SMS u Českého Telecomu není špatný nápad

Přečetl jsem si Malérův spot týkající se SMS z pevných linek: SMSky u Telecomu za půl roku = 3 hodiny u Eurotelu. Ačkoliv bych nechtěl polemizovat s faktem, že těch SMS přes Telecom příliš neprošlo, což je z čísel evidentních, opravil bych rád nějaká fakta, která Malér uvádí ve své ekonomické kalkulaci, když říká, že “jenom zavedení služby a marketing musel stát násobky toho, co zatím služba přinesla jako příjem”.

29. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Průzkum využívání bezdrátových sítí

Pokud máte chvíli času, můžete jej věnovat Průzkumu využívání bezdrátových sítí. Průzkum bádá nad využití bezdrátových sítí a datových přenosů v nich, jejich klientely, potenciálu rozvoje služeb na základě této technologie, dostupnost informací o základně přístupových bodů atd.

29. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Gmail propadl spamu, nebo jsem něco rozbil?

Poslední dny mám veliký problém s Gmailem. Nechytá spam. Všechny spamy, které mi až doposud spolehlivě mířily do přihrádky SPAM, zůstávají v mém Inboxu a je jich tam fakt hodně. Přitom Gmail avizoval, že bude systém obrany proti spamu zlepšovat! Co se stalo, zapoměl jsem na něco? Přehlédl jsem, že musím filtrování spamů někde znovu zapnout? Ale kde, prošmejdil jsem celou administraci a nic jsem nikde nenašel. Děje se někomu s Gmailem něco podobného?

28. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Internetové terminály v mekáči

Mc Donalds si na václaváku otevřel něco jako internetový mekáč. V patře nabízí několik počítačů napojených na internet a vybavených i kamerou, kde lze zasurfovat a vyřídit poštu. Kolik to stojí, jsem tam napsáno neviděl a ani nezjišťoval.

27. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Killer App jako hromada utilit (aneb jak hledám adresy)

Četl jsem na Lupě zajímavou glossu. Autor (Pavel Houser z IDG) v něm konstatoval, že hromadu programů a utilit mu nahrazuje internet. A je to tak. O tom samém přemýšlím vždy, když musím reinstalovat systém a znovu uvažuji, co si nainstaluji na počítač. Jasný je email, prohlížeč, souborový správce (a FTP podle mne je taky souborový správce). Instaluji firewall, antivir, Office.

26. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Asus WL-500GX je v prodeji

Asus WL-500GX

O domácím WiFi směrovači Asus WL-500GX jsem tu kdysi psal. Hlavní sympatická záležitost na něm pro mne byla, že má dva USB 2.0 porty, takže na něj můžete navěsit pevné disky připojené přes USB (nebo samozřejmě kameru, jenže na tu stačí starší model vybavený pomalejším USB 1.1).

26. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Story o sousedských sítích (12.)

Tak jsem tu zas. Dnes jsem se konečně dostal k tomu, abych v lokalitě jedna vylezl na střechu (půda vysoká čtyři metry) a změřil signál. Bohužel 14 dBi anténa se naukázala v centru Prahy jako optimální a budu muset (a jsem z toho opravdu nadšen) vylézt na tu střechu s pořádným sejtem. Což bude lahůdka strkat to nahoru fakt malým vikýřem.

23. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Něco pro inženýry

Tak se klukům z AVC Sillicon Hill (ve webserveru jim zdechlo diskové pole, tak občas nejede) zdařilo zpracovat záznam diskuse Kam kráčíš, česká techniko?, která se konala 17.11. 2004.

Pokud Vás netrápí název ani inženýři, třeba si Vás podmaní personální obsazení: prezident, ministryně školství a čtyři rektoři.

Záznam je k dispozici třeba ve videoarchívu CESNETu (díky za optání, diskové pole nám funguje).

23. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Bezdrátová webkamera D-Link DCS-5300G

Společnost D-Link ohlásila zahájení prodeje internetové kamery DCS-5300G. Kamera umožňuje maximální využití diskového prostoru tím, že záznam probíhá pouze tehdy, pokud je aktivováno pohybové čidlo. DCS-5300G odstraňuje potřebu toho, aby na konkrétním místě musela být fyzicky přítomna nějaká osoba, neboť přenáší proud živého videa (streaming) a zvuku přes Internet do předem určeného počítače. Kamera využívá bezdrátové rozhraní 802.11g.

23. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

První softwarové rádio schváleno FCC

základnová stanice Vanu

První zařízení používající softwarově definované rádio (SDR) schválil minulý týden americký regulátor FCC. Jde o základnovou stanici firmy Vanu, velkého evangelizátora SDR technologie. Základnová stanice pracuje ve frekvenčním pásmu 20 MHz - 3 GHz a je schopna poskytovat služby najednou na více technologiích (GSM i CDMA) a na více odlišných frekvencích. A jen tak na okraj, celá je postavená na Linuxu.

22. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Skype sluchátka jako samostatný business

Skype jako program pro volání po internetu začíná vytvářet svůj vlastní “ekosystém” - firmy produkující produkty spolupracující se Skype a podporující jej. Tento týden oznámil Logitech spolupráci se Skype, kdy ke svým USB sluchátkům bude dodávat voucher na 120 minut hovoru po SkypeOut World Class destinacích. To není špatné.

19. listopad 2004 - Pokračuj ve čtení 👉