AdBrite a experimenty s videoreklamou

Patrick Zandl · 16. únor 2007

Byl jsem zvědavý, kdy se objeví první volně dostupné systémy pro videoreklamu na internetu. Zatímco na českém trhu je videoreklama tak v plenkách, že pro ni žádný funkční systém neexistuje ani za peníze, natož zadarmo, trh nadnárodní už má i ten zadarmo systém. Jmenuje se AdBrite a video nebylo jeho hlavní náplní. Ve skutečnosti je to systém pro zprostředkování inzerce mezi vydavateli a inzerenty s tím, že on celou věc obchodně zprostředkovává a technicky odbaví. Obojí zcela automaticky. Je sice zaměřený primárně na anglofilní web, ale funguje i pro jiné jazyky, pokud angličtinu skousnete.

Nově přidal AdBrite podporu reklamy i do videa a říká tomu InVideo. Je to triviální. Stačí mít někde Flash video, tedy .flv soubor a vyplnit jeho adresu ve formuláři plus pár dalších parametrů. A AdBrite vygeneruje kód s jejich Flash playerem i s reklamou placenou od kliku či dalších parametrů. Jak to zhruba vypadá, vidno zde v praxi:

</embed>

Je to jednoduché a hezky realizovatelné. Bohužel inzerent musí přijít z venku, nemůžete si tam zadat vlastní reklamu, leda byste si založili inzerentský účet.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook