Sony StreamMan do evropských sítí (cože? Aha, rádio bez rádia)

Sony si s hudbou zahrává rádo. Walkman, Discman a další. StreamMan je další zajímavý koncept – tentokráte určený pro mobilní telefony. Hudba se neukládá na nich, ale streamuje se po síti. S tou fíčurou, že pokud síť běží rychle, ukládá se hudba dopředu do vyrovnávací paměti, když má síť problémy nebo jste třeba v podchodu bez signálu, jede hudba z vyrovnávací paměti, dokud tam nedojde nebo se neobnoví signál.

28. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Držák do auta – nepřekonatelý problém

V rámci akce “3850 není poslední výkřik techniky” jsem si někdy na podzim 2004 koupil iPAQ hx7400 hx4700 (prakticky hned po uvedení na trh). Zároveň jsem z brblající rodiny vymámil modrozubí GPSku. Protože jsem občas na cestách vozem, samozřejmě řeším držák do auta. Proč ho řeším a nekoupil jsem si ho? Naivně jsem doufal, že si koupím nějaký držák, který bude určen přímo pro moje PDAčko. Chyba lávky. Zatím jsem nebyl schopen nalézt jediného dodavatele, který by mi takový držák dokázal prodat. Že by v ČR nebyl žádný další držitel 4700vky, který nechce koukat na sedadlo spolujezdce, kde leží PDAčko?

A propos … Nevíte, kdy PocketKim vezme na vědomí tunel Mrázovka?

27. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Yahoo! ve videosouborech skutečně vyhledává

Jak správně napsal v krátkých zprávičkách na Lupě.cz Tomáš Hloboď ,Yahoo! nabízí vyhledávání videosouborů na Internetu. Od poslední betaverze verze se poučili (možná přečetli naši technickou zprávu z roku 2003 s poutavým názvem Internet search in multimedia data), nyní vyhledávají nejen v názvech souborů, ale také v metadatech uložených v multimediálních souborech (ale asi jen v názvech).

Protože to pojali od podlahy, vydali specifikaci Media RSS Syndication, která má umožnit vyhledávacím robotům nalezení URL správného obsahu (a že je dost často problém se k němu přes všechny ty Javasripty dostat).

Jen houšť a větší kapky!

26. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Seriál natáčený pomocí počítačové hry

Odchýlím se od tématu Marigolda k něčemu, co mne zaujalo. Měli jsme tu počítačové hry podle filmů, měli jsme tu už i filmy podle počítačových her. The Strangerhood je seriál natočený pomocí počítačové hry, konkrétně The Sims 2. Cožeto? Několik lidí (zvoucích se Roster Teeth) se rozhodlo, že si natočí seriál a aby moc neutráceli, tak k tomu použili hru The Sims 2. Ta totiž umožňuje ukládat průběh hry do videosouboru a tak tvůrci seriálu nasimulují nějakou scénku ve hře, tu pak sestříhají, doprovodí hudbou a odabují. Seriál The Strangerhood tedy vytváří čtyři Xboxy a balík Premiere na jednom PC.

26. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Dárcovská SMS není žádný český vynález

Ohledně dárcovských SMS jsem byl osloven několika novinami, zda bych o nich něco nenapsal. Vždy jsem to zahrál do autu, protože se přiznám, že se necítím na to psát někam veřejně o službě, kterou technicky zajišťuje můj konkurent. Nebylo by to halal. Jenže v poslední době toho o dárcovských SMS bylo napsáno tolik, že si alespoň na vlastním weblogu neodpustím pár úprav. Už proto, že na kampaň o výjimečnosti a českém vynálezu naletěli i tací profíci, jako Jiří Peterka (zde na Lupě) nebo iDNES.

26. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Rok externích síťových pevných disků

Letošní rok by mohl být rokem externích pevných disků. Shodli se na tom vystavovatelé na americkém CESu, tak i já. Věru, už delší dobu se mi zdá, že externí pevný disk připojený ideálně síťovým kabelem, má smysl. Na trhu je řada výrobků, které mají ethernet rozhraní, pokud se vám nelíbí, můžete si disk dle své volby narvat do krabičky alespoň s USB 2.0 rozhraním.

25. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Google nabízí prohledávání videa

Soutěž o kachnu dne vyhrává server root.cz. V krátkých zprávách editor (anička) napsal: “Google nabízí prohledávání videa. Jde o další z kroků, které vedou k jeho cíli: zorganizovat veškeré informace na Internetu. [Anička]

Kde je problém? Inu Google na adrese video.google.com prohledává televizní programy. A Internet, milá Aničko, není televize. Ale možná jen Anička neumí anglicky a/nebo neumí číst.

25. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Kampaň na podporu portálu veřejné správy – proč ne?

Na Lupě vyšla kratičká noticka o tom, že Ministerstvo informatiky vypisuje výběrobé řízení na kampaň na podporu veřejné správy. Předpokládá se, že to bude kampaň za deset milionů a T. Hodboď ihned předpokládá,, že to budou vyhozené peníze. Toho se chytil blogující poslanec za ODS Z. Novotný (zde)a přizvukuje, protože ODS je proti čemukoliv, co Mlynář udělá. Oba pánové stahují kalhoty a brod je daleko.

24. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Bankovní momentky: byl tvůrce NetBanky příčetný?

Měl jsem tři bankovní momentky v průběhu minulého týdne, které na mne zanechaly nesmazatelné stopy. Tak zaprvé jsem se rozhodl otevřít si eBroker účet u Fio, protože jsem potřeboval nakoupit nějaké akcie na XETRA, německé burze - a to mi můj účet u Ameritrade neumožňuje. Myslel jsem, že to vyřídím, jak češi říkají, ajn-cvaj. Vyřídil. Naklusal jsem do Fio, vystál jsem si frontičku, dal jsem slečně občanku, úlisně pravil, že chci otevřít eBroker účet a ona popatřila na občanku s ustříhlým rohem a přilepeným papírem, že jsem ženat. A děla, že s tímto mi neotevře ničeho, ledaže dveře. I byl jsem hotov, jak češi říkají, ajn-cvaj. A taky jsem pochopil, proč mi PH v prosinci dával přednášku o tom, že svatba je jen obrovské bumážkování a jinak nic.

24. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Dokumentaci k pofidérnímu tendru na mobilní internet si vyzdvihly čtyři firmy

Podle včerejší zprávy ČTK si dokumentaci k licenčnímu tendru na pásmo 872 MHz vyzdvihly čtyři společnosti: T- Mobile, Eurotel, Czech On Line a České radiokomunikace. Tedy nikoliv Tiscali, jak jsme se původně domníval. Včerejší MF DNES také označila za zájemce “irskou společnost Qualcomm” . měl jsem dojem, že Qualcomm je firma americká, ale asi jde jen o zmatek.

21. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Test fotky mikuláše

Takovouhle fotku mikuláše či koho přidávám přes MMS. Udělá to náhled???? Test nemá žádný jiný smysl, než vyzkoušet prakticky posílání MMS přímo do redakčního systému včetně fotek. Děkuji Radku, asi to běhá :)

20. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Budoucí vývoj Bluetooth

Kampak kráčí low-cost bezdrátové propojení bluetooth? Jeho nová verze 2.0 s rozšířením EDR (Enhanced Data Rate) nabídne trojnásobnou rychlost, tedy až 3 Mb/s se současným snížením spotřeby.

20. leden 2005 - Pokračuj ve čtení 👉