Spamující Europoslanec?!

Patrick Zandl · 14. prosinec 2004

Právě mi přišel e-mail od člověka s tímto podpisem:

JUDr. Stanislav Polčák
vedoucí poslanecké kanceláře
director of the Office Member of the European Parliament
Kancelář poslance Evropského parlamentu mgr. Tomáše Zatloukala
Office of Tomas Zatloukal, Member of the European Parliament

Bylo jsem jen na Blind Carbon Copy a oslovení bylo “Vážený pane redaktore, Vážená paní redaktorko”, odesláno na soukromou e-mailovou adresu z adresy polcak@email.cz. Byl jsem informován že jistý poslanec jisté strany podal jistý návrh ohledně patentovatelnosti software a návrh byl v 106 kB PDF přiložen.

Předpokládám, že jsem se nikdy nepřihlásil k odběru těchto zpráv, moje dotyčná e-mailová schránka nebyla nikde pro příjem takových zpráv uvedena (nicméně mohl si jí dotyčný odvodit z mé domény, mate mě to oslovení). Jsem rád, že poslanecké kanceláře používají e-maily, ovšem mám několik vážných připomínek:

  • opravdu je nutné posílat e-maily formou spamu (stačilo požádat o můj e-mail přes jinou cestu a problém bych neměl)?
  • opravdu neví študovaný právník, že se dopouští vážného přestupku?
  • opravdu musí kancelář nejlépe placeného českého úředníka posílat e-maily z freemailové domény (tj. včetně přiložené reklamy)?
  • opravdu neumí někdo z této kanceláře udělat PDF jiným způsobem a z jiného materiálu, než z nakřivo a hnusně vylezlé kopie z faxu?
  • je opravdu zcela bezpečné a rozumné, aby v onom faxovém dokumentu poslaném veřejnosti byly ručně psané podpisy 31 evropských poslanců a faxové číslo kanceláře, tedy velmi snadno zneužitelné údaje!!!

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook