Výpadek Softphone – rozchod s administrátorem

Patrick Zandl · 20. červenec 2005

U provozovatele VoIP služby Softphone došlo v průběhu posledních dní k menšímu převratu. Z provozování služby totiž odešel dosavadní administrátor a hlavní vývojář Petr Styx. Služba SoftPhone v neděli zhavarovala a provozovatel vydal následující zprávu:

<blockquote><p> Omlouváme se všem našim klientům za neplánovaný výpadek služby. Bylo nutné zajistit a převzít kontrolu po bývalém administrátorovi SoftPHONE, který nám začal v nemalé míře škodit. V tuto chvíli dáváme dohromady naši vnitřní síť a proto je momentálně nedostupná Hotline, v případě potřeby volejte prosím dočasné telefonní číslo 530504339. Služba SoftPHONE bude nadále spuštěna a vyvíjena ke spokojenosti zákazníkům.

</p> </blockquote>

Zmíněný (a nejmenovaný) bývalý administrátor Petr Styx k tomu rozeslal následující doplnění:

<blockquote><p> Vazeni uzivatele sluzby Softphone,</p>

Jsem nucen reagovat na informace, ktere formou emailu vam vsem rozesila poskytovatel teto sluzby spolecnost Penelopa, s.r.o. Spolecnost Penelopa oznacuje v uvedenem mailu za puvodce potizi, ktere vznikly pri provozovani sluzby Softphone byvaleho Administratora, ktery v nemale mire (a z formulace vyplyva, ze zcela umyslne) skodi. Vzhledem k tomu, ze provoz VOIP SOFTPHONE byl vice jak rok spojen se jmenem Petr Styx, tedy s mym jmenem, povazuji za nutne se proti tomuto neopodstatnenemu narceni ohradit. Problemy ve vzajemne spolupraci jsem v zadnem pripade nikdy nechtel resit na ukor uzivatelu sluzby, proto jsem se nekolikrat snazil telefonicky i pisemne kontaktovat majitele spolecnosti, abychom spolecne zajistili bezproblemovy prechod sluzby na jine softwarove reseni. Nehodlal jsem nadale pokracovat v bezplatnem poskytovani software, na kterem jsem nekolik let pred zahajenim spoluprace se spolecnosti Penelopa pracoval a ktery jsem pouzil v zajmu rozbehu sluzeb VOIP. Z poskytovani sluzby VOIP spolecnost znacne profitovala, presto jsme se nedohodli na podminkach dalsi spoluprace. Protoze majitele spolecnosti odmitali jakoukoli komunikaci, prevedl jsem provoz VOIP na free reseni, ktere jsem upravil tak, aby poskytovani sluzeb zakaznikum nebylo omezeno. Pote jsem mnou vyvijeny SW odstranil a sluzba dale fungovala. K vypadkum sluzby doslo v okamziku, kdy doslo k pokusu o prolomeni serveru bez jakekoli spoluprace se mnou jako byvalym spravcem systemu, prestoze jsem spolupraci opakovane nabizel. Mrzi mne, ze provozovatele sluzby Softphone obvinuji z problemu, ke kterym doslo, pouze "byvaleho spravce" a pomlouvaji mne u zakazniku i dodavatelu. Vzhledem k tomu, ze timto dochazi k poskozeni me osoby, uvazuji o moznosti branit se proti nespravedlivym pomluvam prostrednictvim soudu. Doufam, ze pochopite, ze jsem postupoval vzdy tak, abych vam jako uzivatelum sluzby vysel vzdy co nejvic vstric a ze mym cilem nebylo nikdy poskozeni ani vas ani spolecnosti Penelopa. Preji vam hodne spokojenosti pri telefonovani pres internet.

Petr Styx

</blockquote>

Jak to dál bude se SoftPhone - podaří se společnosti Penelopa udržet službu v provozu a třeba i v nějakém rozvoji? Uvidíme... osobně mi přijde, že problémy přetrvávají, ke službě se mi nedaří přes X-lite přihlásit.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook