Marigoldí válka konzolí: Xbox, Playstation a nebo Wii

Řekl jsem si onehdá, že bych si docela zahrál nějakou počítačovou hru. A byl to proces, jakému není rovno, jak u mne jinak. Proč? Protože nejsem typický pařan. Čas, který mohu/chci věnovat hře na počítači, je spíše v úrovni několika minut, maximálně desítek minut denně, počítám-li v to klidný sobotní večer. Proč tak málo, to je jiná otázka kombinující rodinu (item primo) a práci (item secundo) v odpovědi. A za tuhle dobu na PC hru většinou ani nespustím, natož abych ji stihl instalovat. Rozumějte: mám plnou poličku her pro PC, šlágry jako Balldurs Gate, Diablo 2, Sacred, všechno originálky. Jenže na ně nemám čas. A od jisté doby už ani doma nemáme PC, musel bych Macka spouštět ve Windows. Pár her na Macka mám taky, ale mají jedno shodné s Windowsáckýma: nebaví mne to. Nemám čas na to je hrát a vím, že to jsou hry, které čas vyžadují. Jsem prostě “občasný hráč” - casual gamer.

8. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Cafe Bajer a Velikonoce

Byl jsem na velikonoční svátky v Pardubicích za rodinou. A jestli si v Pardubicích nenechám něco ujít, tak je to Café Bajer. Původně jsem se rozhodl jen o něm napsat letmou zmínku, protože jsem si dal závazek, čtouc poslední články, že bych tu mohl také napsat někdy něco pozitivního a pochvalného. A Café Bajer si to zaslouží. Jenže když už jsem tam seděl, tak mi to přišlo příliš jednoduché.

24. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Nový tarif nabídne neomezené SMS a 500 minut v ceně

To všechno za poměrně slušný poplatek 800 Kč měsíčně. Pokud je vám těch minut málo, dostanete dražší paušál za 1100 Kč, kde dostanete v ceně SMS zprávy a 750 volných minut měsíčně. K tomu zdarma (za symbolickou kačku) Sony Ericsson K660i nebo Nokia 6500 dle vaší volby. Tím se dostáváme ke dvěma nevýhodám této tarifní nabídky. Tak za prvé je podmíněna úpisem na 12 či 18 měsíců (za 18 měsíců úpisu jsou i lepší mobily). Tahle podmínka by asi vadila méně. Více vadí geografické omezení, nabídka pochází od britské 3 a jde o tarifní plán Short & Sweet. Takže se týká její britské sítě.

17. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Telefonica O2 ruší limity FUP pro ADSL

No vida, že to jde. Telefonica dnes oznámila, že ruší limity FUP pro všechny staré i nové zákazníky ADSL a to od prvního dubna. Snad to není apríl, protože jestli ne, tak bychom rovnou mohli říci, že je to dobrá zpráva. I když můžeme dodat, že mohla přijít dříve, díky za to, že vůbec přišla.

10. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Apple iPhone SDK

Noname píše Dnes se bude uvolňovat dlouho očekávaný SDK pro iPhone, těšit se také můžeme na představení firemních fičur. Firemní fičury je to co mě osobně na iPhone chybělo nejvíce, těšit se ale už nyní můžete na podporu Microsoft Exchange a ActiveSync, “Push” pro e-maily a kontakty, globální adresář, podporu pro Cisco IPsec VPN, autentikaci s certifikáty atd., dostupné to bude pro všechny hned, jak vyjde nová verze firmware.

6. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Video HDanky pro letošní rok

Letošní rok bude ještě více rokem videa, než ten loňský. Soudí tak nejenom zahraniční odborníci, ale vposledku i tuzemský tisk, který asi nepřehlédl vzestup návštěvnosti Streamu. Nu a pokud se podíváte na odhady provozu soudící, že Youtube.com dělá až 40% provozu na celosvětovém internetu, začínají být úvahy o HD videu zajímavé i pro síťaře samotné. HD video znamená čtyřikrát větší kvalitu obrazu oproti klasickému SD (či po televizácku PALu), což znamená také podstatně větší soubory a tím i podstatně větší provoz. Představa, že by Youtube přešel na HD kvalitu, je tedy ze síťařského hlediska jistě zajímavá. Nejdříve trocha rekapitulační teorie. Internetovému videu dominuje momentálně Flash a dva jeho hlavní kodeky: Sorenson Spark používaný Youtube a o něco kvalitnější VP6 dodávaná On2. Ani VP6 už dnes nepatří mezi první ligu kodeků, ale co naděláte - jejich penetrace 95% počítačů je něco, s čím je třeba počítat a kouzlem Flashe také je fakt, že videopřehrávač posíláte na dálku jako součást HTML stránky, nemusí si ho uživatel instalovat. V čem jsou rozdíly? Sorenson Spark byl první Flash videokodek, dnes na něj existuje řada kódovacích utilit zdarma a dá se potunit tak, aby to bylo slušně koukatelné na rozlišení 320x240 bodů, jež Youtube používá. VP6 je výrazně lepší a dá se s ní pustit i do větších kouzel, ovšem v závislosti na vaší důvěře ve vaši internetovou přípojku, jeho použití je ale také dražší a jen za licence by Youtube propálilo jmění. Stream si jeho použití může dovolit díky řádově menšímu množství videí, které takto zpracovává.

4. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Sofistikovaně ospamován

Minulý týden byl týden plný bojových událostí, nenadálých zvratů a akcí hodných pár facek. Podle toho také dopadl, nic jsem nestíhal. Už ani odpovídat na emaily. Skončilo to horečkou a ležením v posteli. A při té příležitosti jsem procházel administraci serveru a všimnul jsem si nového sofistikovaného druhu spamu v češtině. A teď trochu morálního “co s tím”.

3. březen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak urazit přátele prostřednictvím sociálních sítí (nebo vědět, co dělají)

Již nějakou tu dobu používám službu Plaxo - jde o americký server určený původně k uchovávání a aktualizaci obchodních kontaktů, v poslední době se ale rozhodli svést se na vlně zájmu o sociální sítě a přidali rozhraní přetvořené i na ostatní typy kontaktů. V poslední době do toho Plaxo pořádně šlape, v zahraničí a mezi pokrokovými businessmany i u nás je to dost používaná služba a někoho moudrého v Plaxu napadlo, že businessman netouží vést si odděleně business kontakty a přátele a také, že nechce, aby se to nějak směšovalo, což bylo doposaváde jedinou možností, jak obojí v Plaxu vést.

17. únor 2008 - Pokračuj ve čtení 👉