Dvakráte Sharp pro oblíznutí kosti

Patrick Zandl · 2. únor 2004 Opravit 📃

Sharp PWA8100

Přes víkend se mi nashromáždily (bohužel pouze virtuálně) dvě novinky od Sharpu, nad kterými stojí za to si trochu zaslintat. Na nic více se asi v ČR nezmůžeme, protože první hračka je japonský elektronický slovník a ta druhé je mobil pro GSM/3G.

To na obrázku vprvo je opravdu slovník, žádné PDA. V přepočtu stojí cca 11 000 Kč a prodávat se bude od půlky února v Japonsku. Jmenuje se Sharp PW-A8100 a podle výrobce se hodí i běžným japoncům k životu. Jak by ne, japonské znaky nejsou zase tak velká trivialitka a žádný japonec neumí všechny, takže je dobré při čtení novin mít možnost podívat se, co jaký znak znamená. A kromě toho může tenhle zázrak mít encyklopedii, dá se rozšiřovat pomocí SD karet. Zdroj: K-Tai Watch (před klikem byste už tenhle slovník měli mít, je to japonsky).

sharp V801shDruhý Sharp zázrak je dualmode telefon GSM/3G Sharp V801SH. Nabízí megapixelový fotoaparát a je určen pro síť Vodafone, jenže Sharp má ve zvyku dodávat telefony upravené maličko pro každého operátora, i Eurotel u nás jej takto nakupoval. Takže se dá čekat, že pokud projeví zájem jiný výrobce, dodá mu jej pod jiným označením upravený pro něj.

Abyste pro megapixelové obrázky měli dost místa, je telefon vybavený slotem pro SD kartu a v ceně se dodává i 16 MB SD karta. Další parametry nejsou zatím známy, jen se ví, že vyzvánění má být v CD kvalitě, to jsem tedy zvědav :)

S tou SD kartou je to dobrá zpráva, vypadá to, že SDčka se v telefonech pro 3G začínají chytat.

Pokud by vás zajímalo, jak vypadá nabídka 3G telefonů pro jedinou pořádnou evropskou UMTS síť, podívejte se na 3MobileStore. Osobně se mi velmi líbí Motorola A925 - těch funkcí, co nabízí, ojojoj... :)

Zdroj: MobileTracker.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook