Wirphone – další VoIP služba u nás

Patrick Zandl · 6. listopad 2003

Objevila se další služba internetové telefonie - jmenuje se Wirphone a nabízí volání na linky do zahraničí a samozřejmě i po ČR (link na Wirphone). Zatím sice nenabízí příchozí telefonní číslo, ale chystá ho a údajně by mělo být na přelomu roku. Zajímavé jsou samozřejmě ceny - Wirphone především staví na vteřinové tarifikaci, přičemž ta se počítá již od první vteřiny, nikoliv od první minuty, jako u mobilních operátorů.

Ani samotné ceny nejsou k zahození. Měsíční paušál pro domácnosti 100 Kč nabízí 10 volných minut, pro firmy je pak paušál 500 Kč a 120 volných minut, v tomto paušálu ale je připojení celkem pěti telefonů, pěti hovorových kanálů najednou.

Samotné volání mezi telefony Wirphone je zdarma, pokud voláte do telefonní sítě v ČR, přijde vás to vždy na 1,1 Kč / minuta (přepočteno, máte vteřinovou tarifikaci!) a volání na mobily je za 4,6 Kč/min. Další ceny najdete zde - většina okolních států, Kanada a USA vyjdou na 1,9 Kč, dražší je volání na mobily. Pikantní je cena za volání do Číny, kde to vyjde na 2,5 Kč / minuta...

Ceny jsou podobné, jako u Faynu - Fayn je ale má složitější, rozlišuje mezi špičkou a mimo špičku, volání na mobily má o desetník levnější.

Wirphone vypadá zajímavě, dokoupit lze i sluchátka a podobné propriety, důležité mi ale přijde, nakolik bude schopen pracovat za firewallem a také to, kdy nabídne příchozí číslo. Teprve pak totiž začíná být VoIP zajímavou službou pro běžné použití...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook