The Simpsons Movie 2007 CZECH CAM XVID – kde stahovat

Patrick Zandl · 31. červenec 2007

Že Simpsonovi jsou už na torrentu, vám asi neuniklo. Respektive cokoliv dneska přijde do kin, je ihned na torrentu. Nedávno se ale objevili i v češtině - s českým dubbingem, ne jenom s titulky. Je to natočené v kině, kvalita není nijak excelentní, jak ostatně kino ripu přísluší , ale na domácí produkci pro děti před spaním to bude stačit.

Trochu mne vyděsila věta z prohlášení, kterou k celé události vydal BontonFilm: “ČPU podle vyjádření společnosti Bontoflim postupně likviduje internetové odkazy na uložené soubory a společně je připravováno trestní oznámení na neznámého pachatele.”

V této souvislosti stojí za zmínku, že publikování odkazů není trestné stejně, jako stahování obsahu. Zodpovědnost je i v tomto případě na straně poskytovatele obsahu, který podle zákona má mít práva vyrovnána. Zda je má či nemá vyrovnána, nemůže koncový uživatel nijak ověřit.

“Zpráva ČTK zprávu o úniku i s odkazem na informaci, kde se adresy stránek s ilegální kopií objevily, může naši společnost významně ekonomicky poškodit a zároveň i narušit řádné vyšetření celé záležitosti. Obáváme se, že díky takové medializaci může stoupnout počet lidí, kteří se k ilegální kopii filmu dostanou. Film přitom vstoupil do českých kin teprve včera,” uvedl v tiskovém prohlášení ředitel Bontofilmu Ladislav Hrabě. “Směšné, paně Hrabě”, říkám já i bez tiskového prohlášení.

“Každopádně tento případ poškodil dobré jméno České republiky i v zahraničí. Podle vyjádření společnosti FOX International (součást News Corp.) to bude především znamenat zpřísnění bezpečnostních opatření pro český filmový trh,” obává se Hrabě. Kecy v kleci. Fox si ještě nenašel Česko ani na mapě a jestli ho něco trápí na torrent serverech, tak nekvalitní rip v obskurním jazyce tabulce trápení rozhodně nevévodí. Zpřísnění bezpečnostních opatření? Jo, příště nebudou do kina pouštět návštěvníky!

Takže abychom si to zrekapitulovali: distribuční společnosti nenabízejí možnost běžnému internetovému uživateli koupit si legální kopii digitálně. Stejně tak nenabízejí možnost zklamanému divákovi získat zpět peníze utracené návštěvou kina v případě, kdy naletěl na klamavý a zavádějící trailer slibující něco, čemu pak film nedostál. Bylo to tolerovatelné v době, kdy návštěva kina stála dvacetinu ceny filmu na záznamovém médiu, ale v době, kdy je návštěva dvou lidí v pražském multiplexu cenově srovnatelná s novinkou uvedenou na DVD, bych už to za problém považoval. Obojí dvojí citelně více nahrává takzvané nelegální distribuci více, než skutečnost, že zprávu o úniku vydala ČTK. Pan Hrabě to ví, o tom nepochybuju. Žalovat by měl ty, kdo obojímu dvojímu brání a nikoliv ty, kteří se s tím ve svém vlastním zájmu nějak vyrovnávají.

A abych svůj dluh společnosti splatil i já, torrent pro The Simpsons Movie 2007 CZECH CAM XVID najdete zde. Slušná průměrná rychlost stahování, jen ten obraz by mohl být lepší, zato má film jen půl giga.

Vydírání opravdu nemám rád. A prosba na závěr: když umíráte v křeči, nekopejte při tom laskavě do ostatních.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook