WiFi připojení v prodejnách AutoContu zdarma

Nedávno jsem dostal leták AutoContu a zaujala mne na něm především informace, že AutoCont nabízí bezplatené připojení k internetu ve svých prodejnách skrze WiFi síť. Není nutná registrace, konfigurace je distribuována přes DHCP. WiFi je omezeno v podstatě jen na prostory prodejny, není používána externí zisková anténa mimo objekt.

7. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Sony Ericsson potvrdil první termín dodávek 3G modelu Z1010

Dodávky nových mobilních telefonů Sony Ericsson Z1010 se mají rozeběhnout v prvních týdnech ledna roku 2004, ohlásil dnes zástupce společnosti. Nejdůležitější zbraní tohoto telefonu mají být oboustranné videokonference, tedy vlasnost tolik u 3G sítí propagovaná a doposud žádným telefonem nepodporovaná. Ostatně rozchození této funkce byl důvod, proč Sony Ericsson uvedení tohoto telefonu na trh od jeho ohlášení v březnu tak odkládal.

5. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Marigold v Singapuru :)

Péťa se rozhodl nás na půl roku opustit a vyrazit do Austrálie za štěstím. A protože jeho aerolinky zastavovaly v Singapuru, poslal mi odsud MMS zprávu s fotografií reklamní kampaně Marigolda.

5. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

ITU Telecom World 2003

V říjnu, těsně po našem Invexu, odstartuje v Ženevě veliká a důležitá telekomunikační akce, ITU Telecom World 2003. Finální termín je 12.-18. října 2003. Veliká a důležitá je proto, že se koná v Evropě jednou za čtyři roky (v mezidobí vystřídá ostatní kontinenty) a evropské firmy tedy berou bezmála za svoji povinnost se jí zúčastnit, pokud chtějí vypadat, že mají v telekomunikacích co nabídnout.

5. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Netgear jde do rychlosti 108 Mb/s

Netgear se rozhodl trumfovat US Robotics a včera ohlásil, že jeho WiFi produkty nabídnou rychlost až 108 Mb/s a to na bázi technologie "Super G" od dodavatele čipových sad Atheros. US Robotics používá čipovou sadu firmy TI a technologii 802.11G+ na rychlosti 100 Mb/s. Jasné je, že nic z toho není standard a tak musíte používat výrobky téže firmy, abyste těchto rychlostí dosáhli. Netgear dokonce umožní upgrade již prodávaných produktů na tuto technologii, vzhledem k tomu, že jde o dualband výrobky podporující 802.11a/g, u nás se nesmějí používat.

4. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Internetová webkamera s WiFi od Linksysu

Linksys doplnil svoji produktovou řadu o webovou kameru propojitelnou do internetu skrze Linksys webová kameraWiFi 802.11b. Zařízení má označení WVC11B a je vybaveno vlastním webovým serverem schopným obsloužit čtyři uživatele najednou a DHCP klientem, takže ho stačí dát do dosahu WiFi sítě a je již schopno distribuovat obraz do internetu. Pokud není WiFi, vystačí si i s RJ-45 ethernet kabelem.

4. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

AP s možností WiFi i bluetooth. Linksys směrovač s VPN

Společnosti Possio a IPWireless představily přístupový bod kombinující možnosti přístupu přes bluetooth i přes WiFi ve standardu 802.11b. Společnosti tvrdí, že tak umožní zkombinovat přístup přes obě oblíbené technologie k internetu - některá PDA jsou již standardně vybavována bluetooth technologií ale nikoliv WiFi. Zdroj: TZ IPWireless.

Linksys VPN směrovačLinksys představil další lahůdku. Zařízení s označením WRV54G je širokopásmovým směrovačem s podporou VPN. Kromě 802.11g rozhraní a čtyř ethernet portů má také podporu zabezpečeného přístupu do firemních sítí skrze VPN. Díky tomu může až dvacet uživatelů přistupovat vzdáleně do firemního intranetu tak, jako by byli připojeni přímo ve firmě. K tomu všemu je ještě zařízení vybaveno podporou zabezpečení dle 802.1x a SPI firewallem.

4. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉