Podvody MobilMania.cz s návštěvností praskly

Rychlý růst návštěvnosti MobilManie byl asi podivný všem, kdo statistiky iAuditu a další podobné sledovali. Že MobilMania nehraje nějaký ten pátek čistou hru, se dalo předpokládat a i jsem to předpokládal. Až nedávno prasklo, jak MobilMania s auditem návštěvnosti manipulovala. Článek o tom přináší Lupa.

15. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

ČTÚ vydalo Všeobecné oprávnění pro sítě v pásmu 5GHz

ČTÚ publikoval Všeobecnému oprávnění VO-R/12/08.2005-34, jímž se povolují DS a OFDM sítě v pásmu 5 GHz a 2,4GHz, nejzajímavější je tedy povolení těch tří nových pásem v 5 GHz, v pásmu 2,4 GHz to už tu bylo. Celý text najdete zde, web ČTÚ to ještě nemá. Oprávnění by mělo začít platit od prvního září 2005 a nejdůležitější pro nás teď je, že z něj vypadlo kontroverzní ustanovení o nutnosti používat výhradně výrobcem schválené antény.

15. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Qualcomm kupuje Flarion

Pokud byste přemýšleli, co bude s Flarionem, jehož sítě zatím nikde nepokročily daleko přes testovací provoz, bude vás to možná zajímat. Americký Qualcomm kupuje firmu Flarion za 600 milionů dolarů, kombinovaně v hotovosti a v akciích. Pokud Flarion dosáhne určitých cílů, vyplatí za něj Qualcomm ještě dalších 205 milionů dolarů bonus.

12. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jdeme do zpravodajského designu

Jak už jsem řekl, design Mobil serveru v prvních měsících neměl se zpravodajským vzhledem nic do činění, titulní stránka byla odkazovníkem na samostatné, jednoduše vedené rubriky. Nebylo to samoúčelné, původně jsme server chápali jako spojení nezávislých stránek, navíc jsme vůbec nepočítali s nějakým zpravodajstvím. Pouze jsme hodlali udržovat seznamy telefonů, přehled operátorských služeb a jejich ceníky, tedy všechno to, co operátoři ani výrobci mobilů na internetu v té době neměli. Každý z nás tří tedy měl na starosti svoji „sekci“ a tam si řádil po libosti. Jenže už krátce po neoficiálním startu v listopadu 96 a ještě silněji po tom oficiálním v lednu 97 se ukázalo, že tohle uspořádání není šťastné. Lidem se nechtělo procházet nezávisle na sobě aktualizované sekce a protože si všimli, že každá z těch sekcí se aktualizuje minimálně jedou týdně, chtěli, abychom odkazy na aktualizace centralizovali.

12. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Budoucnost mobilů: zobrazovací zařízení nejsou jen displeje

Tomi Ahonen se ve své predikci budoucnosti mobilů vůbec nezdržoval tím, že by se snažil objasnit, JAK konkrétně budou překonána současná omezení vstupně výstupních zařízení. Jistě, on jako analytik a s příspěvkem určeným spíše k zamyšlení a pobavení, než jasné narýsování cesty, si to může dovolit, ostatně může abstrahovat a může také předpokládat, že není podstatné JAK, ale ŽE si nějak poradíme.

10. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Seznam WiFi triků

Pohlédl jsem na to, co jsem v poslední době napsal o WiFi a zjistil jsem, že nemnoho toho jest. A tak jsem se rozhodl pro záslužný počin a uspořádat sbírku praktických wifistických triků a tipů, tedy toho, co může lidem pro práci s WiFi pomoci.

9. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

PR změny v Telecomu a Oskaru

K několika personálním zajímavým změnám došlo v poslední době u Oskara a Českého Telecomu a dokonce vzájemně. Bývalý tiskový mluvčí Českého Telecomu Vladan Crha přešel do Oskara, kde působí od minulého pondělí v PRD týmu, tedy v tiskovém oddělení. V pátek nám dovolilo pár lidí z Oskara otestovat jeho pohotovost a prospěl na výbornou :) (aby mu to nebylo líto, vzápětí jsme otestovali pohotovost PŠ a také prospěl :) )

8. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Páteční čtení vypadlo kvůlivá svatbě

Omlouvám se za výpadek pátečního čtení o internetovém pravěku. Po pravdě řečeno, mohla za to jednak moje lenost, jednak svatba Romana F, na niž jsem v pátek dorazil. Článek jsem si nepřipravil, protože jsem na jednu stranu čekal, že to stihnu udělat přes den, na druhou stranu jsem netušil, že kdybych to nestihl, mohlo by to někomu zásadně chybět. Opak byl pravdou, dostal jsem asi dvacet emailů, kde jste mi to vyčetli. Omlouvám se a zase v pátek, materiály přeci jen vyžadují větší korekturu.

8. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉