D-Link Airspot – hotspot pro veřejný i privátní přístup

Patrick Zandl · 28. srpen 2003 Opravit 📃

D-Link se v poslední době hodně snaží, aby bylo vidět, že má slušnou nabídku WiFi techniky. Jeho posledním výstřelkem je zařízení nazývané airspot, typově značené jako D-Link Airspot DSA-3100. Jde o kompletní řešení pro výstavbu hotspotu, tedy box s DHCP konfigurací, evidencí až 250 uživatelů, s podporou POP3, RADIUS, LDAP, možností tvorby vlastní grafiky stránek a také oddělení uživatelů veřejných od firemních firewallem tak, aby síť bylo možno používat jak pro veřejný přístup do internetu, tak pro firemní intranet.

Je to vymyšlené tak, že takový hotspot si koupí třeba restaurace a její návštěvníci fungují bezdrátově a mohou surfovat na netu, zatímco majitel restaurace se svým wifi notebookem může přistupovat i na firemní intranet. Hezké.

Tento airspot umí dokonce omezovat přenosovou kapacitu pro uživatele, najednou na něm může být 50 zalogovaných uživatelů a 10 hostů. Správa je přes webové rozhraní. Cena má být kolem 600 USD, na to, že je to krabice, kterou zapojíte do zástrčky a do ethernetu a máte hotspot, je to fajn. Navíc firma nabízí i hotline, ta u nás ale nebude tak aktuální. Co dodat? Je to hezké řešení, které sice není první, ale je levné (oproti konkurenci) a vypadá schopně. Zdroj: D-Link.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook