Hackujeme Linksys WRT54G

Patrick Zandl · 26. září 2003

Konečně se mi zase podařilo uvést můj přístupový bod Linksys WRT54G do původního stavu a tak mohu podat zprávu o tom, s čím jsem si hrál. Tento přístupový bod, resp širokopásmový směrovač je totiž vybaven Linuxem a kernelem 2.4.5. Což dalo příležitost, jak se do něj probojovat a provádět v něm podstatně větší změny, než výrobce zamýšlel přímým dohráním a rekonfigurací ovladačů. Například regulace vysílacího výkonu je dostupná, stačí si na routeru pustit shell...

Než si s tím začnete taky hrát, upozorňuji, že resetem zařízení do původního režimu nedostanete, mějte někde zazálohovaný flash paměti, protože až to spadne, už se asi nedostanete na internet, abyste to stáhli. Bezpečné pokusy můžete provádět tak, že na Ping stránce dáte do políčka ping příkazu v apostrofech uzavřený příkaz pro linux. Jak pohodlné...

Velmi kompletní a detailní návod, jak se štourat v útrobách linuxu Linksys WRT54G najdete na těchto stránkách. Možná se ptáte, proč byste to měli dělat? Inu proto, že tím můžete rozšířit sadu funkcí, které toto zařízení nabízí. Například o lepší logování přístupů a napadení, jak radí na těchto stránkách Jim Buzbee. Pokud jste si ještě málo vyhráli, můžete si instalovat podporu pro úvodní stránku pro lidi připojené do vaší sítě, to zase radí stránky NoCatSplash on the Linksys WRT54G.

Mimochodem GLP komunita se hodně zlobila na Linksys, protože zatímco používal Linux, neposkytoval k němu zdrojové kódy distribuce a to by měl. Nakonec je Linksys poskytnul a obliba jeho wifi routeru se tím mezi linuxáky výrazně zvýšila - mohou si teď pohrát :)

WRT54G není jediný AP, který lze takto hackovat, podobně jsou na tom i starší verze WAP11 atd nebo Buffalo technika, u níž jsou postupy také známé. Zde jsou ještě postupy pro Linksys WAP54G, ten nemám a nezkoušel jsem to.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook