Databáze WiFi hotspotů je už živá

Patrick Zandl · 1. září 2003

Konečně jsem se dostal k tomu, abych databázi WiFi hotspotů naplnil daty. Zatím jsou tam data hotspotů T-Mobile (těch aktivních), WIA (fuj, adresy jsem musel nabušit z webu, kde jsou hooodně přibližné) a Českého Telecomu. K tomu je zde zhruba desítka hotspotů nezávislých, co lidi nabušili do databáze sami. Celkem jsem na 74 hotspotech.

Samozřejmě přidám další komerční sítě, tedy především síť Eurotelu (Tiscali, GTS a další, to jsem zvědav, kde ty adresy hotspotů najdu...). U CzFree je problém - databáze je primárně určena pro vyhledávání přístupu k WiFi z ulice a většina CzFree bodů je, jak tak koukám, zase spíše jako fixní bezdrátový přístup. Je to dáno orientací antén. Takže CzFree body se musí zadat samy, pokud v databázi chtějí být - a musí pamatovat na to, že databáze je určena hlavně pro lidi, kteří se někde chtějí připojit s notebookem, rozhodně to není náhrada FWA bodů na mapě CzFree.

Vyhledávání je zatím jednoduché - kliknete na jméno města (u Prahy děleno podle čísla Prahy) a vypíše se seznam hotspotů v danném městě. Můžete klikat jen na města, kde nějaké hotspoty jsou :)

Časem přidám výpis hotspotů v danné síti, abyste si nechali vypsat všechny hotspoty Telecomu atd. Pokud by byly problémy, pište na adresu marigold@marigold.cz - zatím vím jen o problémech s cache Genesis, snad to po přegenerování bude fungovat jak má.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook