Teledrobky: 3G základnovka může způsobit zdravotní potíže, MMS aliance, porovnání cen přímo na Nokia 3650

Další příspěvek k dohadům, zda a jak mobily působí na lidské zdraví, přináší studie holandského ministerstva. Ta tvrdí, že základnové stanice 3G sítí mohou způsobovat bolesti hlavy a další podobné potíže, pokud se zdržujete v jejich blízkosti. Těžko mi soudit, nejsem doktor, možné je dneska všechno. Na Yahoo pod článkem zuří bohatá diskuse, zprávy vydal Reuters.

2. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Kladno připojilo medvědy k WiFi!

Musíte se spoléhat na vytáčené připojení Českého Telecomu a jeho stále dražší služby? Asi žijete ve špatném městě. To Kladno už připojuje i medvědy. Došla mi o tom tisková zpráva - a kromě medvědů se k WiFi mohou připojovat i návštěvníci kladenské zámecké zahrady. Tisková zpráva uvádí:

2. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

GTS bude mít vlastní ADSL. To jsem zvědav!

Už kdysi, když problémy kolem ADSL začínaly, jsem říkal, že GTS má nárok maximálně tak držet papulu a do Telecomu se nenaváže. GTS je totiž jedna z mála firem provozující klasickou telefonní síť a navíc ji provozuje na nejlukrativnějším území v Praze. A tak mi nebylo jasné, proč ve své Datelácká síti nenabídne ADSL a dává Telecomu lekce, jak ADSL má vypadat.

2. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Český Telecom WiFi – zase drobnosti

Právě sedím na Karlově náměstí v Nescafé, mám schůzku s naším finančníkem a před tím tu surfuji skrze telekomácké WiFi. A ejhle, stránka, na kterou mne to vždy má hodit pro login, hlásí že nemůže nalinkovat index2.php. Kromě toho, když zadám přihlašovací heslo a login a odešlu, pořád to něco stahuje a nikdy se neobjeví žádná stránka, že mne to přihlásilo. Naštěstí přihlásilo. Aby tomu nebylo dost, včera mi kamarád vlastnící Tungsten C (ten s WiFi) hlásil, že mu Telecom WiFi login stránka pod Tungstenem hlásila jen chyby a nemohl se skrze ni přihlásit.

2. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Ťukáme si na Chello aneb Mistrál rychlejší už oficiálně…

UPC podlehlo mánii změny imáže a rozhodlo se změnit značku. Místo Mistralu to bude Chello. Proč? Protože nějací holanďani se taky jmenují Chello a tak se rozhodli, že bezpodmínečně nutné pro úspěch v téhle banana republic je, aby se kabelový internet jmenoval stejně, jako tam v té zaslíbené zemi sýrových mužů. Kvůli tomu se budou měnit smlouvy, emailové adresy, domény, všechno. Nápad hodný choromyslných - ku cti místního vedení UPC slouží jen to, že jim toto rozhodnutí se nezrodilo v jejich vlastních hlavičkách, ale doputovalo befehlem právě od oněch moudrých holanďanů. Budiž, ať je z toho Chello, hlavní je, že UPC zrychluje svoji službu Mistral a to již oficiálně (my co na ní běžíme, víme, že neoficiálně už je to rychlejší zhruba měsíc). Parametry kabelového internetu UPC Mistrach Chello jsou nyní následující:

1. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Teledrobky: MMS na pevnou linku, SEr odložil prodej 3G telefonů, Motorola bude mít málo fotomobilů, Gallileo a další…

LogicaCMG vyvinula řešení přenosu MMS zpráv na pevné linky a implementuje ho v Německu pro firmu Itenos, dceřinku Deutsche Telekomu. MMS zprávy tak bude možno doručovat na pevné linky v případě, že si člověk dokoupí speciální zařízení. Podle Itenosu bude zájem zejména o odběr MMS zpravodajství. Moc tomu nevěřím, aby takový MMS terminál měl smysl, bude muset být relativně dobrý (barevný displej, paměť) a tedy ne moc laciný. A koupí si ho někdo místo novin? Inu, pokus jak oživit pevné linky. Zdroj: Cellular-News.

1. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Finanční výtěžnost weblogů: asi nic moc

Poslední dobou narážím jak na českém internetu tak v zahraničí na článečky týkající se zpeněžení obsahu weblogů. Autoři velebí všechno možné - od možnosti weblogem inzerovat svoji práci a tak si na ni tahat platící zákazníky, přes možnosti prodeje oborově shodného zboží přes weblog a přímou inzerci na weblogu až po textovou inzerci typu Google AdSense.

1. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Eurotel WiFiJet zaplatíte nyní přes SMS nebo paušálem

Eurotel včera představil dvě nové metody, jak zaplatit za využívání jeho WiFi sítě WiFiJet. Nyní můžete zaplatit pomocí SMS a cena pak bude 63 Kč za hodinu nebo 105 Kč za dvě hodiny. Na telefonní číslo 999 509 stačí odeslat z mobilu využívajícího síť Eurotelu SMS ve tvaru WIFI 1 nebo WIFI 2 pro příslušný počet objednávaných hodin. Pak uživatel obdrží časově omezené uživatelské jméno a heslo, které zadá na přihlašovací stránce služby WiFi Jet. Cena SMS bude stávajícím smluvním zákazníkům Eurotelu vyúčtována na měsíční faktuře a zákazníkům využívajícím předplacených služeb bude stržena z GO kreditu.

1. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

TurboCell technologie detailně, satelit e-Bird, postup standardizace 802.11 revizí, WiFi na Invexu a WiFi telefon: odkazy do českého internetu

Živě dnes přináší hezký a velmi detailní článek věnovaný technologii TurboCell společnosti Proxim/Orinoco. Tato technologie je určená pro venkovní kvalitnější provoz WiFi, je to vlastně jakási nadstavba odstraňující především problémy skrytého uzlu, správu šířky pásma a problémy propustnosti při chybovosti packetů. Pokud chcete vědět více, projděte si článek na Živě. Já jen připomenu, že hlavním problémem této technologie je cena, protože se integruje prakticky pouze do výrobků Proxim/Orinoco a to ještě do těch drahých.

30. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

PrivatFilm je konečně na světě

Další maratón v Cinetiku skončil a po několika týdnech husté práce tu máme PrivatFilm, online půjčovnu erotických filmů po internetu. Jak k tomu došlo? V Cinetiku jsme původně pár titulů erotiky měli, jenže se rychle ukázalo, že neuspokojujeme ani jednu skupinu zákazníků. Ti, kterým to bylo trnem v oku (především proto, že chtěli dát heslo od Cinetiku dětem, aby si samy vybíraly), se zdálo, že tam takové filmy nemají co dělat. A lidi, kteří je chtěli, zase namítali, že výběr je mizivý. A tak jsme se dali do programování a udělali jsme PrivatFilm, kam jsme všechnu tu erotiku přesunuli.

30. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

UltraWideBand skrze IEEE zatím neprošlo

Smůlu má širokopásmová a vysokorychlostní technologie Ultrawideband (UWB). Skupina IEEE 802.15.3a nedosáhla při hlasování o standardizaci návrhu této technologie potřebných 75 procent hlasů a tak UWB musí na svoji další šanci čekat na listopadové zasedání. UWB slibuje na krátké vzdálenosti rychlosti 110-300 Mb/s, jenže trvají technické a spíše politické rozpory, podle čího konceptu se UWB bude dělat. Na uplatnění svých návrhů a zejména patentů si dělá nárok na jedné straně Motorola a XtremeSpectrum, na druhé straně Intel a TI s návrhem vícepásmové OFDM modulace. Zdroj: CommsDesign.

29. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Buffalo bude dodávat první USB adaptéry s 802.11g. Další WiFi přednáška na Invexu

Buffalo Technology představilo zřejmě první USB adaptéry podporující standard 802.11g. V tomto případě USB adaptéry pro vyšší přenosovou rychlost logicky vyžadují USB 2.0 (starší verze USB podporuje rychlosti jen 12 Mb/s a to už by bylo na 802.11g málo). Adaptér WLI-USB-G54 podporuje WPA a jeho cena je 99 dolarů. Podrobnosti zde u Buffala.

29. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Takový malý pamětnický koutek – našel jsem své první reklamní bannery

Potřeboval jsem pro Codyho dohledat nějaké obrázky k překladu Necronomiconu (překlad je z roku 2000, od té doby jsem na to nesáhl, ale jak se ukazuje, nikdo jiný taky ne) a ty byly v záloze na ZIPce. Zipku jsem před lety používal, protože nabízela 100 MB pro zálohy a to bylo za ty peníze excelentní. Dneska ve věku CD už je to samozřejmě k smíchu, ale když pálička stála třicet, nebylo moc variant. A tak jsem vyhrabal zipku, připojuje se přes paralelní port, to je taková díra v některých starých počítačích, ve středověku používaná k připojení tiskárny. Podle přenosové rychlosti přišla na trh hned po Guttenbergově knihtisku.

28. září 2003 - Pokračuj ve čtení 👉