O2 představil hotspot napojeny do internetu via UMTS

Na CeBITu představuje německý operátor svoju 3G strategii. O ní bude podrobněji řeč později, nyní jen jedna zajímavost: surf@home je hotspot, který bude O2 nabízet domácím uživatelům. Tento hotspot vytvoří domácí síť založenou na 802.11b a můžete se tak doma připojovat z notebooků a odkudkoliv úplně po libosti. Na to jsme ale u hotspotu zvyklí, zajímavé je, jak se tento hotspot připojuje do internetu - pomoci UMTS sítě O2 a to na rychlosti až 384 Kbps.

18. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Běžné T-Mobile SIM karty mi nejdou ve 3G

Do Hannoveru jsem si zapůjčil 3G telefon - Siemens U15. Kromě toho, že na něm neumím nakonfigurovat MMS zprávy (to je ta předělaná Motorola 835) - má to příšerně podrobné nastavování, které bez manálu, co jsem nechal doma, asi jen tak nerozlousknu - jsem na něm hlavně chtěl vyzkoušet německé 3G sítě.

18. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Vreco opouští Mafru

Zdeněk Polách alias Vreco koncem března skončí na pozici šéfredaktora technických redakcí iDNESu a odchází z Mafry. Místo řízení redakcí se chce věnovat něčemu jinému a trochu změnit luft - za tím účelem ho na serveru Justice najdete jako společníka a jednatele společnosti Expres Stores s.r.o. Co tahle společnost asi tak bude dělat, nechávám už na vaší obrazotvornosti a nejvíce pak na Vrecovi.

17. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Už na CeBITu…

CeBIT začíná zítra, ale dorazili jsme s Honzou už dnes, v předstihu, jako vždy. Dneska se toho dost na výstavišti děje, ale já už jsem to vzdal a nevzal jsem si digitální foták, jen Siemens U15 - to je 3G telefon s dvěma kamerami. Bohužel jsem nepřišel na to, jak rozchodit MMS.

17. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Skype nabízí konferenční hovory a získává investice

Oblíbený peer to peer program pro telefonování po internetu Skype rozšířil nabídku služeb a od března v něm lze provozovat telekonferenční hovory až pro pět účastníků (Zdroj: TZ). A co je na tom nejlepší - stále zdarma. Skype získává každý měsíc v průměru 1,2 milionu stažení a za šest měsíců své existence už má přes 8,5 milionu stažení, počet registrovaných uživatelů přesáhl 3,5 milionu.  V druhém kole financování do Skype napumpovala skupina venture investorů celkem 18,8 milionu dolarů. www.skype.com

17. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

A jede se na CeBIT

Tak právě odjíždím na CeBIT a aktualizace webu přijde až odpoledne, případně via SMS. Mám nějaké pracovní schůzky a setkání, mám také bohatý seznam toho, co bych chtěl v telekomunikacích vidět, tak uvidíme, nakolik budu mít náladu o tom psát hned z výstaviště. To asi jen když mne něco extra zaujme, mám chuť se flákat a užívat si to, že nemusím o ničem psát. Fakt nemusím :) Jupí…

17. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

WideNet informoval o svém rozvoji

WideNet měl dnes tiskovou konferenci, na níž informoval o svých novinkách. O tom, že WideNet se roamingově propojil s WeRoamem, evropským roamingovým agregátorem, jenž obsluhuje přes 8500 hotspotů, jsem již informoval via MMS, pro české zákazníky to není moc podstatné, protože smlouva je jednosměrná a je tedy jen o tom, že zákazníci WeRoamu mohou používat síť WideNetu. Důležité je to pro provozovatele partnerských hotspotů v atraktivních lokalitách, kam by mohli směřovat cizinci využívající WeRoam - a také jejich penízky...

16. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Update: Eurotel Live! jede na Palmu a víte jak stahovat hry?

Včera jsem psal, že na Palmu (Tungsten C) se mi Live! rozsype. Zkoušel jsem to večer znovu a už se mi tam nesnažil natahovat ten titulní obrázek a celý web jede pěkně (opravil to někdo či pomohl reset palma?), jen se mi do palma vecpal s češtinou a tu já tam nemám instalovanou. Nicméně koukal jsem do kódu a není to takové drama, jaké jsem čekal - vše důsledně beztabulkový design, takže alespoň po téhle stránce to není zprasené. Výhrada k příšerné navigaci zústává.

16. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

S P2P nelze bojovat, ty je potřeba akceptovat – ale jak?

Na Lupě dnes vyšel článek Vojtěcha Bednáře nazvaný Zmatený provider vs. šílený stahovač věnovaný tomu, jakou zátěž generuje provoz P2P sítí a jak je problematické definovat nějakou "fair user policy" a předcházet problémům, kdy si někdo stěžuje, že mu pevná linka moc nejede a někdo jiný prská, že mu omezujete "neomezené" přenosy dat. Vskutku, P2P sítě jsou pro nelimitované tarify docela nepříjemné.

16. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Linksys SpeedBooster – další rychlejší WiFi tentokráte od Linksysu

Linksys v pondělí oficiálně uvedl produktovou řadu kompatibilní s 802.11g a založenou na Broadcom technologii Afterburner. Jde o proprietární technologii Broadcomu zaměřenou na zvýšení rychlosti v 2,4 GHz pásmu - Linksys si ji přejmenoval na SpeedBooster. Linksys v této řadě nabídne vylepšený oblíbený domácí router WRT54GS Wireless-G Router, WPC54GS PC Card - tedy picmicu do notebooků a WMP54GS PCI Adapter.

16. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Telnet.cz: SMS jako drsný business

Telnet.cz dneska vydal poměrně ostrý a hustý dvojčlánek nazvaný SMS jako drsný business. Proč je to dvojčlánek, nechápu úplně přesně, Michal Pláteník spojil dva články do jedné stránky, ale důležitější je obsah. První článek se týká Eurotelu a zabezpečení jeho SMS aplikací pro klienty. Je to poměrně spletitý příběh o aplikaci Eurotel SMS Server, z něhož jsem pochopil zejména to, že kvůli pár korunám, které Eurotel ušetřil, to není zrovna bezpečná aplikace.

15. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Eurotel Live! – tedy, to je prasečinka…

Nerad vypadám, že musím do všeho rýpat, jenže v případě Eurotel Live! se nezdržím toho, abych si nerýpnul. Službu jsem si aktivoval pro svoji Go kartu (můžete ji mít aktivní i bez Eurotel telefonu, jen se registrovat, jestli jsem to dobře pochopil, pak ale logicky nemůžete ovládat služby spojené s Eurotel mobilem).

15. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Simtoolkitová pařba: Turbo SIM toolkit adaptér

Občas mi chodí do mailu různé tiskové zprávy nejrůznějších firem, co vyrábějí čipové karty (G&D, Gemplus atd), kde se dočítám, jakých úžasných pokroků se dosáhlo při výrobě SIM karet, dokonce jsem v Cannes dostal SIM kartu s jedním megem paměti, ale jak tušíte, je mi na houby. Tyhle tiskové zprávy jsou o skvělých produktech, ale mají drobnou nevýhodu: bez objednávky operátora se ke koncovému klientovi nedostanou. Zprávu o české firmě Bladox jsem původně také málem vyhodil, pak ale ve mne zahlodal červíček, protože česká firma, která nabízí prostor 2MB a vlastní STA (Sim Toolkit Aplikace), to už je divné - jakpak by takovou SIM kartu asi vyráběli?

14. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉

Marigoldí přehled technického zpravodajství rozšířen

Marigoldí přehled technického zpravodajství jsem rozšířil o funkci přehledu článku řazených podle času. Je to vhodné, když si během dne chcete udělat update, co se kde technického píše. Chystám se doplnit výpis podle témat a už jsem dopracoval sledování odklikovosti na jednotlivé články - jen ho zatím neaplikuji, protože sleduji, jak lidé klikají, abych podle toho nastavil váhy. A zatím moc neklikají, jen prozradím, že zatím nejvíce lidí (7!) si odskočilo na článek o tom, že Gatesova návštěva Prahy je jen recese. Ale mobilmaniacký rozhovor s Technoidem to dotahuje...

12. březen 2004 - Pokračuj ve čtení 👉