Eurotel WiFiJet zaplatíte nyní přes SMS nebo paušálem

Patrick Zandl · 1. říjen 2003

Eurotel včera představil dvě nové metody, jak zaplatit za využívání jeho WiFi sítě WiFiJet. Nyní můžete zaplatit pomocí SMS a cena pak bude 63 Kč za hodinu nebo 105 Kč za dvě hodiny. Na telefonní číslo 999 509 stačí odeslat z mobilu využívajícího síť Eurotelu SMS ve tvaru WIFI 1 nebo WIFI 2 pro příslušný počet objednávaných hodin. Pak uživatel obdrží časově omezené uživatelské jméno a heslo, které zadá na přihlašovací stránce služby WiFi Jet. Cena SMS bude stávajícím smluvním zákazníkům Eurotelu vyúčtována na měsíční faktuře a zákazníkům využívajícím předplacených služeb bude stržena z GO kreditu.

Druhou možností je datový paušál, který ovšem není moc paušál. Ten lze aktivovat jen k tarifu a aktivační poplatek je 495 Kč, měsíční paušál pak 1495 Kč. Za to uživatel dostane 120 volných hodin, při překročení volných hodin 0,13 Kč za každých 30 sekund. (15,60 Kč za hodinu).

To mi přijde opravdu dost drahé a podle mne se více vyplatí aktivovat si GPRS data a ty používat za paušál všude. WiFi je rychlejší, ale pokud nepotřebujete stahovat velké objemy dat, využijete spíše to, že GPRS je všude. A když chcete velký objem dat, zaplatíte si via SMS oněch 63 Kč za hodinu.

T-Mobile zase začal inzerovat svoji službu HotSpot - škoda, že má tak málo přípojných bodů... nicméně moje uvažování, zda T-Mobile opustit, nabralo další otáčky: v poslední době platím za mobilní data u T-Mobile stále více, zatímco za hovory stále méně. Jen vysoká cena SMS v Eurotelu mne zatím odrazuje.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook