Story o sousedských sítích (5.)

Patrick Zandl · 27. srpen 2004

Jak už jsem včera psal, dorazil mi balíček a v něm chybějící komponenty (karty, kabely, konektory, anténa). Vzal jsem svého Duroně - eh Durona, a nastrkal do něj bezdrátové a drátové karty (zatím obojí po dvou kouscích). Zajímave je, že v Duronovi jsem objevil SCSI řadič a disk, přestože si nevzpomínám, že jsem ho tam dával (nicméně to PCdlo sloužilo jako web a DB server v hostingovém centru PragoNETu a už je to hodně dlouho, co jsem ho viděl před předvčerejším vyzvednutím). Směrovač teď vypadá takhle:

Celkový pohled
Pohled na rozhraní
Detail karet

Jak je vidět, ve směrovači chybí ještě třetí bezdrátová karta. Podíváme se nejdřív, jak bude fungovat se dvěma.

Dopoledne jsem volně diskutoval s Patrickem na téma operační systém. Vypadlo z něj, že má doma compactflash s OS Mikrotik. Koukal jsem na ten web a vypadá to, že mikrotik má až na BIND všechno, co bych potřeboval. A protože verze, kterou bych potřeboval (level 4) stojí jen 65 ďolíků, myslím, že je rozhodnuto. Zrovna teď se vypaluje instalační CD a pokud bude mému Duroň^Hnovi (sakra, zas ten překlep) chutnat a rozpozná všechny kartice, myslím, že problém s distribucí bude vyřešen. Doufám, že nějakého dobrovolníka pro statický hosting zóny v gubernii najdu.

Abych nezapoměl, dnes jdu do lokality jedna předat kabel, který si natáhnou ze střechy. Musím ještě (nechat?) nakonektorovat jednu stranu. Zároveň vyzvednu na Vinohradech další anténu - zas budu v metru vypadat jak trubka, co veze anténu podělanou od (vysokorychlostních?) holubů. Spolu se včera doručenou novou anténou je odvezu do lokality dva. Skorotchán asi již postavil stožárek/konzoli na střeše a je žhav antény na něj přidělat (zaměřit je můžem iPAQem).

Pokud se mi podaří udělat nějaké použitelné fotky (Nokia 6230 není žádný Nikon), uvidíte je v pondělí.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook