Nový WiFi shop se jmenuje WiFishop.cz :)

Nedávno jsem dostal tip na právě zahájený provoz WiFi shopu firmy Vanco.Net, provozovatele sítě WIA. Shop najdete na doméně wifi-shop.cz- a příjemné na něm je to, že na něm najdete všechno možné co je pro síťařinu potřeba a to včetně stožárů, hmoždinek a dalších legrácek. Například výběr access pointů tu není nijak široký - v podstatě jen dva levné a několik drahých, například shop od Elity má nabídku širší. Otázka je, jestli mezi access pointy najdete tolik rozdílů (vyjma ceny), abyste museli vybírat podle značek.

25. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Palm Tungsten C s WiFi podporou

Palm včera představil svůj nový Tungsten C, hezoučky nadupaný model. Mimo jiného nabízí WiFi podporu, samozřejmě zatím jen 802.11b. K tomu přidejte 64 MB RAM, procesor Xscale od Intelu taktovaný na 400 MHz, hires podporu a cenu 500 USD. Tak hupky dupky pro něj :) Více podrobností trndá Trnda na Palmare.cz

24. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak si T-Mobile představuje erotickou MMS zprávu

T-Mobile spustil obsahové MMS zprávy (tedy možnost objednat si MMS zprávu s nějakým obsahem, ne je jen posílat mezi mobily) hodně dlouho po Eurotelu. Na internetu jsem našel uloženou MMS zprávu Týmobajlího erotického kanálu. Při ceně 22 Kč za tuto MMS zprávu to byl pro příjemce zprávy jistě vrcholný erotický zážitek. Další orgasmus ho bude čekat při pohledu na fakturu, pokud si takto bude užívat častěji.

23. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Eurotel WiFiJet hotelům mnoho peněz nenese

Minulý týden jsem se náhodou dozvěděl drb, že WiFi připojení hotelům mnoho peněz nenese. A když jsem se potkal včera s jedním kamarádem, managerem velkého pražského hotelu, tak jsem se zepta. Čísla opravdu nejsou valná - velký hotel zaměřený na business klientelu (samozřejmě pětihvězdičkový) inkasuje "několik málo tisícikorun".

23. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

WiFi do KFC přinese Český Telecom

Podle několika nezávislých zdrojů se vítězem tendru na zavedení WiFi pro provozovny KFC stal Český Telecom. V tendru mimo něj byla ještě WIA a Globe. WiFi tak bude do patnácti provozoven zavádět nejrozpoluplnější hráč na trhu. Řešení Českého Telecomu je softwarově nejslabší - alespoň pokud mohu hodnotit stav z ledna letošního roku. Údajně Telecom zabodoval tím, že byl schopen nabídnout kompletní řešení ve své režii - technicky půjde o hotspoty připojené na ADSL linku. Tedy nic složitého, složitější věci ve WiFi také Telecom moc neumí.

22. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

„Oficiální“ ceník připojení do internetu přes CzFree – neboli FreeGate

CzFree Net je broadband síť, praví se v jejím popisu. Z toho vyplývá, že řešení přístupu do "normálních" sítí jako internet, jest tu řešeno separátně - czfree se stará o přenos dat mezi sebou a to je zdarma. Na vstup do internetu jsou takzvané internetové gatewaye. Ty jsou ovšem placené - a protože CzFree samo o sobě nenabízí mnoho zajímavého obsahu, je o ně zájem. Až dosud se dohadování o tom, kde a jak se dostanete do internetu řešilo ad hoc, nyní jsou tu ale oficiální stránky FreeGate vytvořené přímo Deu (ta gate, ne stránky, ty dělal Carlos).

22. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nokia zvýšila zisk i kurs akcií, Motorola v zisku a TIW se dostává z problémů

Nokia presentovala velmi dobré kvartální výsledky a tak kurz jejích akcií, doposud oscilující mírně pod 15 USD se dostal přes hranici 16 USD a končil na 16,42 USD. Přiznám se, že už jsem to nervově nevydržel a akcie Nokia jsem prodal, protože se nenazdávám, že ještě příliš v brzské době porostou, skepse vůči růstu prodeje mobilů tu stále je a nemyslím, že to půjde o mnoho výše. Vyzkoušel jsem přesedlat na akcie Motorola, které mi přijdou dlouhodobě podhodnocené a tak uvidíme, co to udělá. Motorola po delší době oznámila zisk, ovšem pouze sedm centů na akcii, zhruba 169 mil USD, zatímco loni měla ztrátu 449 mil USD. Akcie se pohybují kolem ročního minima a tak jsem si řekl, že to stojí za to zkusit.

22. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Cisco plánuje telefon s WiFi

Další telefon dostane WiFi podporu a bude ho vyrábět přímo Cisco. Ale netěšte se - v tomto případě jde o zařízení pro Voice over IP, kde místo ethernetového konektoru bude síťové připojení obstarávat WiFi. Model 7920 tak v Cisco produktové řadě doplní VoIP zařízení 7960, které používá ethernetovou přípojku. Je to jednoduše a prostě určené pro telefonování po internetu... Zdroj: Silicon News.

22. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

AP s omezením rychlosti, Motorola kabelový modem s WiFi

V i4 shopu jsem našel zajímavý access point XI-1500P s možností omezovat rychlost, šířku pásma, pro jednotlivé klienty nebo celkově pro celý access point. Pokud tedy máte problémy s nevychovanými uživateli WiFi sítě, takto jim můžete přesně vyhradit, jakou rychlost mohou používat. Bohužel za to i zaplatíte - toto AP stojí 15 000 Kč bez DPH, má ale i podporu autorizace uživatelů vůči RADIUS serveru a napájení po ethernetu. Více zde na i4.

22. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Přidal jsem možnost dělat HTML komentáře se smajlíkama, CzFree zlepšuje moderaci diskusí

Dneska jsem na Marigolda doplnil DHTML editor pro přidávání komentářů (teď mne napadlo, že jsem to zapoměl dát do diskusí u článků, to doplním příště) - takže komentovat můžete i s grafickýma smajlíkama a s hezkým HTML vzhledem. Ovšem pouze v případě, že máte MSIE 5.5 a vyšší. Lami kdysi usoudil, že to tak bude nejlepší a nejméně padavé a od té doby podporu Mozilly nepřidal :)

21. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Výprava na hrady skončila úspěchem :)

Moje tradiční putování po hradech skončilo úspěšně, ačkoliv počasí nepřálo. Dita byla fascinována mojí šlechetnou nabídkou, že sebou nevezmu ani mobilní telefon a když se tím v práci pochlubila Maturáčovi, tento pravil, že tuto pohádku nezná, ale jestli je od Andersena, že bude jistě dobrá. Nakonec jsem slib dodržel (na to abych tahal v takovém dešti s sebou nového Samsunga V200 jsem žaludek neměl a navíc jsem ještě vypadal jako dobrák:) a tak jediný mobil s sebou měla Dita, abychom mohli situaci dokladovat odesláním MMS zprávy z Ronova. Maturáčovi samozřejmě nedošla protože jsme ji posílali přes T-Mobile, ale možná do konce pololetí dojde... (otázka, nevíte proč ty MMS zprávy u T-Mobile tak chcípají? Infolinka samozřejmě tvrdí, že vše je ok.)

20. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Hezké svátky, Marigold odjíždí kontrolovat zříceniny…

Dovoluji si všem popřát hezké velikonoční stvátky. Marigold je hodlá strávit kontrolou a obchůzkou zřícenin na českolipsku, takže logicky semo nic psát nebude. Mrzí mne, že jsem ještě nerozchodil přidávání příspěvků přes MMS zprávy, mohli jste mít foto z první ruky - na druhou stranu to týmobajlu funguje beztak otřesně, zprávy se ztrácejí, takže mor na to...

18. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Rozkol v CzFree Netu předmětem komentářů

Rozkol v CzFree a rozdělení diskusního fóra na FreeNet.cz zaznamenalo i Technet, Živě a Lupa, povětšinou to ponechali bez komentáře, ovšem na Živě se spustila diskuse pod článečkem.

Komentář na Marigolda přidal Fyzik a jedna část mne zaujala: Kecy o cenzure jsou take jenom kecy, nikdy nic smazano nebylo, kdyz nepocitam uklepnuti jednoho z moderatoru, za coz se tento verejne omluvil. Ze moderator splitne thread, ktery se vzdali od tematu, je snad dobre, ne? Ti samy, co kritizuji 'cenzuru' si neustale stezuji na neprehlednost fora.... ach jo.

Včera jsem vyzkoušel, jak funguje administrace systému vBulletin, který pro správu diskusí používá CzFree Net a nepřišlo mi, že je zrovna nějak extrémně jednoduché jako moderátor se uklepnout a omylem něco smazat. Spíš mi to přijde, že pokud člověk není nametený a nadrogovaný, těžko to udělá nějakým omylem. Navíc zmizela diskusní fóra přímo věnovaná konkrétnímu problému odchodu Clocka, kde příspěvky vůbec nebyly off-topic - o co jiného tedy šlo, než o cenzuru? O omyl? Tomu se má věřit?

CzFree Net zde doplácí na to, co jsem kritizoval (a za co mne přívrženci CzFree natírali na zeleno jako nepřejícího totalistu) - na netransparentnost. Na to, že pravidla neexistují, nebo pokud existují, nejsou zjevná a zřejmá a tedy je možné si je upravovat podle okamžité potřeby. Pravidla jsou spíše tušená, než pevně danná. Místo aby se nyní dalo říci, že Jirka Vomáčka svévolně smazal diskusní příspěvky, aby se jednoduše a jasně našel člověk, který překročil pravomoce což udělat neměl a z věci veřejné udělal věc sobě soukromou, se obecenstvo lakuje fámou, že šlo o "uklepnutí moderátora".

Mnoho z toho, co se v CzFree děje, je výborná věc. Nadšenci pomáhající svému okolí, centrální místo kolem WiFi dění, jednotící platforma, to všechno je hezké. Jenže pak jsou věci, které hezké nejsou a nemyslím si, že nepoukazovat na ně, zavírat před nima oči, je právě to, co by CzFree prospělo.

16. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉