Linksys dodává 802.11a+g zařízení. Rušení WiFi z bezdrátových telefonů?

První zpráva se zase týká Linksysu, v poslední době mám dojem, že nikdo se o nic jiného moc nesnaží. Linksys ohlásil, že začíná dodávat dualbandové produkty podporující jak Géčko tak Aáčko WiFi, tedy obě frekvence. V nabídce jsou access pointy, routery i karty. Bohužel k nám se nic z toho nedováží, protože pětigigahercová frekvence u nás není povolena pro venkovní použití... řada výrobků má označení 55AG - čili access point je WAP 55AG, router WRT 55AG...

16. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Apple prodalo 150 000 Géčkových AP, Palm s WiFi modelem

Apple se v prodeji WiFi komponent činí a podle článku na News.com prodalo přes 150 000 access pointů AirPort Extreme podporujících 802.11g draft. Je to zhruba polovina prodaných access pointů, nicméně hlavní roli na vzestupu 802.11g v řadách Apple má fakt, že AirPort Extreme s Géčkovou podporou nahradil pouze Béčkový AirPort a ten již není prodáván, takže čísly nemůže hýbat. Ostatně proč by měl, jen kvůli statistice?

16. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Skupina lidí shledala stav CzFree Netu kritickým a zakládá FreeCz NET

Včerejší téma odstranění Clocka z CzFree Netu vyvolala určitou nevoli i mezi některými aktivnějšími členy CzFree. Oficiální místa - tedy lidé pověření moderováním diskusních fór CzFree - reagovala smazáním patřičných diskusních příspěvků, takže odkazy ze včerejšího článku jsou zhusta nefunkční. Na to reagoval Gogoo spolu s dalšími založením FreeCZ NET fóra. Přetiskuji zprávu, kterou mi k tomu poslal:

15. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Tvůrce optického pojítka Ronja odchází z CzFree. Zhrzen nebo vykopnut?

Clock neboli Karel Kulhavý, tvůrce GLP projektu optického pojítka Ronja odešel z CzFree. V diskusním příspěvku, kde svůj odchod oznamuje, píše: "Carlos, administrátor Fóra CZFree v mailu adresovaném mě dne 28.3.2003 prohlásil: "tvá přítomnost ve fórech CZF není již dále vítána, protože tvůj přínos komunitě je negativní". Deu, zakladatel fóra Optické pojítko Alphawave, mě umístil na svůj ignore list, čímž mi znemožnil další svobodné vyjádření na tomto fóru a na všech dalších fórech, která začal. Moje členství bylo degradováno z Project Advisor na Member."

14. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Intel demonstroval 220 Mbps bezdrátový přenos

Intel na svém vývojářském fóru představil bezdrátový přenos UWB (Ultra Wide Banda Radio) až o rychlosti 220 Mbps. Demonstrace proběhla mezi dvěma zařízeními na vzdálenost zhruba jednoho metru. UWB je už docela stará myšlenka, v poslední době oprášená a mimo jiné uplatněná i ve válce v Iráku, protože technologie z ní vzešlá je používána marínou pro systémy sledování pohybu jednotek kvůli minimalizaci palby do vlastních řad.

13. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Broža už má doma taky WiFi a já zatím píšu WiFi knihu

Dvě zprávičky pro většinu z vás charakteru nevýznamného. Cpressácký boss obsahu Petr Broža píše na Živě o tom, jak si doma nainstaloval bezdrátový router na UPC a hezky se připojuje skrze WiFi. Vítáme do klubu WiFi positivních. Článek najdete zde, nečekejte technický hardcore, je to spíše o tom, že to fakt jde :) Zajímavé je, že se také svěřil do rukou SMC - i já mám doma "esemcéčko", ale ještě bez WiFi a mám na něj připojený access point od iTecu a neustále na něj nadávám, takže ho čeká výměna...ovšem předsevzal jsem si, že výměna bude pouze za peníze vydělané na WiFi :)

13. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Obchodování v ČR: naučme se kruci zavolat, když to slíbíme!

Jednu věc na českém obchodování bytostně nesnáším. Sliby, že vám někdo zavolá. Nevím, kolikrát se to stává vám, ale mně téměř denně  a jsem na to zhusta alergický. Někam zavolám, někam přijdu, chci něco koupit, pořídit. Oni mi slíbí, že mi připraví nabídku a zavolají mi zpět. Pak čekám a čekám... a zavolám si nakonec sám. A oni mi řeknou, jej, máme to pro vás připravené...

11. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Giesecke & Devrient podepisuje s T-Mobile

Firmu Giesecke & Devrient asi znáte, pokud se zajímáte o čipové karty. A tato fima podepsala smlouvu o spolupráci s T-Mobile týkající se vývoje chytrých SIM karet. Ostatně GD i podle této smlouvy přebírá munsterské servisní centrum SIM karet od T-Mobile a o všechno se mu bude starat.

11. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskarova reklama na Moje Jednička je příšerná

Včera jsem se zase po dlouhé době díval na televizi jindy, než na zprávy, které stíhám bez reklam. Film Divoká řeka Nova zvládla prošpikovat reklamními bloky snad co dvacet minut a už to bylo hodně nepříjemné, protože tak často nepotřebuju do kuchyně skočit ani pro pití, ani pro něco k jídlu. A tak jsem shlédl reklamu Oskara na službu Moje jednička.

10. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Kdy klesnou ceny za WiFi?

WiFi připojení se vždy považovalo za levné - jenže postupem času se ukazuje, že tak jednoduché to není. Jen ze včerejší zprávy: WiFi na letišti v Londýně za 6 liber na hodinu, to není zrovna laciné. Stejně tak jiné komerční WiFi sítě nejsou zrovna nejlacinější. A přesto (nebo právě proto) nevydělávají. Pyramid Research se nad tímto finančním koloběhem zamýšlí. V nejbližší době se to do plusu nepřehoupne - i proto WiFi v mnoha státech, kde se tolik nepodléhá hype horečkám, zůstává v rukou nadšenců podobných CzFree. Zprávu Pyramid Research doporučuji k přečtení.

10. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Berdár novým šéfem Českého Telecomu

Představenstvo Českého Telecomu vybralo nového generálního ředitele Gabriela Berdára, dosavadního šéfa Dell Computer. Podrobnější článek o tomto člověku přináší Lupa. Já jen znovu připomínám, že figurka šéfa ČTc je JEN figurka - nic podstatného nezmění ani neznamená. Ostatně povšimněte si, že Přemysl Klíma nebyl katapultován do další manažerské pozice u velké firmy, ale odchází dělat "telekomunikační poradenství"...

8. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉