MMS do sítě Oskar? Zapomeňte…

Patrick Zandl · 3. září 2003

Oskar včera spustil svoji službu MMS zpráv a tak mi napadlo otestovat, když z oskaří sítě MMS doputují do Eurotelu i T-Mobile, jak to bude opačně.

Nejjednodušší je to s mobilními telefony - jak pokus o odeslání MMS ze sítě T-Mobile tak z Eurotelu dopadl chybovou hláškou na špatný formát čísla, případně "odesláním" a nedoručením zprávy. Infolinky potvrdily, že "zatím nelze z naší sítě do sítě Oskar MMS zprávy zasílat".

Ještě humornější byl pokus odeslat MMS zprávu z T-Zones aplikace (MediaAlbum se tuším jmenuje). Hlásila chybu při posílání jak do Eurotelu tak do Oskara. Podal jsem dotaz na infolinku a přišlo mi následující: "V ramci promo akce pri spusteni uvedene sluzby je mozne odesilat MMS prednostne do nasi site. Odeslani do site ostatnich operatoru nezarucujeme. V prubehu mesice zari dojde k zpoplatneni nekterych akci v Media Albu. Od te doby bude take umozneno odeslani MMS zprav pouze do site Eurotel, nikoli do site Oskar."

Slovíčku přednostně rozumějte v koncernspeach jako výhradně, protože se mi MMS do jiné sítě odeslat nepodařilo nikdy.

Výsledek: propojení služby MMS mezi sítěmi příliš nefunguje. MMS lze posílat mezi Eurotelem a T-Mobile a ze sítě Oskar do sítě jeho konkurentů. Opačný směr ale nefunguje. Další nepříjemný limit pro rozšíření MMS zpráv.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook