COL přichází s velkoobchodní nabídkou VoIP

Czech On Line přichází s velkoobchodní nabídkou VoIP propojení. Propojit se lze technologicky via SIP, ISDN PRI nebo SS7, díky SIPu lze tedy velkoobchodně propojit i Asteriskové a jiné VoIP firemní software ústředny. Součástí nabídky je vteřinová tarifikace, volání do pevných sítí již od 31 halérů a dobré ceny na další volání. Příchozí číslo, přenositelnost čísel a další telco služby jsou v nabídce. Podrobnosti zde na webu COL.

30. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Vyvolení versus Velký bratr trošku jinak

Oook píše: Ne, že bych byl velký příznivec šmírování lidí, nicméně považuju reality show za ideální aplikaci pro proudování (streaming pro anglofily) 24x7 na Internetu. Vyvolení teprve video po Internetu plánují, zatímco Big Brother ho (za drobný bakšiš) nabízí.

Legrační jest, že náhodně vybrané příspěvky Big Brothera běží z proudovacího serveru, který má reverzní záznam: prima.media.mediacapitol.com (zatímco zprávy Primy ke mně tečou ze serveru nova.media.mediacapitol.com). Pánové z Media Capitol by si v tom měli udělat jasno :-)

Je legrační, že se televize tak hezky mediálně škorpí, ale v reálu dojemně užívají stejných krabic. Rozhodně to není zpráva dne, ale potěší opětovné ujištění, že životní realita může být jiná než mediální realita kolem reality show.

29. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

První Pre-N produkty u nás: Belkin Pre-N WiFi

Belkin Pre-N router

Už i na český trh dorážejí první výrobky vytvořené podle předběžných specifikací 802.11n, tedy takzvané “Pre-N” produkty. Pre-N produkty Belkin poskytují dle tvrzení výrobce větší pokrytí až o 800% a vyšší přenosové rychlosti až o 600% než stávající produkty 802.11b/g a 802.11a. Využívá technologii chytrých antén a čipsetu MIMO (Multiple Input Multiple Output) pro zvýšení rychlosti a pokrytí společnosti Airgo Networks. </p>

28. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč jsme nevěřili na novinařinu a jak jsme bránili Telecomu zlikvidovat seznam

Musím se přiznat, že jsem nikdy nevěřil na novinářská pravidla, zásady a etický kodex. Nikdy jsem se nepovažoval za novináře nejenom proto, že jsem žurnalistiku nevystudoval, v tom jsem ostatně odpovídal profilu průměrného českého technického novináře. Nešlo ani o pózu, jak se odlišit od ostatních, šlo spíše o to, že jsem tehdy považoval některé stávající novinářská pravidla za přežitá, nevyhovující a spíše směšná, než užitečná. Ostatně i proto se dodnes nepovažuji za novináře, spíše za publicistu, když už, tak analytika.

26. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Páteční čtení: Proč jsme nevěřili na novinařinu a jak jsme bránili Telecomu zlikvidovat seznam

Je pátek, musíte sedět v práci a čučet do monitoru, aby boss neřval - a právě pro takové chvíle je tu Páteční čtení. Čtení o časech dávno minulých, ale ne zase tak dávno minulých, aby krajinou projížděli rytíři na koních bez bázně a hany. Prostě jen tak akorát minulých, abychom už se mohli jen zasmát tomu, co se stalo, i když se nás to tehdy třeba dotklo.

26. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jajah mobile – levnější VoIP z mobilu

Jajah přišel se svojí aplikací Jajah mobile - zatím jde o testovací záležitost. Funguje to zajímavě - není to aplikace, kterou byste si museli instalovat. Prostě prohlížečem telefonu vlezete na mobile.jajah.com, vyplníte svá logovací data a číslo, ze kterého chcete volat, potom už uvidíte seznam svých kontaktů nebo můžete přímo zadat číslo, na které chcete volat. Jajah vám řekne, kolik vás bude volání stát a pokud souhlasíte, zavolá vám.

26. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jean Michel Jarre – živě na Internetu

oook píše: Zítra (pátek 26.8. 2005) od 20:30 se koná koncert Jeana Michela Jarre v Gdaňské loděnici. Protože nečekám, že by se všichni čtenáři Marigolda sebrali a jeli do Gdaňska, dovolím si upozornit, že koncert bude živě přenášen do Internetu.

Konkrétní adresu získáte třeba na portále přenosy. Doufejme, že kolegové z polské akademické sítě správně navrhli vysílací infrastrukturu :-)

25. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Co si myslíte o BBF?

Noname píše: Co vy si myslíte o broadband fóru? Napsal jsem článek na Lupu a reakce některých diskutérů mě překvapuje. Jeden by nás třeba všechny chtěl pověsit a označuje nás za příživníky (ačkoliv makáme zadarmo) atp. Jasně, je to trochu "levicový" přístup, dávat prostředky formou dotací, lepší je snížit daně atd. Ale opravdu si někdo myslí, že kdyby nebyly peníze přiděleny BBF, tak že by se nějak snížily daně, či se to nějak jinak pozitivně projevilo na životě běžného občana? Také mi bylo předem jasné, že Lupa není vhodné médium pro otázku "kde vidíte největší slabiny internetu v ČR" - všechno tam jsou lidé, kteří internet mají, kteří mu rozumí více než 99,5% obyvatel, 99% z nich žije a podniká v Praze, nebo minimálně krajském městě, jejich platový průměr 3× převyšuje průměr ČR a nezaměstnanost je u nich 50× nižší. Ovšem spoléhal jsem na jejich v průměru podstatně větší inteligenci a že dokáží vnímat realitu mimo svou vlastní peněženku. Žel bohu, u mnohých jsem se zmýlil.

25. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Co je konflikt zájmů?

Diskuse pod mým článkem na Lupě se rozjela, bohužel nikoliv kýženým směrem, a návrhů na to, kde jsou největší slabiny a kde mohou peníze fóra pomoci je tam málo. Nicméně se tam rozjela diskuse na téma konfliktu zájmů, kdy to zjevně vidím jinak, než velká část diskutujících. Oni tvrdí, že kdo je v konfliktu zájmu, nesmí být v komisi, či že kdo je v komisi, nesmí nabízet své služby těm co se hlásí o projekty. Já si myslím, že konfliktu zájmu zabránit nelze (vysvětlím dále) a že je tedy potřeba případný konflikt zájmu hlásit a podle závažnosti tohoto konfliktu se rozhodnout, zda-li ovlivňuje hlasování podle nejlepšího vědomí a svědomí a podle toho pak hlasovat, či se zdržet.

Tuto diskusi velmi vítám, protože chci právě otázku konfliktu zájmu přednést na příštím fóru a zanést do jednacího řádu nějaká pravidla (v návrhu totiž žádná nejsou). Pátral jsem nyní hodinu po Internetu po nějakých takových pravidlech a všechna, která jsem našel, se shodují se mnou. Nebudu teď zatěžovat Patrikovu homepage, takže kdo čte článek na ní, nechť klikne na detaily.

25. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Vorvaň v autoservisu: tak mi do auta prodali váhu vzduchu

Včera jsem se nestihl divit, jaké obrátky nabral vypadávající motor z mého Oktáva. Naštěstí se ukázalo, že opravdu nevypadával motor, ale jen nějaký pitomý plast pod autem, což spravily dvě tisícovky. Jenže na faktuře přistála ještě položka za deset litrů bez DPH, kterou mechanik nazval „váha vzduchu“. U takového názvu si člověk vždy říká, že se pod ním skrývá něco jako daň za to, že autu nerozumíme i otázal jsem se, co je to za chujovinu, váha vzduchu. Ukázalo se, že je to nějaké moc fikané zařízení od Bosche: trubička, kterou proudí vzduch a která je potažená kovovým mikrofilmem. Mikrofilm se zahřívá a proudící vzduch ho ochlazuje a elektronika podle toho, jak moc se film ochladil spočítá, kolik vzduchu dovnitř naproudilo. Vysvětlení mne tak konsternovalo, že až při cestě domů jsem si uvědomil, že jsem se vůbec nezeptal PROČ by mělo auto vědět, kolik do něj naproudilo vzduchu a proč mu taková věc není šumák – takže jsem nakonec byl za vorvaně, jen pokročilejšího a patnáct tisíc v trapu :) Netušíte někdo, k čemu auto potřebuje váhu vzduchu?

24. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Google Talk – IM a VoIP od Google

Google dneska spustil službu, o které se tak různě (včetně mne) spekuloval již nějakou dobu. Hodně lidí Google rozrušil například tím, že hledal programátory se zkušeností s VoIP. Google to tehdy vysvětloval tím, že je potřebuje na správu firemní ústředny, jenže na to jich potřeboval nějak podezřele moc. Tak už to víme - služba se jmenuje Google Talk a je to vlastně Jabber IM protokol s VoIP nadstavbou.

24. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉