WiFidrobky: WPA2, IEEE802.11e, download knihy o WiFi ve slovenštině, tip na RDC.cz

Patrick Zandl · 5. únor 2004

Wi-Fi Alliance připravuje bezpečnostní standard WPA 2, standard by měl projít v polovině tohoto roku a měl by zavřít některé problémy, které se objevily s původním WPA. Podrobněji česky Technet a anglicky The Register.

Na Lupě zase najdete článek Rity Puzmanové na téma IEEE 802.11e, tedy řízení kvality služby ve WiFi síti. Éčkový standard doplní tedy do WiFi QoS, což je pro mnoho aplikací náročných na reálně-časovou spolupráci důležité. Dlouhý a podrobný článek!

Na TechNewsWorldu se dočtete o tom, že výrobci odkádají uvedení nových WiFi zařízení pracujících v 5GHz pásmu, protože čekají, až se Evropa ujednotí v tom, jaké frekvence používat pro nové 802.11h.

Na stránkách SkFree.Net je k downloadu slovenský překlad knihy OReilly nakladatelství Bezdrátové komunitní sítě. Kniha je ku stáhnutí zdarma po registraci na webu, autorem překladu je Igor Meltzer a překlad je pod GPL licencí. K tomu jen faktický připomínka - trochu se obávám, že překlad nelze realizovat bez svolení autora, což nevím jak SkFree vyřešilo, ale asi nijak. Anglická verze knihy je za 30 USD, není tedy zdarma. Snad to nikdo nepráskne. A poslední poznámka: bývá zvykem texty dávat pod General Common licenci, nikoliv GPL -  ta je totiž určena pro software, nikoliv pro autorské texty.

Když jsme u těch odkazů, doporučím také stránky RDC.cz. Jsou to stránky Výzkumného a vývojového centra, dělaný ale na článkové bázi a je tu super deep seriál o bluetooth a slibně se rozjíždějící seriál o tvorbě aplikací pro Symbian a J2ME tutoriály, podle kterých se to možná naučím i já :) Doporučuji ten web důkladně probrousit, je toho tam fakt hodně...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook