Lomítko /2 – video z Barcelony

Tak tu máme první naše video z MWC 2008. Spousta problémů s jeho rozchozením, zapoměl jsem znělku doma, takže je tam nasmažená provizorní, přemázl jsem si rozloučení, takže končíme dost náhle atd. Chtěli jsme si to vyzkoušet, pohrát si trochu s videem. Stříhat to v sedě na posteli je něco jiného, než ve střižně, navíc od půlnoci a po malé párty, hm, má to své vady. Navíc iMovie 08 mne pěkně zklamalo. Musel jsem downgradovat na iMovie 6 a asi se budu muset naučit FinalCut :(

12. únor 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobile World Congress 2008 právě začal

Každoroční Mobilní kongres pořádaný GSM Asociací právě začal na výstavišti Fira di Barcelona pod bývalou letní rezidencí barcelonského prince Montjuic. A jako každým rokem i zde se budou psát a aklamovat trendy, které mají telekomunikace provázet v příštích letech. Ale nenechme se blamovat. Stejně jako každý rok i letos je to spíše výstava tužeb výrobců, než přehlídka požadavků zákazníků. A to mějme na paměti: jsou zde představovány věci, u kterých se spíše doufá, že se na trhu chytí, jejichž konkurenceschopnost potvrzují spíše prognózy analytiků, než údaje o počtu prodaných kusů.

11. únor 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Směska odjezdových nálad

Beru si dovolenou. Když odmyslím pár dní v loňském roce s holkama u moře, tak je to vlastně poprvé, co si ve Streamu beru nějakou dovolenou. I když, abych byl přesnější, není to dovolená, ale služební cesta, jedu do Barcelony na kongres, mám tam hromadu schůzek s lidmi kolem videa, jenže se tam těším a tak jsem si uvykl ten týden považovat za dovolenou.

8. únor 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Mikroblogování po česku: Drbz a Teidu

Bylo jen otázkou času, kdy mikroblogovací systémy dorazí i do Česka. Po slušném celosvětovém úspěchu Twitteru a Jaiku (ve smyslu návštěvnosti a citovanosti v médiích) se i u nás něco urodilo, ale byly to spíš drobnosti reklamního charakteru jako staropramenný reklamní ŽiješJenJednou.cz nebo velmi jednoduché CoDělám.cz. Zatímco oba dva tyto projekty jsou už spíše neaktuální, dva nové přicházejí. Tím prvním systémem je DRBZ, tím druhým je Teidu. Je to pořadí abecední i ve smyslu spuštěnosti projektu.

4. únor 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Trocha testování na lidech: nový Chronomag a Stream Hudba

Letošní rok jsem se rozhodl věnovat konsolidaci webů, které provozujeme či spravujeme jako Ariga. Ne každý si toho všiml, ale nakonec jsme vybudovali ne zase tak nenavštěvované portfolio webů zaměřených na slušné “tržní niche”. Úhrnem dva miliony zobrazených stránek měsíčně, dvě stovky tisíc návštěvníků. Marigold je na první pohled vlajková loď. Chyba lávky. Vlajkovou lodí je Chronomag, na který jsem kvůli pracovnímu vytížení musel kašlat hodně moc. A letos jsem se rozhodl mu to vynahradit.

23. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Steve Jobs představil nový MacBook Air a také půjčování filmů

Letošní hlavní projev Steva Jobse na americkém MacWorldu přinesl řádově čtyři novinky. Jedna z nich je zajímavá hlavně pro filmový průmysl a jako něco, co bude formovat strategii téhož, si ji rozebereme trochu víc. Nový notebook MacBook Air bude na český trh přeci jen velké sousto, soudím, ale pro mne osobně jde o něco, na co jsem čekal. Takže o tom už jen tak z osobního zájmu.

16. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Oživení bezdrátových sítí: Sony TransferJet a There is something in the air

Minulý týden Sony představila na veletrhu CES2008 svoji novou technologii nazvanou TransferJet. Většina médií ji pasovala na konkurenta Bluetooth 3.0, ale tak jednoduché to zase není… Jak to tak vypadá, v dnes již poklidném bezdrátovém světě přijde v nejbližších letech trocha vzrušení. Nejdříve Sony a zítra možná přijde i kouzelník, protože na Mac Expo v SF už jsou k vidění plagáty Apple hlásající, že There is something in the air. Jenže co je to ten MacBookAir? Lepší vzduch pro naše jablíčka asi těžko.

14. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

SMS jízdenka – změna čísla a Java aplikace

Noname píše: Patrick tu nedávno psal o nových SMS jízdenkách, hodně lidí to zajímalo a asi to začalo i používat, takže upozornění - protože ke zdražení jízdenek z 20 na 26 Kč, změnilo se i telefonní číslo, na které je třeba zaslat žádost o jízdenku, nově je to 9020626 (oněch 26 na konci je cena za odeslanou SMS), vše ostatní zůstává. Bonus info - pro větší komfort pro objednávání jízdenek doporučuji tuto Java aplikaci, je zdarma, nehrozí překliknutí (jediná nevýhoda je, že autor s tímhle odkazem spamuje všechny stránky, které o SMS jízdence píší).

3. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Ale ano, SMS jízdenku lze obelstít

Na jedné vánoční párty se mi chlubil vývojář aplikace pražských SMS jízdenek, že to mají tak chytře vymyšlené, že to nelze obejít. Zdvořile jsem se usmál té sebevíře a namítl, že obejít lze všechno a je to jen o vůli toto obejít. Prý ne, prý to nejde obejít.

3. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Charita aneb mikroinvestice

Web je plný zajímavých služeb, které ukazují, čeho všeho je komunita schopna, když se jí dá zajímavý názor a nespolehnete se jen na všemocnost internetu. Mikroinvestice a mikroúvěry jsou toho dobrý příkladem. A jelikož je po Silvestru a naše duše by se měly obrátit k bohulibé činnosti, abychom odepsaly své hríšky, tak něco o mikroinvesticích napíšu. Protože je to takový zajímavý způsob charity, bych řekl - někdy dokonce spojený s nulovou ztrátou či i se ziskem.

1. leden 2008 - Pokračuj ve čtení 👉