Stream týden

Poslední dobou bylo ve Streamu dost rušno, což se mimo jiné projevuje tím, že přijdu domů a jsem tak vyflusnutý, že nenapíšu ani čárku. A když ano, tak do práce. Ale všechna ta práce začala konečně tento týden nést ovoce viditelné, utrhnutelné. Návštěvnost.

16. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Aplikace firemního vektoru na mobilní internet

O2 zkouší další lákavou nabídku. Přístup na mobilní portál O2 Active mají zákazníci zdarma, tedy většina stránek, která byla doposud placená, bude napříště gratis. Ne nějak přechodně, ale dlouhodobě. Placené zůstává stahování obsahu typu loga a hry a pak také erotika. Zdarma jsou i datové přenosy skrze WAP na GPRS, pokud někdo ještě používá vytáčené spojení, má zdarma pět minut, pak platí kačku za minutu.

16. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Androidí sny o mobilních telefonech

Google Phone je na světě. Tahle informace je známa už delší dobu, v kuloárech se šušká do omrzení. Teď vyšla oficiální informace a tak v té první větě uděláme dvě drobné korekce. Za prvé to není Google ale Android a za druhé to není telefon, ale software platforma pro mobilní telefony. Za třetí není na světě, ale to už jen tak bokem.

6. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Zběsilá jízda na Leopardu 2. – případ firewall a bezpečnost

Dalo by se říci, že případ bezpečnosti Leoparda se stal hvězdnou hodinou pro vcelku neznámý Heise Security, britský magazín věnovaný bezpečnosti. Jeho verdikt The Mac OS X Leopard firewall failed every test obletěl svět a byl citovný všemi možnými médii. Ačkoliv vyšel už 29.10., Apple k němu, jak je zvykem, nezaujal stanovisko a nechal ho bez komentáře. Možná škoda, protože vinou nedostatku publikované dokumentace bylo dopátrání se pravdy náročnější a dodnes někteří opravdu věří tomu, že firewall Leopardu je druhé jméno řešeta.

4. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Gmail dostal IMAP

Google přidal do svého Gmailu hezkou novinku - podporu IMAP protokolu. Pro její aktivaci musíte vlést do Settings a do volby Forwarding and POP/IMAP. Pokud ji nemáte, tak to máte smůlu, ještě to na vašem účtu není aktivní.

24. říjen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Google Docs mají i mobilní verzi (read-only)

Google přichystal příjemnou novinku, po inovované mobilní verzi Gmailu dostupné přes web připravil také mobilní verzi Google Docs. Z mobilu si lze snadno prohlížet jak textové dokumenty, tak excelové tabulky. Stačí prohlížeč v mobilu nasměrovat na docs.google.com/m - tedy za lomítko přidat to m, což je u Google rozlišovač mobilní verze aplikace. Nepříjemná věc je, že webová aplikace umožňuje pouze čtení, nikoliv editaci dokumentů. Také nelze nové dokumenty přes mobilní web přidávat, pokud jste si ale poznačili email adresu pro své Google Docs, můžete si je přeposílat na tento email, hezká to vychytávka. A také, ačkoliv je i verze optimalizovaná pro iPhone (sama se detekuje), není zcela dobře zformátovaná, takže jedno tlačítko ujede a vejde se jen v landscape režimu.

18. říjen 2007 - Pokračuj ve čtení 👉