Teledrobky: MMS na pevnou linku, SEr odložil prodej 3G telefonů, Motorola bude mít málo fotomobilů, Gallileo a další…

Patrick Zandl · 1. říjen 2003

LogicaCMG vyvinula řešení přenosu MMS zpráv na pevné linky a implementuje ho v Německu pro firmu Itenos, dceřinku Deutsche Telekomu. MMS zprávy tak bude možno doručovat na pevné linky v případě, že si člověk dokoupí speciální zařízení. Podle Itenosu bude zájem zejména o odběr MMS zpravodajství. Moc tomu nevěřím, aby takový MMS terminál měl smysl, bude muset být relativně dobrý (barevný displej, paměť) a tedy ne moc laciný. A koupí si ho někdo místo novin? Inu, pokus jak oživit pevné linky. Zdroj: Cellular-News.

Milan Sameš, dříve Nokia, dnes nastupuje na místo obchodního šéfa české pobočky firmy Logica.

Sony Ericsson odložil uvedení 3G terminálů na začátek roku 2004. Původně tvrdil, že to stihne do konce roku, nyní tvrdí, že musí udělat více testů, aby telefon byl kvalitní. Kvůli tomu se potácely nahoru a dolu i akcie Nokia, protože analytici se nemohli rozhodnout, zda to znamená, že Nokia prodá více mobilů díky svému náskoku, nebo zda své mobily netestovala dostatečně a také bude mít zdržení, případně jí je operátoři budou házet na hlavu.

Motorola zase nemá dostatek videokamer pro své mobily. I její akcie na to citlivě reagovaly, protože trh je přesvědčen, že před vánoci se budou prodávat hlavně telefony s foťákem. A Motorola jich prý bude mít nedostatek.

K Evropskému navigačnímu systému Gallileo se hodlá připojit i Indie a Izrael. Po prohlášení Číny, že Gallileo podpoří a bude používat, jsou to další kladné ohlasy. Ani u jednoho státu není co se divit: USA mají zatím v satelitní navigaci monopol a zejména Číně to nejde pod fousy. Zdroj: FT.

Japonské NTT DoCoMo licencuje Symbian pro své 3G telefony Foma. Licence není exklusivní, ale s Microsoftem zatím žádnou NTT neuzavřelo, takže je to bráno jako velké body pro Symbian. Zdroj: The Future.

Toto je prý první galerie uměleckých fotografií vytvořených fotoaparátem zabudovaným do mobilu, konkrétně Nokia 7650. Jestli to nafotil mobilem, tak je to opravdu dobré!

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook