DBTEL nabízí IAD s WiFi a DECT a WiFi sluchátko

Patrick Zandl · 31. říjen 2003

Na ženevském ITU jsem narazil na hezké komunikační řešení od tajwanské firmy Dbtel, místního velkého výrobce mobilů. Jmenuje se Wireless IAD, zkratka IAD označuje Integrated Access Device (anglická vysvětlivka). IAD Dbtelu umí fungovat jako přístupový bod WiFi B/G, podporuje připojení do internetu DSL nebo kabelovým modemem nebo čímkoliv, z čeho leze ethernet, je vybaven podporou VoIP (SIP atd) a je v něm vestavěná DECT základnová stanice a připojení do telefonní sítě.

IAD tedy umožní připojovat počítače k internetu skrze WiFi a také DECT telefony k telefonní síti. No a pokud chcete, můžete k IAD připojit WiFi telefon a používat internetovou telefonii. Pro lepší kvalitu hovoru integruje IAD nové standardy pro podporu QoS na WiFi - 802.11e, 802.11q/1p, Diffserv.

A potřebujete ten WiFi telefon? Dbtel právě jeden na ITU představil, jmenuje se DB-168, podporuje výše uvedené standardy pro QoS, VoIP protokoly SIP a MGCP ale také má podporu přenosu textových zpráv a instant messagingu, v závislosti na tom, zda službu podporuje router/server. Podsvícený LCD displej a hezký atraktivní design. Používat se samozřejmě dá i bez IAD, pokud máte vlastní řešení, můžete používat.

Na internetu jsem bohužel o výše uvedených zařízeních žádné odkazy nenašel, takže mohu sloužit jen linkem na Dbtel presentaci, kde o tom nic není. Přiznám se, že k úplnému kouzlu IAD bych potřeboval, aby zvládlo přesunout provoz z DECT telefonu ne do telefonní sítě, ale do VoIP - s tím si ale zařízení bohužel neporadí. I tak ale vypadá hodně zajímavě. Jenže k nám se nedováží. Škoda - nechcete se do toho někdo dát?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook