Joost i pro Mac (jen intelovského)

Patrick Zandl · 19. únor 2007

Včera Joost vydal betaverzi svého P2P distribučního programu pro televizní vysílání a video on demand na Mac OS X platformu. Vtipné je, že to není Universal Binary, alespoň to joosťáci výslovně uvádějí. Takže to funguje jen na Intel Macovi.

Než si Joosta nainstalujete, tak bacha. Spustil jsem ho z důvodů testovacích v práci na velmi benevolentní internetové přípojce a Joost vykazuje i se zastaveným videem trvalý tah přes 150 KB/s. Vezměte do ruky sčot, FUP politiku svého ISP a dojdete k názoru, jak dlouho ho smíte mít puštěný…

Také je nevýhodou nárok na systém. Jen spuštěný a nepřehrávající Joost bere na mém Intel Core Duo 2 GHz 14% výkonu procesoru, když přehrává, sáhne si na 50%. Activity Monitor měří zátěž na jádře, takže číslo vydělte polovinou pro celý dvoujádrový procesor (ano, trochu mne zmátlo, když si úloha vzala 116% procesoru), ale stejně je to hodně…

A takhle vypadá Mac rozhraní. Je stejné, jako Windows rozhraní :)

Joost for Mac OS X 0.8

Joostáci uvádějí, že budou držet krok v Mac a Windows verzi tak, aby se jim funkce nerozjely (ehm, jako třeba u Skype?) - Mac verze je momentálně 0.8, tedy stejná, jako Windows (setiny nerozlišuju, to jsou bugfixy).

Pokud máte Intel Mac a chcete testovat, napište mi emailem (na patrick zavináč marigold.cz) jméno, příjmení a email, můžu vám poslat pozvánku, ale mám dvě poslední.

Pozvánky jsou fuč…

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook