Jak se ČTÚ pomstí provozovatelům malých sítí? Megadotazníkem :)

Patrick Zandl · 12. listopad 2003

Už dlouho jsem přemýšlel nad tím, že to přeci nebude jen tak, aby garážová firmička od ČTÚ dostala telekomunikační licenci za pár šupů a s ní mohla konkurovat velkým a zavedeným firmám. S hrůzou jsem čekal, kdy přijde úder úřadu a v jaké podobě oněch sedm ran sešle. A tento měsíc to přišlo.

Na adresu Arigy (má telco licenci) dorazila tlustá obálka z ČTÚ, naštěstí a proti zavedenému zvyku ne doporučeně. A v ní dotazník. Ale jaký - majestátně tlustý, drobounkým písmenkem, světloučká kopie, na níž se moje očička řádně zapotila. Jmenuje se to Pololetní výkaz o telekomunikačních službách a Pololetní výkaz o výnosech, nákladech, investicích a zaměstnancích v telekomunikačních firmách. Dva tučné kousky, celkem deset oboustraných listů i s návodem na vyplnění.

Už jsem se těšil, jak jim odepíšu, že jsme zatím telco služby nezačli poskytovat a tím se datzníku mazaně vyhnu, jenže pak jsem hned na první stránce zmerčil obrovský nápis, že dotazník musím vyplnit i když služby nejsou ještě poskytovány. A tak jdu poctivě do každého políčka napsat nula bez ohledu na to, co v něm je napsáno, protože je to nula, ať jde o Odch. nár hovory z mobilní telek. sítě do jiných mob. telek. sítí nebo o Počet připojení PRA (30B+D). Inu, pokud jste si například pro poskytování služeb pod CzFree zažádali o telekomunikační licenci, také vám ta desítka stránek přijde. Nezapomínejte, že finanční částky se tam uvádějí v tisících, tak abyste nevzbudili přílišnou paniku, až uvedete, že na vybudování páteřní sítě jste použili 100 000 - to by vypadalo jako sto milionů a někomu v Telecomu by se mohlo začít špatně dýchat, než by pochopil, že firma Číhoř a syn se jen sekla při vyplňování dotazníku ;)

Jedno by mne ale zajímalo z informačního hlediska - kdepak jsou tahle už zpracovaná data k mání? Bylo by maximálně zajímavé se jimi prohrabávat a rochnit si v nich, kdepak je ČTÚ přechovává?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook