Dorazila mi mBank Visa karta

Ačkoliv mne varovali, že mi platební karta mBank dorazí někdy v půlce ledna, dorazila teď. Dneska. Obyčejným dopisem, který jsem málem automaticky hodil do koše, protože ho posílala polská firma a byl barevný (ergo podezření na letáky). Naštěstí jsem si dřív všiml, že mBank, takže jsem to pro jistotu otevřel.

18. prosinec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Google Analytics v češtině (a hlavně nový kód)

Český Google to maličko Google Analytics zavařil. Vydal tiskovou zprávu, že GA jsou v češtině. Což je fajn. Tím se ale trochu přehlédlo, že Google Analytics má i nové funkce založené na novém kódu. Takže to pro jistotu připomínám, protože češtinu jsem si zapnul a zase vypnul. Nové funkce ale stojí za pozornost.

16. prosinec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

mBank – reálné zkušenosti s účtem

Mám to za sebou. Ozvali se mi z mBanky s tím, že vše jest připraveno, mohu naklusnout na Vinohradskou 37 do zbrusu nového finančního centra mBanky a několika podpisy stvrdit naši úmluvu, která změní bankovní svět. I učiniv tak, mám založený účet. Proto bych si dovolil pár zkušeností pro váhající. Tak především, na mBank se opravdu musí čekat. Mně to trvalo deset dní než jsem se probojoval k otevření vlastního účtu, řada věcí je ještě ve stádiu rozpracovanosti a co jsem tak pochopil, systém uzavírání smluv zatím drží hlavně silou vůle zaměstnanců, než komfortem zpracovatelského systému. Což, naštěstí, je problém pracovníka.

9. prosinec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

mBank má zatím vřelejší přijetí než služby

Veřejných konferencí a vystoupení se už prakticky neúčastním, ale v pátek jsem měl něco dávno domluveného, takže jsem tam dorazil a pokoušel se uvést pár lidí do obrazu, jak internet mění svět. A kromě velmi poučné Apple iPhone LiIont story jsem vytáhl i příklad mBanky.

2. prosinec 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

SMS Jízdenka: maličkosti, které zabíjí fajn službu

Včera jsem dorazil na metro Chodov a řekl jsem si, že vyzkouším SMS jízdenku. Hlavně z nostalgie. Za mého působení v Pipeline jsem potkal asi pět SMS projektů na prodej jízdenek různých ambicí a jestli jsem si z toho odnesl nějaký poznatek, tak fakt, že zprovoznit tuhle službu je technicky snadné a složité je jen domluvit to s Dopravním podnikem. Zjevně proto celá záležitost jde do provozu až teď, po nějakých třech letech od prvních pokusů.

28. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

mBank už odstartovala

Berte to jako kusé upozornění pro všechny, kdož to nesledovali. mBank, nejzajímavější projekt v českém bankovnictví za posledních X let (doplňte dle své míry zoufalství s českým bankovním trhem) spustil nabídku svých služeb pro fyzické osoby.

25. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč to bude mít Nova s tažením na internet těžké

Včera jsme měli celofiremní výjezd, kde jsme mudrovali, strategizovali a pilovali, co k pilování na Streamu jest. A že toho dosti. Kromě toho bylo na čase seznámit se s novými kolegy, protože je řada nových a neznámých tváří, pohybujících se po firmě. A je milé dozvědět se, že ten človíček je váš kolega dříve, než ho vyhodíte z patra s tím, že se nám tam civilové nemají co volně promenovat.

24. listopad 2007 - Pokračuj ve čtení 👉