Story o sousedských sítích (4.)

Patrick Zandl · 27. srpen 2004

Jak jsem už včera psal, dorazil balíček, ve kterém jsou náležitosti pro připojení (kabel, anténa, dvě bezdrátové karty XI-626 a nějaké ty konektory). Takže mě čekají dvě povinnosti. Dovézt kabel do lokality jedna, ať si natáhnou těch 15 metrů kabelu za střechy a upevní anténu na stožárek (a zbytek do 30 metrů mi vrátí pro lokalitu dvě).

A budu muset uchodit ten linuxovej směrovač. Vzhledem k tomu, že jsem nebyl schopen pořídit si redukci CF <-> IDE, použiju plnokrevnou distribuci. Protože strávím víkend v lokalitě tři (někdo musí krmit kocoura), kde je přístup na Internet přes GPRS nebo dial-up, doufám, že si stáhnu VŠE, co bude potřeba. Pokud se týče distribuce, asi si hodím korunou

Jako story pro pobavení nabízím jedno z témat, které se řeší na veřejném fóru CZFree.Net. Jde o to, že velká část uživatelů má lepší dostupnost do Internetu než v rámci CZFree. Například dostupnost tzv. Connected fóra, kde jsou kromě dalšího závazná technická pravidla, je z některých částí CZFree.Net nulová.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook