Změnil jsem internetový vyhledavač (aktualizováno)

Patrick Zandl · 14. prosinec 2004

aktualizováno: už vám slibuji, že nebudu psát články po jedné hodině ranní, samozřejmě že Google suggest ukazuje počet výsledků. Všem se moc omlouvám za mystifikaci a díky za slušné komentáře, já sám bych se asi někam poslal.

Změnil jsem vyhledavač, tedy přesněji jeho stránku. Google totiž zavedl novou službu Google suggest. Doporučuji vyzkoušet, na první pohled asi nic nepoznáte, ale jestli máte novější prohlížeč a zapnuté skripty a cookies, tak si zkuste do vyhledávacího pole něco napsat a pozorně jej při tom pozorujte. Je vám totiž automaticky navrhováno co asi tak můžete hledat a rovnou i kolik bude výsledků. Je to úžasně rychlé, po každém písmenku to upraví seznam.

Jinak pro ty, které to zajímá technicky - po každém kliknutí je odeslán požadavek na adresu ve tvaru http://www.google.com/complete/search?hl=en&js=true&qu=marigold (když naťukáte “marigold”, předtím analogicky pro “m”, “ma”, “mar”, “mari” …, výsledkem je jednoduchá XML odpověd (klikněte na odkaz a pochopíte). Určitě vzniknou další nástroje, které těchto údajů budou využívat.

Další novinka od Google, která se mi moc líbí je Froogle Wish list - můžete na Froogle vybrat z obchodů zboží, které se vám líbí a dát si jej do svého wish listu, který pak můžete poslat svým příbuzným, ať vědí co mají koupit. Pro představu jsem jeden takový na ukázku připravil. Oproti podobným wish listům, které mají některé (bohužel afaik zatím jen zahraniční) obchody, má tu výhodu, že v něm můžete mít věci z mnoha obchodů. Mimochodem nevím, proč Froogle nevyužívají české firmy (alespoň jsem na žádnou nenašel) - je to zadarmo, je to velmi jednoduché pro zadávání i update a jediné co musíte splňovat je možnost zasílání zboží min. do UK nebo do US, zadání cen v librách nebo dolarech a možnost placení kreditní kartou (tedy jestli jsem něco nepřehlédl). Tipuji, že pro některé české obchody by to neměl být takový problém vše splnit a je to snadná cesta na větší sebepropagaci a na snadnější proniknutí na zahraniční trhy.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook