Nákup na WiFi shopu

Patrick Zandl · 16. prosinec 2004

Wline 4000

(update - byl jsem upozorněn zástupcem jednoho distributora, že jsem se asi nechal příliš unést, a měl pravdu, za což se mu omlouvám - ještě to udělám v pondělí formou článku. Tyto nepřesnosti či doplnění pro jistotu píšu i sem, aby to nikoho nemátlo, když sem zavítá někdy jindy bez souvislostí)

Mám tu už pár dní na testování pár kusů Wi-Fi routerů, včetně velmi chváleného Wline W 4000 AP. Ten umí omezování šířky pásma jak na Ethernetu tak na bezdrátovém rozhraní a to i pro jednotlivé klienty (což třeba ten Wline 4500 popisovaný Patrikem neumí), má velmi vysoký výstupní výkon (18 dBi), který je možné regulovat, je úžasně malinkatý, podle všech co znám co jej zkoušeli naprosto bezproblémový a hlavně - bude za naprosto úžasnou cenu odhadem prý jen asi o 3-4 stovky více než 4500, která stojí 1990 Kč plus daň. Na stránkách výrobce je i off-line demo nastavení (mimochodem úžasná adresa).

Další prvky co mám jsou SuperG (108 Mb/s) noname routery, které mi ale také byly doporučovány a jsem na ně také zvědavý. Času bylo bohužel v uplynulých dvou týdnech málo, takže se k testování dostanu až o víkendu a když bude Patrick souhlasit, uveřejnil by se případný test příští týden. Máte-li jakékoliv otázky a nejasnosti, které byste chtěli mít v testu zodpovězené, tak dejte vědět v diskusi.

Včera jsem byl nakupovat na mém oblíbeném WiFiShop.cz a mají spoustu novinek - nový on-line chat s prodejci a technickou podporou (najdete vlevo dole v menu - pracuje se dokonce na 24/7/365 podpoře, což by bylo skvělé!). Krom toho také mají on-line stav skladových zásob, takže víte přesně co je a co není (chyba 1: nevšiml jsem si, že jiní to mají dokonce s počty kusů), umí potvrzování objednávek a dodávek e-maily a SMS což je velmi užitečná vlastnost a afaik také nikdo jiný nemá (chyba 2: myslel jsem tím ty SMS, takto to vyznělo, že nikdo nemá ani e-maily, což samozřejmě není pravda). Teď na vánoce mají akci, kdy k vybraným prvkům dostanete dárek - autíčko na dálkové ovládání (mám, skvělé!), balíček DVD-R médií atd. Nedalo mi to a zeptal jsem se jak jdou teď v zimě kšefty, čekal jsem že kvůli těžkostem s lezením na střechu to nebude valné, ale opak je pravdou - prodávají několik SET přístupových bodů a k tomu odpovídající mraky příslušenství týdně! To mi přišlo tak ohromné množství, že jsem se ptal na sobě nezávisle tří různých výrobců bezdrátových prvků a všichni mi potvrdili, že WiFi shop je jejich největší prodejce, u min. u jednoho tvoří nadpoloviční většinu obratu v ČR! Teda já být ještě distributor či výrobce nějakých bezdrátů, tak mám hnědej nos, WOW!

P.S.: dnes budu celý den mimo počítač, takže ostatní autoři mohou mít pré a ti co mě nemají rádi si mohou oddychnout ;-)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook