Story o sousedských sítích (16.)

Oook píše:
Minulý týden se nám podařilo v lokalitě dvě konečně vytvořit první kolečko (pro síťaře - změnili jsme topologii ze sběrnicové na kruhovou) - díky tomu se nám zvedla spolehlivost (což pociťuji zejména snížením počtu stěžovacích SMS skorotchána).

Zároveň jsme přestali brát internetovou konektivitu z druhého CLOUDu přes chybující spoj. Zkoušeli jsme udělat další spoj, bohužel reakce z druhé strany byla negativní. Internetovou konektivitu bere většina uživatelů od lokálního přeprodejce, který přeprodává služby net4net (bývalý transgasNet). Má totiž poblíž budku Transgasu, kudy vedou optické kabely výše jmenované společnosti. Abych otestoval dostupné připojení, díval jsem se na Otázky Václava Moravce v "high kvalitě" - po dobu první hodiny došlo pouze ke dvěma "zakuckáním". Jsem dalek pronášení nějakých superlativů o kapacitě připojení (máme tu čistě WiFi infrastrukuturu), nicméně je to rozhodně lepší než dial-up. Connection.cz tak přišla o poslední zákazníky (neboť default route jsme všichni otočili proti novém systému a Connection.cz neumí - minimálně v našem CLOUDu - prodávat konektivitu jinak).

Teď napřeme naše snažení na propojení našeho CLOUD s dalšími CLOUDy. Určitě se také podíváme na monitoring sítě - respektive monitoring vytížení síťové infrastruktury.

7. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Členové broadband fóra

Noname píše: tak už jsou známy vybraní členové broadband fóra, v některých ezinech tento seznam již uveřejnili, ovšem kromě chybky v mém jméně neuvedli ani organizace, za které dotyční vystupují. Takže vám přináším tento kompletní seznam:

5. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Mírný odklon od tématu (aneb snad konec frakční úchylky)

Uzavřel jsem možnost příspívat komentáři ke článkům o CzechTeku. Jednak bych rád, aby se Marigold vrátil z výslunní politicko-techařského života, jemuž evidentně nerozumím a už ho asi nestihnu pochopit, do své telekomunikační nicotnosti. Za druhé bych rád, aby se zde objevovali lidé, které zajímají telekomunikace. Lámání čtenářských rekordů mne už dlouho neláká, jen mi přišlo, že policejní brutalita a realizace volební kampaně prostřednictvím pendreku není věc, ke které by bylo vhodné mlčet.

3. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Levnější elektronické podpisy

oook píše:

Podle Digiwebu se Česká pošta stala další akreditovanou certifikační agenturou a může tedy vydávat kvalifikované cetrifikáty (které bere vážně státní správa).

Podle ceníku dostupného na webu PostSignum (tak se ta CA pošty jmenuje), by cena za certifikát měla být 190 Kč (pravděpodobně ročně).


Teď již musí pošta jen zapracovat na tom, aby na adresu Velvěty 63 nechodily dopisy, na kterých je napsáno Věšťany 63 (rozhodnutím pošty dvě obce se stejným PSČ) :-) ... Pak budu spokojen.

3. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

InWay prodán Dial Telecomu

Převážně pražský metropolitní telekomunikační operátor InWay byl podle dosud oficiálně nepotvrzených zpráv prodán společnosti Dial Telecom. Cena transakce se zatím ještě neprokecla...

3. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Nejvíce CzechTek poškodil policii: ukázal ji jako nedůvěryhodnou

Nejdříve ta dobrá zpráva. Policista David, který dostal kamenem do krku a už to vypadalo, že bude do konce života na vozíčku, bude podle lékařů chodit a neodnese si trvalé následky. I patnáctiletá Eva, která má rozdrcené kosti v ruce, si zřejmě neodnese žádné trvalé následky. To jsou také poslední dobré zprávy, které můžeme kolem CzechTeku spatřit.

2. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Ministerstvo informatiky jmenovalo zástupce Broadband Fóra

Noname píše: Jak jsem byl dnes informován, Ministerstvo Informatiky jmenovalo zástupce do tzv. Broadband Fóra (dále jen BBF, kusé informace o něm viz tato bleskovka na IPV). S potěšením mohu prohlásit, že si Ministerstvo stále cení práce, kterou IPV dělá pro propagaci a rozšíření alternativních metod broadband připojení (viz cena Ministra Informatiky před dvěma lety), a tak jmenovali do BBF i našeho zástupce, tedy přesněji řečeno mě (Míla má teď jiné "starosti"). Samozřejmě vás budu informovat o všem, co se na BBF šustne, věřím, že i díky přítomnosti odborné veřejnosti neskončí celá akce jako nechvalně proslulý projekt Internet Do Škol.

2. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Společný boj proti islamistickým teroristům – návod

oook píše:
Během víkendu mi přišel poněkud neortodoxní způsob, jak bojovat proti tzv. spáčům (agentům, kteří čekají na vybuzení k akci) ... Malý český příspěvek k boji by možná bylo obohacení o konzumaci vepřa-knedla-zela ...

---------------
Jak je obecně známo, je pro hluboce věřícího muže Talibanu smrtelným hříchem pohlédnout na nahou ženu, pokud to není jeho vlastní.

Jakmile by ji spatřil je jeho svatou povinností spáchat sebevraždu.</p>

1. srpen 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Tak ještě jednou a pomalu: CzechTek nebyl právně zcela v pořádku, ale zásah proti němu byl nepřiměřeně brutální

Přiznám se, že jsem nečekal tak bouřlivou odezvu a diskusi na svůj pohled na CzechTek. Řada diskutujících pochopila, co jsem chtěl říct, část z nich se mylně domnívala, že na takový názor nemám právo a poslední skupinka mne buďto nepochopila, nebo se rozhodla uplatnit starou strategii: vyvracet mi něco, co jsem netvrdil a tím mne aklamovat nevěrohodným. Je to dobrá strategie, ale na mne nefunguje, znám ji taky.

31. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Email Centra se nám v horku odlehčil

Pro všechny zastánce nehynoucí kvality centráckého emailu zde mám raní screenshot – takhle vypadalo v sobotu cca v 8 ráno email Centra. Nenatahovaly se styly a co hůře, do mailu jste se nakonec museli dostávat oklikou, takhle snadno to nešlo. Není to mé první setkání s nějakou podobnou systémovou chybkou na emailu Centra a i to je důvod, proč košatá vyjádření o tom, jak je Centrum Email generačně napřed před ostatními emaily, považuji za báchorky. Zajímavé je, že jiný účet u Centra mi fungoval...

30. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Páteční čtení: jak nám hackli Mobil server (a Seznam i MaMedia taky)

Na pátek už tradičně chystám vzpomínkové příběhy, jak jsme začínali podnikat na internetu. Rád bych poprosil o malou shovívavost při jejich čtení, tohle už jsou části, které jsem psal kdysi pro interní potřebu a pobavení pár lidí, kteří znali historii Mobil serveru a chtěli si ji připomenout. Aby to byl seriosní text, musel bych do toho hodně sahat a přepisovat, což se mi teď nechce.

29. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉