1. Live stream koncert na mobilech v ČR

Noname píše: Je to přes dva roky, co má Praha 6 vlastní “televizi” - online zpravodajský kanál, který informuje 3× týdně o zprávách z Prahy 6. Před několika měsíci jsme tam doprogramovali i mobilní verzi televize, s níž můžete tytéž zprávy sledovat na prakticky všech typech mobilů (je k dispozici WMV, RealTime, 3GPP v.6 a 3GPP v.6 s automatickou detekcí typu mobilu (v databázi je aktuálně přes tisíc různých typů) a až se 3 různými kvalitami podle rychlosti (kvality) připojení (od 24 kb/s do 500 kb/s).

8. květen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Včerejší výsledky Tn.cz

Když odmyslím, že komentáře na Tn.cz byly veskrze negativní, stojí za to se podívat na výsledky Tn.cz v ohledu návštěvnosti. Ty totiž byly vesrkze positivní a jako prohnaný webista bych radši bral návštěvnost, než kladné ohlasy…

7. květen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Tn.cz má být další pokus Novy o internet

Update o statistiky na konci. TV Nova v případě internetu prokazuje excelentní bezradnost. Web Tn.cz má být dalším pokusem, jak toto změnit, protože tímto webem se má TV Nova stát trojkou českého internetu, alespoň ve vizích managementu. Portál odstartoval včera krátce po sedmé (oficiálně v 19:45) a trochu jsem si ho prolezl ze zájmu profesního a z důvodu validace svých tezí.

6. květen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Otestujte si: celovečerní film Renesance online

Update: našli jsme chybu, kvůli které nám to vyhazovalo testery. Poté, co jsme všechno rozkopali, se ukázalo, že u jedné komponenty jsme špatně zkopírovali konfiguraci balanceru a ten nám vyhazoval uživatele. Už jest to opraveno, takže:

A máme tu pravidelnou testovačku pro natěšené experimentátory s videem. Úkol: jak inteligentně distribuovat celovečerní film po internetu v dostatečné kvalitě a komfortu. Naše řešení je zde ve formě technického testu … není to ostrý provoz, jen chceme na zkušenějších uživatelích netu (=vás) vyzkoušet, co na to říkáte. Takže než tam vlezete, možná si přečtěte následující.

6. květen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Patrick Vodafone nastupuje proti O2 Kvídovi

Zatímco Telefonica O2 přináší sponzorované hovory o délce jedné minuty pod heslem Platí to Kvído, Vodafone jde v zuřící reklamní válce telekomunikačních společností dále. Vodafone byl vždycky připraven posouvat limity a výzvy v reklamní branži a poslední jeho akce “Vodafone Život” je toho jen dobrým příkladem. Měl jsem příjemnou možnost přihlásit se do pilotního provozu a máte se věru na co těšit.

30. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

mBank spustil SMS a email notifikace

V souvislosti s nákupem Nintendo Wii jsem vyrazil do online bazarů a nakoupil pár her. Přitom se nedalo přehlédnout, že všichni prodávající měli účet v mBance a záležitost se vyřídila prakticky online během chvíle. My Sims jsem platil tak, že jsem si na Chodově nahoře v tatínkovském kouktu otevřel notes (je tam WiFi) a zaplatil. Jako za starých dobrých eBanka časů. Akorát zadarmo. Navíc je mBanka jedním z nejpoužívanějších příchozích dotazů do vyhledávačů na Marigoldu (první je iPhone samozřejmě). Tím se oslím můstkem dostáváme k tomu, že dneska oficiálně mBanka spustila SMS a emailové notifikace o zůstatku na účtu. Email notifikace chodí jednou denně, esemesková snad hned po události. Emailová notifikace je zdarma, SMS stojí 1,40 Kč, můžete si koupit balíček, kde to vyjde levněji. A když jsme u těch mBank novinek: mají také Inkaso, ale už delší dobu, já si ho nevšiml, bo to nepoužívám.

28. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Skype přichází s klienty pro Symbian, UIQ i Java mobily

Skype dramaticky rozšířil dostupnost svého klienta na mobilní telefony a to oficiální cestou. Firma před několika dny představila nativní klienty pro zhruba padesátku mobilních telefonů vybavených podporou Javy (tedy J2ME MIDP 2.0), Symbianu a UIQ. Oficiálně podporovaná je řada mobilních telefonů firmy Nokia (N95, 5200, 5200, šestková řada atd), Sony Ericsson (K, W i Z modely), Samsung a Motorola. Kompletní seznam všech cca 50ti mobilů včetně těch, pro které se podpora chystá, najdte zde na webu Skype.com. Pokud byste chtěli stahovat software přímo do mobilu, použijte stránku mobiledownload.skype.com. Pozor: i verze pro Symbian i UIQ telefony je Java, ne nativní aplikace!

27. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Článek o testování jsem sundal

Abyste se vy pozornější nedivili, sundal jsem článek o testování celovečerního filmu. Zjevně tam někde něco nezafungovalo, vypadá to na banální problém v nastavení, ale přes víkend to nemám jak řešit, takže pokračovaní po víkendu. Zbytečně byste se divili, že vám to nejde … díky všem, pokračování příští týden :)

26. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Twitter soutěž a Twinkle jako killer app

Sám jsem nikdy nepřišel Twitteru a mikroblogování na chuť. Účet tam mám, z povinnosti, abych zkoumal. Použil jsem to jedinkráte, když jsem z Barcelony přes Twitter psal postřehy, od té doby ležel ladem. Až v poslední době a může za to Twinkle. A Twinkle může také za první Twitter soutěž u nás.

24. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Nintendo Wii vás naštve vším. Kromě hraní. To je na něm parádní

První bitva marigoldí války konzolí byla vybojována. Půjčený Xbox jsem vrátil (díky, Ivono!), chvíli jsem nad tím ještě špekuloval, dlouho porovnával Xbox a Playstation 3, až jsem se na to vykašlal a v pátek si koupil Nintendo Wii. Vsadil jsem na to, že to, co mi lidi říkali, je pravda, že je to prudce víc hratelné. Dovolte mi pár zkušeností, možná přijdou vhod i dalším váhajícím.

23. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Nerozumění si s 3G iPhone pro T-Mobile a novinkám z O2

Nějak mám dojem, že tomu v poslední době zase nerozumím, že se mi rozjela realita s tím, co se dočítám. Tak například český T-Mobile včera skrze Hospodářské noviny dal najevo, že hodlá do vánoc na trh uvést iPhone. Ovšem že se čeká na 3G verzi, která by měla být brzy. Jak brzy, to se neví. Chvíli jsem to bral jako positivní signál, že už by se konečně mohla spustit normální 3G síť od T-Mobile, přičemž slovem normální rozumím takovou variantu, kterou podporují telefony výrobců jako Nokia, Sony Ericsson nebo Samsung. Pak se ukázalo, že příčinou čekání je fakt, že Apple do uvedení nového modelu nebude otevírat nové trhy. Takže českému T-Mobile je 3G nadstavba nového iPhone málo platná. Leda až to jednou spustí… až …

17. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

FriendFeed, mít přehled o přátelích

Není to tak dávno, co jsem tu v rámci novinek psal o webu Spokeo.com, který umožňuje sledovat, co vaši přátelé zrovna dělají na webu, tedy kam nahráli fotky, kde napsali co na blog atd. FriendFeed je něco podobného, ale jiného v principu. V poslední době je o něm také více slyšet a myslím, že stojí za to ho zmínit samostatně.

13. duben 2008 - Pokračuj ve čtení 👉