Po elektrovedení rychlostí 216 Mb/s, Buffalo má WiFi ethernet convertor, D-Link domácí server, Lahvoňův Ser P800 test atd.

Patrick Zandl · 23. září 2003

Společnost Corridor Systems oznámila, že její řešení přenosu dat po elektrickém vedení PowerCorridor je schopno přenášet data až rychlostí 216 Mb/s pro koncového zákazníka. To je čtyřnásobek jakékoliv jiné technologie pro přenos dat pro elektrickém vedení středního napětí. Pro odběratele bude systém PowerCorridor dostupný od 2. čtvrtletí 2004.

Buffalo se přidalo k všeobecné oblibě ethernetových bezdrýtových konvertorů, tedy zařízení, které propojují ethernet s WiFi sítí. Tato zařízení se často používají k připojování počítačů vybavených ethernetovými konektory a jejich výhodou oproti jiným (třeba USB) rozhraním je absence nutnosti instalovat ovladače. Buffalo samozřejmě uvádí konvertor podle 802.11g - WLI-TX1-G54 AirStation 54Mbps Wireless Ethernet Converter G. Cena 129 USD, běžné funkce, správa přes webové rozhraní, WPA upgrade prý přijde. Zdroj Buffalo.

D-Link zase má domácí datovou centrálu, kterou představil minulý týden na intelovském vývojářském fóru. Jmenuje se DSM-602H a D-Link ji označuje jako "Storage Media Central Home Drive". V podstatě jde o souborový server založený na procesoru Intel IXP420 a vybavený pevným diskem 20 GB. Zařízení zapojíte do sítě a můžete z WinXP/2000, MacOSX a Linuxu sdílet pohodlně data uložená na tomto serveru. Produkt bude v USA v prodeji v půli října za 250 USD. Zdroj: PR D-Link. O podobném zařízení vybaveném i funkcí rozbočovače a směrovače píše dnešní Živě, bude ho produkovat FIC a zatím je údajně citelně dražší.

Lahvoň důkladně testuje chytrý mobil Sony Ericsson (zkráceně Ser) P800 - a jeho recenzi najdete zde, doporučuji všem zájemcům o nákup tohoto telefonu. Asi obnovím tradici svých subjektivních recenzí mobilů :) Výborné porovnání UIQ telefonů se Symbianem je zde.

Na ISDN serveru Luboš Veselý dumá nad tím, jaké služby uživí WiFi sítě a hotspoty. Vytáhl si k tomu data z Intel průzkumu WiFi trhu, doporučuji přečíst. Žádný efektní závěr na téma, jak na vašem hotspotu nahrabat miliony, ale nečekejte...

Na Lupě se zase dočtete o WirelessUSB, tedy o produktu, u něhož mi ušel smysl a považuji ho za slepou cestu do pekel. Po přečtení článku na tom asi nebudete jinak :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook