Teledrobky: 3G základnovka může způsobit zdravotní potíže, MMS aliance, porovnání cen přímo na Nokia 3650

Patrick Zandl · 2. říjen 2003

Další příspěvek k dohadům, zda a jak mobily působí na lidské zdraví, přináší studie holandského ministerstva. Ta tvrdí, že základnové stanice 3G sítí mohou způsobovat bolesti hlavy a další podobné potíže, pokud se zdržujete v jejich blízkosti. Těžko mi soudit, nejsem doktor, možné je dneska všechno. Na Yahoo pod článkem zuří bohatá diskuse, zprávy vydal Reuters.

Evropská MMS aliance vzniká: devítka evropských operátorů podepsala dohodu o propojení svých MMS a GPRS služeb tak, aby zákaznící mohli služby snadno a beze změn používat v těchto sítích. Jde o tyto operátory: Amena (Spain), O2 (Germany, UK and Ireland), ONE (Austria), Pannon GSM (Hungary), sunrise (Switzerland), Telenor Mobil (Norway) a Wind (Italy). Zdroj: Telecom Paper.

Čtečka čárkových kódů knih pro Nokia 3650 umožní porovnávat ceny knih - a přitom jde jen o software! Jak to funguje? Prostě u knihkupce vytáhnete svoji Nokia 3650 s PaperClip software od firmy NeoMedia a vyfotíte ISBN kód. A za chvíli se vám vyhledá cena knihy u Amazonu. Proč to NeoMedia dělá? Dostává od Amazonu provizi za každou takto prodanou knihu. Amazon nemá české knihy, takže v našich knihkupectvích se budete namáhat marně. A vůbec netuším, proč by to nemělo fungovat i s Nokia 7650, ale nikde o ní nepíšou. Zdroj: NeoMedia, tisková zpráva.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook