Minulý týden mi vypršelo roční předplatné na Runbox.com. Už jsem jej neobnovoval - po několika týdnech používání Gmailu jsem se službou stále spokojen a zvyknul jsem si na ni.
Máme prý mít digitální výběr mýtného. Kontrakt asi dostane v nějakém svobodném a spravedlivém tendru Český Telecom. Vymyslí se skvělá technologie nebo se ještě skvěleji koupí, aby byla kompatibilní s Evropskou unií. Každý kilometr po dálnici bude bedlivě střežit GPS a Gallileo. Naše silnice tím dojdou věčného spasení.
Minule jsem slíbil, že se konečně dostaneme k tomu, proč a jak zrychlit data v UMTS síti. Lhal jsem, asi nedostaneme. Dneska se ještě trochu podíváme na problematiku kapacity v radiových sítích. Proč? Protože kapacita a rychlost jsou spojené nádoby.
Jak je to s kapacitou v radiových sítích? Kolik se vlastně teoreticky dá protlačit přes UMTS a CDMA sítě? Proč vlastně CDMA, proč se nezůstalo u starých osvědčených TDMA a FDMA duplexů?
Omlouvám se, nepíšu nic. Turboúvod do UMTS se zasekl na těžkém pracovním přetížení. Dorazil jsem do práce a kupodivu se tu za mne po dobu mé nemoci nic samo neudělalo. Smlouvy se nezkontrolovaly, faktury se nezapsaly, lidi se sami nebuzerovali. Ach, jak zrádné je to zvratné SE. Nic SE samo neudělá. Udělám to buďto já, nebo konkurence. V danném případě...
Invex je mimo jiné příležitostí, jak dekorovat zasloužilé osoby a jiné veletržní exponáty. Podle stále rostoucího počtu ocenění a podle času, který při předávání cen věnují pořadatelé faktu, že se s cenami nedostalo na všechny zájemce, lze sice celou dekorativní šarádu spojenou s Invexem shrnout ze stolu jako pouhou snahu BVV protlačit alespoň v několika článcích invex do médií v...
Tak jsem si na Invexu koupil knihu nazvanou “SMS - Střežení a ovládání objektů pomocí mobilu a SMS”. Stála cca 250 Kč (veletržní sleva, jinak 299 Kč), vydal ji Ben a autorem je Alexandr Krajčiřík. Kniha je vlastně sbírkou popisů nejrůznějších zabezpečovacích a ovládacích zařízení využívajících pro hlášení GSM síť. Autor zcela evidentně preferuje levné bastly a tuzemskou produkci, kniha...
Přišla mi (asi tak před měsícem) brožurka od GSM kongresu v Cannes a protože začíná být ta nejlepší chvíle objednávat ubytování a cestu, tak pár informací.
Uvědomil jsem si, že by bylo vhodné udělat odbočku k IMS, neboli IP Multimedia Subsystemu, protože přechod na All-IP je v UMTS důležitá myšlenka, kterou se mi nechce vám zatajovat. Opět plaveme po povrchu, ale našel jsem svůj vlastní a nikdy nevydaný článek, kde všechno rozebírám důkladněji, takže až se mi ho podaří překopat z Wordu do čitelné podoby a...
Ferimex vylepšoval design a hlavně parametry svých antén, mne ale zaujala novinka v jeho výrobní řadě, Flat 9. Jak jméno napovídá, je to panelová anténa se ziskem 9 dB a vyzařovacím úhlem 60 stupnů.</p>
Na světě je další mamelucká firma s patentem na přesměrování neautorizovaného připojení na hotspot na nějakou vstupní stránku. Firma se jmenuje Acacia Technologies a je vlastníkem patentu číslo 6,226,677, který koupila od společnosti LodgeNet.
Sliboval jsem minule, že se podíváme, jak by bylo možno přidat poměrně obstarožnímu UMTS Release 99 na rychlosti přenášených dat a přitom se pokusit redukovat počet krabic v schématu sítě, o kterých jsme si ještě ani neřekli, že existují.
Pokud jde řeč o UMTS, většinou se tato síť třetí generace tváří jako technický zázrak, jako složitý a komplexní systém a jako taková je i popisována. Moudré knihy vás v patnácti kapitolách provedou nástrahami tří stovek zkratek, které obsahuje norma UMTS ve svém prvním vydání, což odradí většinu. Zkusme si ale UMTS rozebrat jinak.
Po přečtení hromady publikací o UMTS jsem se rozhodl, že by se to nemělo brát tak vážně. Pokud vás UMTS tedy zajímá, přináším vám mírně volněji pojatý úvod do UMTS nazvaný Bláznův turboúvod do UMTS. Dnes začínáme první částí popisující vzhled sítě a zamýšlející se nad rychlými daty.