Deset aplikací, co by neměly chybět na iPhone plus šest her

Už delší dobu si říkám, že sepsat takový základní seznam aplikací k instalaci na iPhone by nebylo od věci. Tak jsem se do toho dal, snad to ostatním pomůže. Pokud máte nějaké vlastní tipy na aplikace obecné užitečnosti, dejte jistě vědět do komentářů … Všechny tipy jsou na aplikace instalovatelné přes App store, žádné hackované věci sem nedávám, mimo jiné i proto, že je tam jen málo těch, co stojí za to.

4. listopad 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Zpět z Číny

Tak jsme včera dorazili z cest, dneska se pokusím odjetlagovat, případně dorazit do Streamu vyřídit pár věcí, které ku vyřízení jsou.

31. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Kvalita a nekvalita čínské produkce

Čínský výrobek = šmejd, takovou rovnici máme už dlouho někde v podvědomí. Jenže výrobků z Číny je dnes na trhu převaha a často ani není alternativa. Navíc řada výrobků se dělá v jedné továrně, na stejné lince a přitom se prodávají za rozdílné ceny, pod jinými značkami. Je rozdíl jen v ceně? Jak se dělá kvalita v čínské fabrice? To byly také témata, o které jsme se při návštěvě čínských továren zajímali.

27. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak se jí pekingská kachna

Pekingská kachna je pojem sám o sobě. A víte, jak se správně jí? To není o tom, pokydat ji bramborovým knedlíkem a na vidličku nabodnout zelí, jako s tou naší. A protože jsme se při cpaní kachnou v Pekingu trochu nudili, tak jsme natočili s Péťou instruktážní video. Mimochodem, na foťák Nikon D90, který se naučil videa natáčet …

27. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Kniha Marigoldí léta jde do prodeje

Tak se mi podařilo z cest zapravit vytištěnou knihu Marigoldí léta do shopu. Nakonec jsem pro jistotu použil engine pro Kronium.cz, což má pro mne výhodu (je to hned hotové) i nevýhody: jsou tu nabídky, které pro expedici této knihy nebudu schopen dodržet (jako platba dobírkou, nesnáším to papírování s tím). Doufám, že to omluvíte.

22. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Ve Fabrice Světa

Nerad bych vypadal, že po pár dnech v Číně jsem sežral všechnu čínomoudrost světa. Berte následující řádky prosím jako moje postřehy a výpovědi lidí, kteří tu bydlí a provázeli nás na naší cestě. Možná kecali, možná režim něco ukryl, ale nemyslím si…

17. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Dorazili jsme do Hong Kongu

Tak jsme v pátek dorazili do Hong Kongu, ale práce tu bylo neúrekom, navíc jsme nemohli najít internet. Všechen je tu placený a těmi povětšinou čínsky psanými návody, jak ho zaplatit, není lehké se prokousat. Dneska už jsme to nevzdali, zaplatili si asi 40 Kč za denní připojení, které je dostupné na hromadě míst v Hong Kongu a vyřizujeme práci. Na hotelu bychom tytéž peníze dali za čtvrt hodiny, tfujho, pěkně to nacenili.

13. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak vzhůru na cesty

Včera to konečně dopadlo. Dostali jsme vízum. Den před tím, na který máme koupené letenky, jež nelze přesunout na jiné datum a rezervované ubytování v oblasti, kde něco sehnat, je horor.

9. říjen 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Marigoldí léta

Letos bude Marigoldovi pět let. Původně jsem to ani nechtěl nějak podstatně slavit, však co na tom. Jenže pak mi několik lidí nezávisle na sobě připomenulo můj někdejší slib, že články z Marigolda vytisknu a dám jim je.

23. září 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Videodrobky: Joost balí klienta, On2 představuje nový kodek a české videomámení

Přehlídka událostí z videosvěta nemůže začít ničím jiným, než oznámením, že Joost vzdal specializovaného klienta pro svou P2P televizi a napříště bude k dispozici jen plugin pro prohlížeč, samozřejmě ale také založený na P2P technologii (zdroj zde). Zda to lze interpretovat jako ústup Joostu ze slávy? Po pravdě, tu mu přinesl jen fakt, že mezi jeho zakladateli jsou lidé, kteří skvěle vykešovali ze Skype. Podobných projektů existuje více a všechny zatím zklamaly v zobchodování své technologie, nebo působí na specifických trzích jako Čína a Jižní Korea. Za hlavní slabinu Joostu byl považován právě desktop klient, který neměl žádnou výhodu desktop klienta a nedostatek obsahu. Ten ostatně trápí většinu legálních videoprojektů. Nu a nakonec právě zvolená technologie, protože P2P sítě pro video se zkrátka potýkají s velkou asymetrií širokopásmových přípojek. A to nejenom v Evropě.

14. září 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

Drobky: článek na Lupě a z práce

Na Lupě vyšel můj článeček věnovaný vývoji kolem 4G technologií, jako je LTE, UMB a WiMax. Je obsáhlejší, zájemcům o problematiku zejména ve světle posledního prohlášení T-Mobile o vynechání 3G a přechodu rovnou na LTE (o tom někdy příště) jej doporučuji. Pod článkem do mne někdo hustí, že jsem nezalinkoval zdroj obrázků a tabulky (což nešlo, já to měl v mailovém PDF), ale že jsem pitomě přeložil Fractional Frequency Reuse jako “částečné znovuvyužití frekvencí”, to dotyčnému nevadilo.

10. září 2008 - Pokračuj ve čtení 👉