NetPhone 210 od Faynu

Provozovatel IP telefonie Fayn představil na Invexu dlouho slibovaný telefon NetPhone 210 a hned za něj slíznul Křišťálový disk. NetPhone 210 je IP telefon (určený pro Fayn síť), který nepotřebuje pro svůj provoz zapnutý počítač, vystačí si s internetovým připojením.

7. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex 2003: jedna fotka, dvě hodinky chození

Možná podléhám předčasnému pesimismu, ale letošní Invex mne vyloženě zklamal. Sám jsem velký příznivec podobných akcí a výstav, CeBIT hájím do roztrhání těla, na Telecom International či GSM kongres se vyloženě těším. Jenže Invex mne poslední dva roky spíše dojímá. Zavřené haly, kdysi prestižní telekomunikační pavilon Z nacpaný nějakým mistrovstvím v hraní počítačových her a jen díky tomu trochu zaplněný, další zvýšení počtu stánků nejrůznějších vydavatelství presentujících své knihy a časopisy (samozřejmě barterová plocha) - to všechno je pro mne znamení hlubokého propadu. Ale abych jen nelamentoval, na Invexu jsem letos byl jediný den, po snad sedmi letech poprvé jsem tu nebyl celý týden, nepovažuji za vhodné po první dni soudit. Snad jen několik postřehů si dovolím:

7. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Externí klávesnice pro Series60 telefony a Ser P800

Tak tohle mi přijde hodně dobrá vychytávka pro případ, že máte chytrý mobilní telefon vybavený Series60 nebo Sony Ericsson P800. Jde totiž o externí klávesnici, kterou k nim můžete připojit. Jmenuje se Pocketop a připojuje se pomocí infračerveného portu. Díky tomu ji lze připojit k nejrůznějším zařízením včetně Palmů, PocketPC zařízení a nově i k chytrým telefonům vybaveným Series60 nebo UIQ (tam udávají jen P800 podporu).

7. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Invex 2003 – WiFi Life pavilon

Na Invexu je dneska (v kontrastu s prakticky celou ranní cestou po D1) hezké počasí, byť teplejší oblečení oceníte. První jsem se zašel podívat do pavilonu WiFi Life, kde opravdu funguje zdarma připojení k internetu skrze WiFi a pobíhá tu ochotný personál, který vám pomáhá připojení nastavit. Pavilon není nijak velký a taky v pondělním ránu je tu docela málo lidí, klid a volno, ale to zatím i v ostatních pavilonech. Fotečka se po odkliknutí zvětší...

6. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

GTSL aneb ADSL po Gétéesovsku…

Společnost GTS varovala, že na Invexu představí svoji vizi, jak má ADSL fungovat. A představila. Zatím se nabídka pochopitelně týká pouze vymezeného území na Praze 1 a 2, kde GTS vlastní telefonní síť (firma Datel), protože jde o provoz ADSL na vlastní infrastruktuře, nikoliv jen o přeprodej telekomáckého ADSL.

6. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Pondělí už na Invexu

V pondělí už budu na Invexu, takže se pokusím přiblížit nějaké zajímavé telekomunikační a WiFi novinky, pokud tam budou. Máte-li nějaký námět, co by se na Invexu dalo a stálo za to shlédnout (kupříkladu proto, že to tam vystavujete), pište sms nebo mi volejte na 603428971.

5. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Hughes má nový satelitní modem s eternetem DirecWay DW6000

Hughes konečně představil satelitní modem svojí služby DirecWay DW6000 pro soho a DirecWay DW6000domácí uživatele vybavený ethernetovým rozhraním. Až doposud měli běžní uživatelé jeho obousměrného satelitního připojení k internetu smůlu a museli používat starší modemyDW4000, které se připojovaly přes USB a vyžadovaly speciální Windows klientský software Díky tomu připojení DirecWay nemohli používat uživatelé s Mac nebo Linuxem, pokud i nekoupili výrazně dražší verzi modemů DW řady 4020 či 5000.

5. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

USB 2.0 adaptéry pro 802.11g od Linksysu a NetGearu

Další dva významní výrobci WiFi techniky představili svoje USB 2.0 adaptéry pro standard 802.11g. Minule, když jsem psal o Buffalu, které je dělá (koncová cena u AutoContu pod 4000 Kč), mi někdo napsal - na co USB adaptér, když jsou tu PCI karty. Inu to máte tak - ne každému se chce rozdělávat počítač a cpát tam PCI kartu, většina lidí je šťastná, že jejich počítač jede, nerozsýpá se a drží se osvědčeného hesla techniku: nehrab se v tom, co funguje.

3. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Teledrobky: MediaAlbum musíte používat, UPC informuje dopisem a ruší diskusi z internetu

Včera mi přišla SMS zpráva od T-Mobile informující mne o tom, že pokud více jak třicet dní nepoužívám službu MediaAlbum v T-Zones, bude mi služba zrušena. To jsem nějak původně přehlédl. Navíc skončila platnost ceny MMS zpráv za 2 Kč a na infolince mi řekli, že cena ze Švýcarska bude také 10 Kč, tak to jsem zvědav, jestli na účtárně nebudou jiného názoru.

3. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Hudba z PC bezdrátově: SoundBlaster Wireless Music a SMC EZ-Stream

SoundBlaster Wireless MusicSpolečnost Creative Labs známe hlavně jako výrobce ozvučných komponent. A ejhle, i ona se rozhodla přidat do svého portfolia nějaké WiFi produkty, protože přišla na to, že je to sexy. Nebude vyrábět obyčejné WiFi karty, ale rovnou SoundBlaster Wireless Music, zařízení schopné přenášet hudbu z vašeho PC do jiných pokojů pomocí WiFi sítě. Bezdrátový přijímač se připojí k jakémukoliv audiozařízení, detekuje WiFi síť a je schopen zprostředkovat MP3 a WMA hudbu z počítače přímo do vaší audiosestavy. Cena 250 USD. Podrobnosti zde u CLabs.

3. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

Elektronické mýtné v Německu má další problémy

Hospodářské noviny dnes věnují velký článek problémům kolem německého elektronického mýtného na dálnicích pro kamiony: Mýtné na německých dálnicích se od 2. listopadu platit nebude, uvedl podle listu Handelsblatt spolkový ministr dopravy Manfred Stolpe. Systém bezdrátového přenosu dat prostřednictvím satelitu a mobilních telefonů, na němž je elektronické mýto postaveno, totiž vykazuje 64 závažných softwarových a technických chyb. Projekt byl přitom ostře sledovaný německou vládou. Ta si od mýta slibuje potřebných 160 miliónů eur měsíčně, navíc jde o největší současný projekt spojení veřejných a soukromých financí.

3. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉

CzNet – WiFi na Praze 8

Pokud jste z Prahy 8, mohl by vás zaujmout další poskytovatel připojení skrze WiFi a tím je CzNet (na webu to píší jako c-z-n-e-t ale to je na mne moc nepraktické). Na Praze 8 je 11 přípojných bodů, na Praze 9 další jeden, to už je solidní síť. Některé přípojné body se identifikují ESSID czfree.net, hotspoty mají většinou kapacitu 16 Kb/s zdarma. Linka 64 Kb/s vyjde na čtyři stokoruny. www.cznet.cz

3. říjen 2003 - Pokračuj ve čtení 👉