WordPress má novou verzi 2.2 Getz

Patrick Zandl · 16. květen 2007

  1. Jak vesměs víte, Marigold běží již 6 měsíců na CMS Wordpress
  2. Nejpozději zítra dopoledne překročí WordPress na Marigoldu hranici 100 000 spamů, které za tu dobu úspěšně zablokoval, a to fakticky bez jediné chyby.
  3. A právě dnes byla vydána nová velká verze WordPressu, pořadové číslo 2.2, kódové jméno Getz (po známém jazzovém muzikantovi).

Větších či menších změn je na 250, tou asi nejviditelnější je podpora widgets přímo v jádře (předtím na to byl velmi populární plugin) - jde vlasně o malé kusy kódu, které si můžete jednoduše zapínat / vypínat / posouvat (normálně myší díky AJAXu),na webu se jich dají sehnat mraky, a určitě se jejich rozvoj nyní ještě více akceleruje. Na vytvoření unikátního webu tak stačí hosting, wordpress a klikání myší.

Osobně začínám WordPress používat na všechny weby co dělám (poslední třeba DSL připojení k Internetu) tedy nikoliv jen blogy, ale i weby pro firmy. Jediný složitejší problém je integrace dalších databází (máte jen články / stránky, nemáte možnost vytvořit další typ stránek - produkty, rešerže, videa …) a omezením pro mnoho náročnějších aplikací je také nedostatečná podpora uživatelských skupin. Existuje ale mnoho pluginů a občas pomůže i ohromná uživatelská základna (i v česku).

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook