Update: Spamer Vladimír Špidla a Seznam.cz – Úřad vlády se prý přiznal…

Update 4: Internetová společnost Seznam.cz a reklamní agentura T.T.V. se dnes odpoledne omluvily premiérovi Vladimíru Špidlovi, že použily jeho jméno k rozesílání hromadného e-mailu. Toliko k tomu DigiWeb. Jen bych rád připomenul, že jsem ani na chvíli nepomyslel na to, že dneska ráno premiér Špidla čerstvě v pět hodin ráno, jak je jeho zvykem, vstal, zamyslel se co by dělal a šel spamovat na Seznam. Jistěže takovou věc, kde je premiér osobně podepsán, osobně nikdy nedělá a takovou drobnost asi i jen málokdy schvaluje, to by nic jiného z premiérování neudělal. Od toho má Úřad vlády a od toho na něm má mít lidi, kteří vědí, kde jsou hranice. Úřad vlády je premiérovo zrcadlo a jaký úřad, takový premiér a obráceně.

10. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Wireless Distribution System (WDS) aneb Bezdrátový systém propojení

Když jste poprvé slyšeli o WiFi, možná jste si mysleli, že přístupové body je možné mezi sebou propojit pomocí WiFi a není potřeba vlastně nic dělat, než je dát do zástrčky. Inu, vlastně by to šlo - místo ethernetu je můžete propojit skrze WiFi v režimu WDS. Co to je a jak to funguje?Bezdrátový systém propojení (WDS) je technologie, se kterou přišel Intersil ve svých čipových sadách Prism. Také Intersil totiž přemýšlel, jak vyřešit propojení jednotlivých access pointů a napadlo jej, použít k tomu samotné WiFi. WDS tedy vyhrazuje část přenosového pásma ne pro komunikaci mezi přístupovým bodem a klientem, ale pro komunikaci mezi přistupovými body najednou. Jak to funguje, je zřejmé z následujícího obrázku.

Wireless Distribution System

9. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskarovu reklamu již nebude dělat McCann-Erickson

McCann-Erickson po necelých dvou letech končí u Českého Mobilu / Oskara. Časopisu Strategie to potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje s tím, že to bude oznámeno tento týden, informaci pro M&M také potvrdil Igor Přerovský ale bez dalších detailů. Oskar utratil v roce 2002 za reklamu 614 milionů a v prvních čtyřech měsících letošního roku 162 milionů korun.

9. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Francouzští GSM operátoři spolupracují na WiFi roamingu

Ve Francii to několika otevřeným hlavám došlo - francouzští mobilní operátoři pracují na tom, aby jejich zákazníci mohli využívat hotspoty i jejich konkurentů. Jak Orange, tak SFR i Bouygues Telecom staví svoje WiFi hotspoty a nyní došli k závěru, že zákazníkům i jejich příjmům by více prospělo, kdyby bylo možné mezi hotspoty roamovat.

9. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Český Telecom bude odstřelen do konce 2005

Vladimír Mlynář reportérovi ČTK prozradil, že jeho touhou je prodat Český Telecom do konce roku 2005. Zajímavé je, že MF DNES a i třeba Profit si tuto informaci vyložila tak, že Mlynář tak hodlá učinit dříve, samozřejmě "pokud bude seriózní zájemce o jednání o koupi státního podílu v Telecomu, jsme - vláda a já osobně připraveni na velmi pružná jednání" cituje MF DNES Vladimíra Mlynáře. Ostatně rychlejší privatizaci ČTc lze doporučit - není od věci přemýšlet nad tím, že by se podařila do konce roku 2004 a to za slušných podmínek.

9. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Překladatelské dilema rozlousknuto – budeme počešťovat

Ačkoliv diskuse na téma zda používat české nebo anglické výrazy se klonila k používání zejména anglických výrazů, rozhodl jsem se demokraticky spíše se přiklonit k českým ekvivalentům tam, kde jsou a kde jsou zažité. Ukázalo se, že hodně lidí soudí, že směrovač je opravdu zažitý výraz coby router (jen mezi sebou bojují puristé, zda jde o směřovač nebo směrovač :) a protože kniha má být především pro počítačové laiky, kterým je jedno, zda neznají výraz anglicky nebo česky, zdá se být Markem Prokopem protěžovaná jazykově vzdělávací funkce knihy navýsost obhajitelná. Kromě toho udělám radost editorovi a to je, co se počítá...

8. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Mnichovské letiště vám dá vybrat, čí WiFi síť chcete použít. Singapur: WiFi bublina praská?

Mnichovské letiště (po Frankfurtu největší německé) implementovalo zajímavou Cisco technologii, díky níž si můžete vybrat, kterého ISP chcete používat. Ne snad, že by udělali více hotspotů, jak by nás asi napadlo, ale noý hardware Cisco (jeho specifikaci jsem ještě nenašel, ještě se to oficiálně neprodává) se tváří jako ISP neutrální, umožňuje provoz více SSID najednou, takže na něm může být provozováno více ISP - vše je pak předáváno inteligentně jejich zúčtovacím systémům. Je to hezké řešení. Tisková zpráva zde.

6. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Eurotel bude prodán Českému Telecomu. Co z toho pojde? A kdo z toho pojde?

Dlouho očekávaný krok zřejmě vážně nastane. Český Telecom si dokoupí zbytek podílu v společnosti s ručeným omezením Eurotel. Za 49 procent podílu by měl Český Telecom zaplatit čásku 1,05 mld USD neboli 26 mld Kč (dle ČTK) či 28 mld Kč dle MF DNES. Dvě miliardy prořez zatím neřešme, ty se někde vytratí. Český Telecom také schválil dividendu 18 miliard, tedy něco přes 57 Kč na akcii, což je velmi slušné, akcie se prodávají za 377 Kč (včera 351 Kč, posílení přes 7 procent). Trh hodnotí odkup Eurotelu positivně.

6. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Rychlé US Robotics G produkty a další čipsetové WiFi novinky. Motorola chce „propojenou domácnost“

US Robotics se chlubí, že jeho výrobky na 802.11g jsou v reálu nejrychlejší, když dosahují rychlostí 22-25 Mbps. USR si přidal ještě "Accelerator Technology" se kterou se chystá dostat až ke 108 Mbps teoretické propustnosti. Podobné rychlostní rozšíření ale chystá i výrobce čipsetů Atheros pod názvem Super G a Intersil jako Nitro. Zdroj: 802.11 Planet.

5. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nový Sony Ericsson mobil má megapixelový foťák

Sony Ericsson SO505iNový mobilní telefon z produkce Sony Ericsson se zaměřuje na fotografování a na japonské sítě (zapomeňte na GSM), má vestavěnou kameru s rozlišením 1,3 milionu bodů. To vše ve váze 145 gramů. K tomu samozřejmě plnobarevný displej s 262144 barvami (až dosud bylo maximum 65535 barev!) a s úhlopříčkou 2,2 palce.

5. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉