Zázračná technologie WiFi od 5G Wireles Communcations?

Na Živě jsem si přečetl článek o inovaci firmy 5G Wireles Communcations v oboru WiFi. Firma údajně umí posílat WiFi signál na vzdálenosti dvanácti kilometrů, signál prochází budovami atd (zdroj: Živě). Tento článek jsem četl od Adama Stona na 802.11Planet někdy v dubnu (zdroj: 802.11Planet) a sám jsem o tom nepsal z několika důvodů. Především ani Stone mi nepřišel přesvědčen, sám to neviděl na vlastní oči a psal z tiskových materiálů firmy.

16. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Oskar bude reklamy točit s Danem Růžičkou. Berdár nemá pevnou linku…

Dnešní vydání M&M informuje o tom, že Oskar bude točit své další reklamy s Danem Růžičkou, autorem prvních reklam Oskara. Růžička původně pracoval v Y&R, pak si ale založil vlastní agenturu AdWood. Reklamy doposud připravované McCann-Erickson mi přišly - a už jsem to tu psal - příšerné. Vlezlé, nenápadité, agresivní. Někdo poznamenal, že jsou účinné. Jenže to byly ty původní Růžičkovy taky. A ještě byly příjemné. Inu, snad ta změna bude k lepšímu.

16. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Místo cyklistiky jsem ochořel, do EU jsme beztak dorazili…

Namísto slíbeného cyklistického pretěku Ruská ruleta jsem zůstal doma v posteli, neznámo kde a jak jsem onemocněl, potím se jak vrata od chléva a hltám čaj. Ještě, že existují takové zdravotnické instituce, jako je Sante - doktor přijel za mnou domů, vyšetřil mne, přivezl mi léky a ani mi ještě nebral míru na rakev, takže zřejmě zůstává naděje :)

15. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Citroen C3 s WiFi výbavou. Chytré displeje dorazily do Evropy – za příšernou cenu.

Je to trochu automobilová zpráva: Citroen představil úpravu svého oblíbeného autíčka C3 Pluriel s WiFi. Citroen až doposud dodával jako možnost přístupu k internetu například v řadě Xsara připojení skrze GSM modem - připojení pomocí WiFi má být dalším krokem. A třetím krokem má být kombinace C3 s WiFi a 3G - to už bude z C3 přímo pojízdný hotspot... zdroj: Gizmo.

15. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Referendům a byyyyyyyyyyyyyyyyyyyttttttttt!

Včera přesně v poledne jsme podepsali smlouvu na kýžený byt a jestli se něco nestane, tak zhruba za rok (dost možná už v březnu!) se postěhujeme do Zeleného údolí, což je hned vedle nemocnice v Krči. Samozřejmě pokud se podaří vyřídit maličkost - ty peníze, co za to chtějí. Děkuji za několik nabídek na tu noční akci v bance, chápu že projednávání úvěru by se urychlilo, kdyby u toho zbytečně nikdo z bankovních úředníků nepřekážel, ale Dita usoudila, že tento způsob projednávání úvěru je vhodný pouze pro klienty s vyšší mobilitou (rozuměj těch, kteří si spakují čemodán a nejbližší stanice je pro ně Rio) a není určen pro nákup bytu. Na tomto argumentu mnoho je, ačkoliv jsem oponoval, že kdyby se banka proti takto samoobslužně udělenému úvěru ohradila, měl bych to alespoň z Pankráce blízko do práce. V každém případě děkuji za nabídky :)

13. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

IEEE schválilo finálně 802.11g

Standard 802.11g byl včera definitivně schválen standardizátorem IEEE, jeho zprávu k tomu najdete zde. NetGear okamžitě vydal update firmware pro svoje produkty tak, aby splňovaly schválený draft a plně vyhovovaly standardu, ostatní výrobci update provedou v nejbližších dnech. Texas Instrument i Intersil Prismo Nitro čipsety již také potvrdily plné vyhovění standardu.

13. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Problém licence pro CzFree.net už dorazil do tisku

Nezisková telekomunikační síť CZFree.Net možná představuje poskytování telekomunikačních služeb - a potřebuje proto od Českého telekomunikačního úřadu licenci. Okolo této spekulace se na internetu rozvinula vzrušená diskuse, protože licence je spojena se stotisícovým poplatkem, ... píše dnešní vydání časopisu Ekonom v krátké noticce věnované CzFree.Netu. Noticka je postavená především na článku na Lupa.cz.

12. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Nakupuje se byt a nákupní horečka stoupá…a bude i WiFi :)

Posledních několik týdnů se věnujeme shánění bytu, neboť se Dita rozhodla, že nový byt by se jí líbil a tak že si ho koupí. Po mnoha úvahách a rozhodováních se přidal i Vreco, který se rovněž dostal do nálady, že si koupí byt a nakonec jsme vybrali i lokalitu. Zajímavé je, že lokality mývají poetická jména jako Na hrádku, U rokytky, Zelený palouk (to je ta naše) a nikdy ne U výpadovky, Mezi železničními koridory nebo Nedaleko skládky - to byl první marketingový poznatek. Druhý marketingový poznatek byl, že pokud nechcete bydlet v modernějším paneláku, ale v nějaké rozumnější a ne zcela typické cihlové zástavbě, už musíte sáhnout hodně hluboko do kapsy. A třetí poznatek byl, že jsme s Ditou a Vrecem rození odborníci na vytváření zmatků, zejména pak v IPB Real.

12. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

České dráhy a GSM-R

Článek z Dopravních novin na téma GSM-R: České dráhy zřejmě zainvestují do budování infrastruktury pro mobilní síť GSM-R až 1,7 miliardy Kč. Dráhy plánují nejdříve pokrýt signálem zhruba 700 kilometrů tratí I. a II. koridoru. V konečné fázi by mohlo být pokryto šest tisíc kilometrů tratí, což jsou dvě třetiny tuzemské železniční sítě, uvedl na konci května Pavel Tesař z tiskového oddělení ČD.

České dráhy zcela určitě hodlají pokrýt koridory Děčín-Břeclav a Ostrava-Břeclav, což by je mělo stát zhruba 600 miliónů Kč. Na konci května ČD rozhodly o vítězi výběrového řízení na dodavatele pilotního projektu, kterým se podle neoficiálních informací stala společnost Kapsch, jež nedávno uzavřela kontrakt na dodávku GSM-R také se slovenskou železnicí. V Evropě je největším dodavatelem této technologie železnicím firma Siemens - v současnosti dodává GSM-R dráhám v sedmi evropských zemích a v jedenácti státech provozuje GSM-R v testovacím režimu. Systém GSM-R se v současné době zavádí jako evropský standard pro komunikaci na železnici. V celé Evropě totiž existuje 35 různých rádiových železničních systémů. Zatímco původně České dráhy počítaly s ověřovacím provozem již v loňském roce, rozjedou pilotní projekt až v únoru příštího roku. Testování by mělo začít mezi Prahou a Kolínem a ve druhé etapě - v červnu příštího roku - mezi Prahou a Děčínem. Pilotní část si vyžádá zhruba 300 miliónů Kč, přičemž České dráhy si již loni vzaly na projekt úvěr ve výši 250 miliónů Kč. Další etapy podle Pavla Tesaře zřejmě uskuteční dodavatel pilotního projektu. Systém GSM-R budou moci v budoucnu využívat i mobilní operátoři. Tím by se měla zvýšit kvalita telefonních hovorů během cesty vlakem.

12. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Proč T-zones nemají seznam příjemců SMS?

Po zrušení sms brány na T-Mobile jsem začal používat bránu na T-Zones. Docela mne mrzí, že ačkoliv jde o placenou službu (vím, pár sms je zdarma), tak nemám možnost si vytvořit seznam adresátů a jednoduše si vybrat, komu bych SMS poslal. Takhle musím číslo hledat nebo si ho pamatovat (ještě že většina lidí co znám, má nějaké hezké číslo) a opisovat do okénka.

11. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Byl to těžký den

Včera jsem měl těžký den. Kromě toho, že jsem musel několikrát pobíhat mezi kanceláří a centrem v největším parnu, tak nedorazili zaměstnanci ze stupidních důvodů do práce (udělám si TOP 10 výmluv pro zaměstnavatele!) a já jsem zůstal na všechno celé dopoledne sám. Navíc bylo úterý, musel jsem nakupovat filmy pro Cinetik (na to jsem si vyhradil úterý už dávno), aby se ukázalo, že tento týden vyšla jen "komedie pro náctileté" Sexy párty - a distributor byl tak horkem vydeptaný, že když jsem si bral své kopie, odmítl mi i vystavit fakturu se slovy, že kvuli pár tisícovkám se v tom vedru nebude hýbat a že mu zaplatím příště. Na dovršení všeho do mne odpoledne doktor napral dvě injekce očkování a zinkasoval 1700 Kč. Prostě to byl těžký den.

11. červen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉