Křišťály stínů – vlastně literární prvotina

Patrick Zandl · 2. listopad 2003

Nedávno jsem procházel zálohy na ZIPkách a našel jsem svoji úplně první knihu. Tedy abyste rozuměli, kdysi dávno, ještě v dětství, jsem chtěl být spisovatelem a psát knihy. A tak mám doma hromadu rozepsaných knih, které se na něčem zadrhly (zkrachoval nakladatel, nakladatel nikdy neexistoval, psal jsem to jen do šuplíku, nakladatel vydal tři kusy = byl jsem to já atd).

Kříšťály stínů měl být rozsáhlý epos podobný trochu Zaklínači od Szapkowského, ačkoliv ten ještě tehdy neexistoval - Křišťály stínů pocházejí z roku 1990, soubor se mi kdysi podařilo konvertovat ještě z nějakého editoru z Commodore 64 na DOS a dokodrcal se až do Wordu.

Vzhledem k tomu, kolik mi v roce 1990 bylo, má samozřejmě dílo "drobné" jazykové a literární chyby, nicméně jsem k němu našel i "Autorský manuál", kde jsem si poznamenával dějovou linii, zápletky a dokonce mám i výkladový slovník (nepublikováno). Až mne překvapuje, jak jsem byl už v té době docela úporný.

No nic, Křišťály stínů si můžete přečíst. Zatím existuje jen jejich úvod a kdysi jsem se rozhodl, že je dopíšu, až se naučím pořádně psát, abych si tak hezký nápad nezabil. Takže pokračování najde na Marigoldovi za takových třicet - čtyřicet let... A protože na ZIPce byla hromada dalších věcí, asi to postupně nastrkám do rubriky Povídky a jiné neWiFi, kterou jsem si na Marigoldovi zřídil dnes za tímto účelem

Pokračujte čtením díla Křišťály stínů...>>

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook