Ha-vel volá ha-loo s novou VoIP službou, která vám zaplatí za příchozí hovor

Tento týden z VoIP novinek asi nevyjdeme. Ha-vel právě spouští novou verzi své VoIP nabídky, tentokráte zaměřenou spíše na drobnější uživatele (firemní VoIP služby nabízí ha-vel už docela dlouho), tedy pro telefonování z jednoho telefonu nebo počítače. Služba se jmenuje ha-loo (ano, počáteční H je stejně jako ve jménu firmy malé) a kromě toho, že je povedeně přítulná a postavená na standardním SIPu i rozumných cenách, má ještě jednu zvláštnost. Z každého příchozího hovoru dostanete pět haléřů za minutu ke svému kreditu. Navíc se snadno můžete stát ha-loo dealerem a vydělávat na tom, co uživatelé, které jste do služby přivedl, provolají.

14. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Podcast blog

Pro zájemce o podcast mám dobrou zprávu z českých luhů a hájů - existuje Podcast blog. Je hezky vedený, pěkně psaný, stojí za návštěvu. A ano, je dělaný ve Wordpressu, tento hezký CMS systém na českém internetu po latrinní lokalizaci sbírá jeden web za druhým. Také jsem s ním spokojen. Oproti tomu hrdě registrovaná doména podcast.cz na sobě žádný obsah nemá, nesnáším doménové spekulanty.

13. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Peripetie zakladatelů CZFree.Net

ook píše: Na portlu CZFree.Net se objevilo další pokračování komerčních aktivit člověka, který je považován za otce komunitní sítě CZFree.Net.

Asi málokdo pochybuje o tom, že na stavbu sítí jsou potřeba peníze (jak tvrdí výzkumníci z VÚČAKO - vyfukováním kouře do vody zlato nevzniká). Pokud není v dosahu nějaký sponzor či filantrop, je potřeba je získat komerční činností. To je samo o sobě zcela v pořádku.

Pokud ale provozovatel zneužije informací, které jeho partneři poskytli do jiného systému v dobré víře, a to bez jejich souhlasu, jde spíše o praktiky ze spodních pater byznysu. Nejde o první takový pochybný krok těch lidí, otázkou je, zda se takové chování nebude stupňovat ...

Podotýkám, že osobně se mě tato kauza příliš nedotýká, žádné z mnou provozovaných AP na mapě dotyčné firmy není a konektivitu jsem od nich přestal nakupovat poté, co jsme si v CLOUDu vypěstovali vlastní ISP :-)

12. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

NetPhone – další české VoIP kde se vzalo tu se vzalo

Dalším českým poskytovatelem VoIP služeb se zřejmě v brzské době stane NetPhone. Kde se vzal, tu se vzal, spadnul do toho rovnýma nohama, říkáte si? I kdeže. Důležité je maličké jméno na konci stránky: Petr Styx. Ano, to je ten Petr Styx, který se zapleteně rozešel se Softphone.cz, když se s nimi nedohodl na odměnách či podílech, aby se posléze ukázalo, že celá služba běží na jeho vlastním software a nový administrátor se musel narychlo učit s Asteriskem. Což zákazníky nepotěšilo.

12. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Zkušenosti z mobilních aplikací 3. generace

Tuesday opět pořádá Bezdrátovou středu (jen se tomu už zřejmě neříká Bezdrátová středa, nikde jsem to tam nenašel napsáno) a tentokráte na téma Zkušenosti z mobilních aplikací 3. generace. Pro zájemce o akci je opět možnost se via Marigolda registrovat zdarma - stačí vyplnit do kolonky slevového kódu MARIGOLD - a ušetříte tři stovky.

11. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Hurrraaaa, tři dny dovolené…

Včera byl zhusta nároční den. Předevčírem jsem se totiž sešel s jedním z tvůrců Mobilringu (ukázalo se, že skrze jednoho našeho zákazníka je to uživatel pipeliních služeb) a přislíbil jsem mu občasné napsání článku, pokud budu stíhat. Jenže to spadlo hned na včerejšek, kdy už jsem před tím plánoval návštěvu tiskové konference Eurotelu na téma UMTS, naštěstí ležící na trase mojí firemní návštěvy zákazníka. Článek posléze vznikl a je zde na Mobilringu, po dlouhé době jsem si mohl napsat článek po svém (jen nevím, jestli mu to prospělo či uškodilo).

9. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobilring česky, MobilMania anglicky, Telnet reloaded

Upozorním dneska na dvě novinky. Tou první je Mobilring. Ještě v pátek jsem ho avizoval jako emailové zpravodajství, jenže emailový zpravodaj už není to jediné, teď je to takový netradiční telekomunikační zpravodajský server. Netradiční proto, že jsem na něm zatím přečetl všechny články. Především se mi libila Analýza: Budoucnost mobilních peněženek, kde je úplně nenápadná větička: Eurotel bude zavádět mobilní platby systémem MobiPay. Škoda, že se to jako agregátor dočtu na webu a zrovna na tom jiném, než partnerském Eurotelím. Emailový zpravodaj se přestěhoval na .com doménu. Hynek rulezzz.

7. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Televize přes IPv6 u nás

oook píše: Óčko spustilo nové internetové vysílání. Od 1.9. 2005 vysílá z proudovací farmy CESNETu, který podporuje IPv6 aktivity na našem území.

Oproti předchozímu stavu Óčko nově vysílá také v PAL rozlišení (což uvítají všichni, kteří mají k dispozici linku o kapacitě 1,5 Mb/s a více), zde se už dá hovořit o reálném nasazení IPTV. Všechny proudy jsou dostupné jak prostředí protokolu IP, tak IPv6. Protokol přenosu je zvolen automaticky.

Uvidíme, jak je to s rozšířením IPv6 na březích Vltavy, Labe, Mor.Dyje a Moravy a otestujeme, jak je to s dual-stackem na různých OS reálné. Technické připomínky posílejte na streaming (at) cesnet.cz ...

Více na http://ocko.idnes.cz/stream.asp nebo na videoserveru CESNETu. Vysílání zůstává bezplatné.</a>

6. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Siemens Gigaset SL75 WLAN

Siemens Gigaset SL75 WLAN

Siemens představil nový VoIP telefon s podporou WiFi a to hned na standardech 802.11b/g. Jde o Siemens Gigaset SL75 WLAN, ke standardní výbavě patří zejména protokol SIP a také vestavěný fotaparát a barevný displej 4k barev s rozlišením 128 x 128 bodů. Vyfocené fotografie lze ihned odesílat přes email, email lze také na telefonu číst, jen psaní není asi nejpohodlnější, je použita stejná klávesnice, jako na mobilech. </p>

6. září 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

VyVolení online

Začal jsem se dívat na reality-show. Nejdříve z pracovních důvodů, protože mne obcházela hrůza z toho, že někdo nedá tak správné popisky k Premium SMS službám jak by měl a bystré oko Velkého Operátora to zmerčí (Velkého Bratra se v tomto nebojím). A pak mne to zaujalo. Nevýhodou je, že to nesleduju pravidelně, takže mi určité (podstatné) detaily unikají. Oficiální stránky na Centru v tomhle nejsou zase tak důsledné, naštěstí se objevila řada weblogů na téma českých reality-show. Osobně se mi nejvíce zalíbil weblog Panáček v reality show, který dění zejména kolem VyVolených mapuje důsledně a všímá si právě těch nejasností, jaké oficiální servery nebo Prima přecházejí. Odkazuje na ostatní stránky, sbírá všechny drby, prostě VyVolené News jak mají být. Klobouk dolů, komentáře na Panáčkovi jsou literární perly. A dnešní vtip s Hitlerem nemá chybu (poslední odstavec článku) ...

31. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉