USA naštvané na satelitní telefony Thuraya

Americká armáda přestala používat satelitní telefony sítě Thuraya v Iráku. Důvod je jednoduchý - telefony jsou vybaveny GPS systémem a američani si myslí, že provozovatel sítě vyzrazuje iráčanům polohy telefonů v Iráku. Již tři muži byli údajně zabiti protože byla jejich poloha takto vyzrazena.

7. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nestíhačka vrcholí

Minulý čtvrtek mne čekalo spuštění Cinetiku a ačkoliv už za ta léta vím, jak spuštění nového projektu vypadá, tentokráte jsem se nechal mírně překvapit. Bylo toho moc najednou - ukázalo se, že spousta detailů musí být jinak a musí se najednou předělávat. Ukázalo se, že sehnat vhodné obálky je podstatně větší problém, než jsem myslel - na běžných obálkách špatně drží razítkovací barva a rozmazává se, protože jsou z hlazeného kartonu, lepit na ně štítky nejde, protože tím by překrošily váhový limit. Nechat si je potisknout - zajímavá myšlenka, jenže očekáváme že by se na ně mělo vytisknout i vyplacení od pošty, což stále ještě není - klasický zásek v kruhu.. :)

7. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

SARS ohrožuje výrobu WiFi, Linksys přísahal na 802.11g upgrade, Cinetik na startu

Většina výrobků WiFi je produkována v Asii, kde zrovna řádí SARS, nějaký speciální zápal plic. Nu a mnozí výrobci kvůli této epidemii museli omezit výrobu. 85 procent WiFi techniky je z Číny a z Tchajwanu. Takže se může stát, že WiFi mírně podraží nebo bude omezeně dostupné. U nás se ale podle mne maximálně nebude chvíli zlevňovat - je tu už tak dražší než v USA. Názor přinesl 802.11 Planet.

3. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Linksys 802.11g produkty u nás oficiálně v prodeji

Včera krátce po nahození zprávy o produktech Buffalo přišla zpráva o tom, že byly uvolněny k prodeji výrobky Linksys podporující 802.11g, tedy teoretickou rychlost 54 Mbps. Linksys produkty tu mají být již v dostatečném množství a okamžitě dosupné u obou distributorů (Levi a BlueCom), takže rekapitulujme, co u nás Linksys nabízí (koncové ceny bez DPH):

2. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Druhý povzdech nad validitou HTML kódu

Když jsem včera sliboval dva povzdechy, dostalo se jen na jeden - na faxování přes Českou poštu. Jen připomínám, že faxování z počítače a po internetu by mi nepomohlo, protože jsem potřeboval ihned odeslat formulář vyplněný rukou a s podpisem a kopii pasu a neměl jsem tu scanner...

1. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

AT Computers distributorem Buffalo, 802.11g produkty na trhu!

Produkty Buffalo bude v ČR (a SR) exklusivně distribuovat AT Computers. Značku Buffalo známe hlavně jako první značku s podporou 802.11g - a Buffalo produkty jsou dosti zajímavé, jako značkovější produkty ale budou konkurencí především pro Linksys produkty. K upgrade z "draft" verze 802.11g na standardizovanou verzi AT Computers říká: "Případné změny ve standardu bude výrobce řešit vydáním nového firmwaru" - tak je vezměme za slovo, až ta chvíle přijde.

1. duben 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

SMC má kartu s vyšším výkonem, projev Jorma Ollily (Nokia). Proč Cisco koupilo Linksys? Gartneři: na hotspotech se nevydělá. ADSL tips

Pro ty, kdo smaží do éteru málo, má nyní SMC řešení. Místo nákupu lepšího kabelu a výměny plechovky od párků za kvalitní směrovku stačí nyní koupit kartu s vyšším výkonem. Jmenuje se SMC2532W a za 139 USD ji prodává SMC. Hlavním rozdílem oproti jiným PC kartám je fakt, že její vyzářený výkon je 200 mW, tedy dvojnásobek ostatních karet. Díky tomu se dosah zvýšil na více jak tisíc metrů a signál projde i železnými dveřmi atd. Regulace výkonu ovšem není dostupná a karta funguje na 802.11b. Čili pro smažiče, kteří dělají bordel v etéru ideální nástroj, skutečně užitečné pro ty, co mají dlouhý kabel k anténě. Kvůli nám ostatním doufám, že se k nám tahle věc dovážet nebude. Jinak čipset Intersil 2.5. Zdroj: 802.11 Planet.

31. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Faxování na poště není za babku

Dovolím si dva povzdechy. Zaprvé jsem potřeboval do USA nafaxovat svému brokerovi nějaký formulář. Americký finančák ho emailem nebere a manipulovat s poštou od doby, kdy jsem na obálku napsal emailovou adresu a ta se mi následně vrátila s mnoha otazníky, raději nezkouším.

31. březen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉