Dita v tanku…

Rozhodli jsme se, že delší dovolená by nám s Ditou prospěla - a tak, pokud to vyjde, budeme se celý červenec smažit někde jinde. Dita nicméně usoudila, že by potřebovala vyspravit svoji imunitu a k tomuž účelu že použeje něco, co nazvala výrazem jako hyperbarická oxygenoterapie. Chvíli jsem se snažil tvářit se, že vím o co kráčí, ale situace byla dlouhodobě neudržitelná a tak jsem se zeptal. Dita mi objasnila, že si vleze do tanku a do něho napumpují kyslík. Zasnil jsem se. Prohánět se v tanku po pískovně a ještě v něm mít puštěný kyslík, mi přišlo jako opravdu zajímavý zážitek a venkoncem v Chrudimi je jistě možné všechno. Než jsem se odhodlal se zeptat, co že to bude za typ tanku a jestli je možné vyzkoušet i nějaký z druhé světové války, mi svitlo, že spojitost mezi řízením tanku a imunitou je velmi vágní. Mazanou sondáží (která by všem partnerům měla být vlastní) jsem se dopídil toho, že nejde o tank coby vojenské vozítko, ale tank coby nádrž, kam vlezete. Takže žádné rejdění po pískovně, jen ležení a šlukování kyslíku.

5. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mobilní telefon značky Tesco… to je úpadek…

Řetězec supermarketů Tesco se rozhodl nabídnout vlastní značku mobilních telefonů a mobilních služeb. Mobilní telefony Tesco spolu s předplacenými Tesco kartami by se na britský trh měly dostat před letošními vánocemi a Tesco zakládá spolu s britským operátorem mmO2 společnou firmu Tesco Mobile. Ta bude používat síť a technologie mmO2.

4. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Lupa o telco licenci a CzFree.cz

Na serveru Lupa se objevil článek Je provoz CZFree.Net nelegální? od Radka Kysilky. Autor v něm probírá problém, na který jsem tu upozorňoval, teey na nutnost mít telekomunikační licenci, pokud provozujete veřejnou telekomunikační síť. Autor se (na rozdíl od mnoha jiných) dotázal také na ČTÚ a dostalo se mu odpovědi, z níž bych sumarizoval: síť nesmí být přístupná třetím osobám na principu nevýlučnosti, tedy komukoliv, kdo si zaplatí a je v oblasti pokrytí. Pokud tato zásada není splněna, je nutno mít licenci.

4. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Překládat či nepřekládat technické termíny?

Už jen dva týdny zbývají do odevzdání klávesnicopisu (rukopis je přeci nesmysl) knihy o WiFi. A mezi tím jsem opět dostal sprďana od editora, že jsem se totálně vykašlal na jeho výtky týkající se používání anglických termínů. A protože sám moc nevím, co s tím, máte příležitost dát argumenty na jednu i druhou misku vah.

3. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Bill Gates věří v mesh sítě

Na WallStreet Journal konferenci Bill Gates přiznal, že věří v mesh sítě a předpovídá jím velkou budoucnost. Gates jednak prohlásil, že brzy bude WiFi v každé domácnosti, každém hotelu a letišti (myslel nepochybně Ameriku) a také, že do pěti let se mesh sítě stanou mainstreamem. Microsoft chce v mesh sítích stát na vrcholu a již pracuje na software, který by je podporoval.

3. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

eNUM se blíží

Před pár dny požádal CZ.NIC o delegaci reverzní domény 0.2.4.e164.arpa, která je potřeba pro provoz systému eNUM (e164) v ČR. Nyní běží doba pro vyjádření ITU. Žádost je možné vidět na této adrese.

2. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Trendy: softwarové radiové rozhraní

Nedávno mne obecný nedostatek zajímavých zpráv přiměl znovu se zamyslet nad tím, co jsem už dávno chtěl psát - tedy o nových trendech. Pravda, přidal jsem článek o 4G sítích, přečetlo si ho asi 240 lidí, tedy o 230 lidí více, než jsem původně očekával. Ale to jsou věci příliš komplexní, chtěl bych také psát o drobnostech, o vývojových stupních, které nás možná čekají a možná nikdy nepřijdou.

1. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Souboj s dlaždičkami: kontumační prohra

Myšlenka položit na balkoně dlaždice a udělat tak z hnusné betonové podlahy luxusní zámeckou dlažbu, mne pronásledovala již delší čas. O víkendu však měla myšlenka dojít svého naplnění. Nakoupili jsme potřebné dlaždice a veškerá lepidla, spárovadla a další. Mnoho týdnů před tím jsem věnoval rešeršování informačních zdrojů věnovaných pokládce dlaždic a dalo by se říct, že teoreticky jsem byl mistrně připraven.

1. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

DrayTek snižuje ceny Vigorů

V pátek jsem byl v Pardubicích, nebylo času a možností to zde updatovat. Jen musím ocenit, že T-Mobile GPRS funguje dobře i v domě rodičů v Mněticích, jen po hodině rychlost spadla na moji oblíbenou konfiguraci 1 timeslot pro upload a 0 timeslot pro download. Už jsem stejně musel někam jet, tak mne to tak netrápilo.

31. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

NTT DoCoMo testuje síť 4G

Japonský operátor NTT DoCoMo ohlásil zahájení testování mobilní sítě čtvrté generace. Samozřejmě nejde o komerční testy, ale o testování technologie a předpokladů, z nichž vychází. DoCoMo si se 4G hraje od roku 1998 a jeho stávající vývojový produkt umí přenášet 100 Mbps pro download a 20 Mbps pro upload. To nejsou zlé rychlosti, což?

29. květen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉