Zpráva o příznacích z nepoužívání mobilního internetu

Jste asi napnuti, jak se odvíjí můj pokus nepoužívat chytrofouny ani mobilní internet. Co si budeme namlouvat, abstinenční příznaky jsou tady. Tak především, nově nejsem kdekoliv online. Několik lidí z toho usoudilo, že email přestal fungovat, protože jsem jim neodpověděl během tří minut od jeho odeslání. Marty se přiznal, že kdyby nečetl předchozí blogpost, šel by rozmontovat router a pak seřvat svého ISP. To jsou ty jednodušší okamžiky nepoužívání mobilního internetu.

28. leden 2010 - Pokračuj ve čtení 👉

Lze přežít bez chytrého telefonu? A lze tím ušetřit čas?

Už nějakou dobu mám dojem, že kdybych neměl chytrý telefon, ušetřil bych tím dost času. Času, který si s někým esemeskuju, emailuju, instantně mesenžřím. Času, kdy se snažím synchronizovat firemní, soukromý a půlpracovní kalendář a přijít na to, proč se mi věci duplikují a vypadávají. Času, kdy si jen tak čtu články, které by mne normálně nezajímaly, protože na mobilu je to při ruce. A kdy přehlídnu poštu, protože jsem ji přečetl na mobilu a v tom fofru, kdy jsem na to měl jen vteřinku někde při vystupování v tramvaji jsem onen důležitý email zapomněl označit k vyřízení a on se nyní někde povaluje pouze “přečtený” a tím automaticky mnou přehlížený. Že ušetřím tu dobu, kdy jsem na dosah Sítě od každého ze svých čtyř tisícovek kontaktů. A to jsem pořád. To je prokletí chytrého telefonu.

21. leden 2010 - Pokračuj ve čtení 👉

A další doporučená čertba do vánoční pohody: Kolaps (Jared Diamond)

Slíbil jsem sice původně, že se příště podíváme do hájemství anglofonní literatury a dostanete pár doporučení na hutnou četbu, ale slib poruším, protože jsem nešťastnou náhodou (=pádem kreditky do čtečky) opět vyraboval česká knihkupectví. Osudným se mi stala řada Galileo v nakladatelství Academia, kde už delší dobu vydávají knihy, které spíš než bulvární počteníčko slibují široké představení problematiky. Letos je Darwinovský rok, každý se naváží do jeho teorie, či ji plamenné hájí, na wishlistu mám Flegrovu Zamrzlou evoluci, ale my sáhneme po samotné podstatě destrukce, tématu to před vánoci aktuálnímu.

4. prosinec 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Sociální média jsou největší vlnou internetu, protože jsou změnou generační

Už půl roku mám v Lupě na starosti školení o sociálních médiích. Čtyři - pět hodinek mne někdo poslouchá, když vykládám o tom, jak fungují sociální média. Mám s tím určitou zkušenost, občas dělám správu “digital assets” pro německé a americké brandy, nedávno jsem to počítal a na spravovaných účtech mám hezké číslo fans. Přesto nebo právě proto si myslím, že sociálním sítím nerozumím. Ale považuju je za velikou vlnu pro internet. Zda i změnu, revoluci, tam už bych byl opatrnější.

6. listopad 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Bez nových podnětů to nejde (A bez knih taky!)

Pokud nemáte nové podněty, jste odsouzeni ke kopírování. Když jsem byl nedávno po cestách a zapadl do anglickojazyčného knihkupectví, znovu jsem si to uvědomil. Bez nových podnětů to zkrátka nejde, jinak jsme omezeni na tu svoji krabici. Tahle myšlenka by se dala rozvádět donekonečna, ale je to zbytečné, kdo si to neuvědomuje, tratí sám. Neustále je, co se učit nového a jaké nové podněty přijímat.

20. červenec 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Když se hryzne pumpa

Rozhodl jsem se nedávno, že udělám další krok pro své zdraví a duševní svěžest a začnu běhat. Jistě může být, že mezi tímto nevidíte spojitost a právě pro vás je určen tento článek, který výhody sportu pro muže osvětlí.

16. červenec 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Hradiště Vrtěšice či hrad Červenice

Jsa hlava sklerotická, rozhodl jsem si udělat poznámky. Hradiště Vrtěšice mne zaujalo především svojí polohou, kterou by bylo zajímavě posazeno v pozici rozhraní čáslavska a havlíčkobrodska, dost možná v návaznosti na pozdější Libickou stezku. Datovat tuto pozici jako raně středověké hradiště by bylo zajímavé už z toho důvodu, že v okolí je příznaků raně středověkého osídlení pramálo a posouvalo by to naše úvahy o kolonizaci havlíčkobrodska a dále směrem na severní Moravu. Podle dosavadních předpokladů tu byl v desátém století spíše neprostupný hvozd.

22. červen 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Když se něco nepromyslí, tak se to nepovede

Zaujalo mne to. Minule, když jsem si dovolil o redesignu Žena-in napsat do zpráviček na Lupu, tak si v diskusi několik lidí přisadilo, že určitě jen kvůli realizátorovi. Těžko vysvětlovat, že nikoliv, že hlavně proto, že jde o výborný příklad nezvládnutého “redesignu” a komunikace kolem něho, jaký si můžu dovolit já na Marigoldovi, jehož čtenost je mi ukradená, ale těžko někdo se serverem, jenž by měl být komerční. A tak se i chovat - komerčně, tedy i transparentně.

25. květen 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Lahůdková mezifiremní korespondence

Vím, neblogoval jsem delší dobu. Nebylo nějak chuti a dalších ingrediencí. A teď, když jsem přemýšlel, čím znovu vstoupit na web, jehož prkna znamenají blog, jsem dostal lahůdkový email z vnitrofiremní korespondence jisté české internetové firmy, kde obchodní ředitel píše technickému ředitelovi, svému kolegovi. Samozřejmě hypotetické firmy, hypotetičtí lidé, protože jde nepochybně o email smyšlený …

6. duben 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Černého Entropa JE umění k přemýšlení

Mám pochybnosti o moderním umění, nejsem intelektuál a vzdělanec, nechápu ho. Ale jestli jsem něčemu porozuměl od jeho zastánců, pak tomu, že moderní umění má nutit přemýšlet. Což ostatně mělo umění vždycky už od časů starého Egypta a Babylonu a není chybou tehdejších autorů, že jejich souvislosti nám dneska unikají. A v době, kdy se dokonale namalovaný obraz dá nahradit fotografií za dvě devadesát, musí umění spočívat na něčem jiném…

17. leden 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Převod čísla od O2 má drobné nástrahy (neb je dost zflikovaný)

Po odchodu ze Streamu jsem se rozhodl, že se vrátím se svým mobilním číslem k Vodafone, mimo jiné proto, že v místech, která potřebuju, má lepší signál a zejména EDGE. A také proto, že tam většinu věcí vyřeším přes Samoobsluhu a ne telefonováním na nedobytnou infolinku. Toto jsem před vánoci vysvětlil pracovníkům obou firem, odeslal dotyčnou převodní esemesku a čekal. A čekal bych do skonání světa, kdyby mne po novém roce nenapadlo zavolat na infolinku O2 a přeptat se, v jakém stavu je převod čísla k Vodafone.

9. leden 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Novoročenkovánky s všehochutí loňského životního koření

Z přání se nemá stát něco jako povinnost. A nechci, aby se stala. S většinou nevirtuálních přátel jsem si stihl popřát osobně, když hůře, pak telefonicky. Hromadná přání jsem nerozesílal, je mi to už delší dobu žinantní. Ano, už i na internetu jsem ze staré školy - ale prostě si pořád naivně myslím, že pár osobních vět či slov potěší více, než průměrně zvládnuté následování tutorialu k Photoshopu, jež z mých mizerných fotek vykouzlí PFko. Snad jedna věc mne napadla, když jsem vloni (ano, už vloni) byl v PPF - jestli posílají PPFka nebo normální PFka. Musím se jich zeptat.

1. leden 2009 - Pokračuj ve čtení 👉

Marigold se propojil s Facebookem

Píšíc včera na Lupu o Facebook Connect a dalších podobných systémech, rozhodl jsem se to vyzkoušet a protože do Lupy moc nehrábnu, tak na Morigoldovi. Rozchodil jsem základní přihlašování na Marigolda přes Facebook, stačí kliknout na ikonku vpravo a můžete se bezpečně přihlásit přes Facebook Connect.

12. prosinec 2008 - Pokračuj ve čtení 👉

To je pařba, ta Go karta

Odešel jsem ze Streamu a protože jsem před časem své soukromé číslo převedl na Stream, zase jsem ho převáděl zpět. Původně jsem přemýšlel o tom, že si pořídím tarif u O2 spolu s novým iPhone, ale tenhle příběh bude o tom, jak a proč jsem to neudělal a o tom, jaké smutné chvíle člověk s Go kartou musí zažít. Připomínám, že jiné prepaid karty na českém trhu jsem takhle intenzivně nepoužíval, takže možná by mne zprudila i konkurence, na druhou stranu jak Twist tak Vodakartu mám a tyhle strasti jsem s nimi nezažíval.

3. prosinec 2008 - Pokračuj ve čtení 👉