Jajah mobile – levnější VoIP z mobilu

Patrick Zandl · 26. srpen 2005

Jajah přišel se svojí aplikací Jajah mobile - zatím jde o testovací záležitost. Funguje to zajímavě - není to aplikace, kterou byste si museli instalovat. Prostě prohlížečem telefonu vlezete na mobile.jajah.com, vyplníte svá logovací data a číslo, ze kterého chcete volat, potom už uvidíte seznam svých kontaktů nebo můžete přímo zadat číslo, na které chcete volat. Jajah vám řekne, kolik vás bude volání stát a pokud souhlasíte, zavolá vám.

Funguje to tedy na bázi callback volání, což trochu zvyšuje cenu, protože vlastně platíte volání od Jajahu vám a od Jajahu do cílové destinace. Na druhou stranu můžete volat i bez speciální aplikace a zcela jednoduše, jenže volání na českou pevnou linku by mne vyšlo na cca 20 eurocentů za minutu hovoru bez DPH, což není zase tak málo, asi šest korun.

Na německé pevnolinkové číslo by mne to vyšlo na 19 centů bez DPH, tedy zhruba 5,7 Kč dle kurzu. To už zase tak zlé není, protože třeba u Oskara byste za regulerní volání z těch nových tarifů nebo Oskarty zaplatili cca 9,50 Kč bez DPH.

Podrobnosti zde na blogu Jajah.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook