HP 6 – česká verze na světě

Noname píše: Pro ty kdo to nezaznamenali, neoficiální český překlad HP je na světě, dokonce jsem viděl několik verzí (je i hezká PDF s obrázky). Nejrychlejším to trvalo týden. Samozřejmě je to občas vogonská češtin daná amatérským až otrockým překladem, občas nějaká ta shoda podmětu s přísudkem, nic ale co by se nedalo za týden opravit a jistě i opraví, jak budou čtenáři posílat opravy autorům. Opravdu musí Albatros čekat do příštího roku? V tiskárnách už se mohli připravovat a HP tu mohl být do začátku školního roku.

Určitě by se tohoto fandovství dalo i nějak obchodně využívat. Nikde jsem neviděl hůlky, hábity, čepice, trička atd. (i můj oblíbený 3KO má stále jen southpark, prahu, krtečka, che-guevaru a pod.). Jen když vycházel první film, tak se objevily čokoládové žabky a bertíkovy nechuťárny, ale okolo knih se nic takového neděje. Evidentně knižní prodejci neumí "marketovat" své zboží, ve srovnání s filmovými producenty, možná i proto se tak málo knihy čtou.

28. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Kauza Berdár – pokračování

Ook píše: Kauza Berdár, ve které někdo přepadl a zranil (tehdejšího) šéfa Telecomu a ten následně za několik desítek minut střílel po žluté škodovce, se dočkala prvních výsledků. Policie oznámila, že dva týpci, které Berdár považoval za strůjce přepadení a po jejich autě střílel, nebyli pachateli loupežného přepadení.

Policie nadále zkoumá, zda Berdár spáchal střelbou přestupek či trestný čin. Ať to dopadne jak dopadne, doufám, že pan bývalý ředitel nerozšíří seznam potenciálních podezřelých aut (která zastavuje střelbou) ze žlutých škodovek na další barvy a značky.

Tolik zpráva ČT24.

27. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Tohle je ta pravá killer app – o tom není pochyb

Symella - P2P pro Series 60

Nainstaloval jsem si v průběhu víkendu na svoji Nokia 6681 6680 (ergo Series 60) software Symella. Je to program pro Series 60 umožňující připojení do P2P sítí založených na Gnutella protokolu. Myslel jsem si, že to bude nějaký otřesný software, ale kdeže – všechno šlo snadno. Program má hezké a jednoduché grafické rozhraní a fungoval na první pokus. </p>

26. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

T-Mobile předehnal Eurotel v počtu zákazníků

Už dlouho jsem spekuloval nad tím, že ve skutečnosti je T-Mobile větším operátorem co do počtu zákazníků, než Eurotel. Byla pro to řada nepřímých důkazů, oficiální přiznání Eurotelem ale chybělo a před dokončením privatizace Telecomu se ani nedalo očekávat. Teď přišlo. Eurotel konečně zkompatibilnil metodu výpočtu aktivních zákazníků prepaid služeb na doporučení GSM Asociace – nově tedy počítá za klienty pouze ty Go karty, které byly v průběhu dvanácti měsíců používány. Tedy stejně, jako je započítávají T-Mobile a Vodafone Cz. Doposud je ovšem započítával po dobu osmnácti měsíců.

25. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Jak jsme na Mobil serveru prodávali první reklamu

Na internetu se občas vedou spory o to, kdo prodal první reklamu. Zatímco provozovatelé serveru Živě argumentují tím, že u nich reklamní pruhy běhaly již v říjnu 1996, Seznam tvrdí, že u něj se na podzim roku 1996 prodala první placená reklama. Blíže pravdě je dle mého soudu nárok Seznamu – server Živě v té době reklamu neprodával na Živě (to ostatně byla jen Invexová příloha, poté Živě na dlouho umřelo), ale do svých časopisů a na Živě přihazovali prodejci reklamu jako bonus zdarma. Seznam oproti tomu prodal zřejmě první reklamu výhradně pro internet. Najisto ale víme jen jedno – my jsme nebyli první, kdo reklamu na českém internetu prodal.

21. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

LUPA mimo provoz

Ook píše:Dnes kolem půlnoci se na serveru LUPA objevila ruka v rukavici a text právě pracujeme. Tuto hlášku vystřídala kolem půl jedné jiná:

20. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Mystérium jménem xMax (aneb na tenhle zázrak má umřít WiMax i 3G)

xG Technology

V poslední době se i českým internetem prohnala vlna zájmu o technologii xMax společnosti xG Technologies. Článek vyšel na Palmserveru, zmínka v Inside, na slovenském Živě. xMax má být konkurent pro WiMax, který v dostupném radiovém spektru protlačí megabitové rychlosti do plochy desítek kilometrů čtverečních. Sleduji tuhle technologii po očku už nějakou dobu a zatím jsem ji vždy měl za něco, co má z pár investorů vylákat penízky a skupině vykuků zajistit spokojené živobytí. I když bych se rád nechal příjemně překvapit. Ale vysvětlím, proč. Ostatně, firma vody rozvířila hlavně díky tomu, že FCC vydalo povolení k experimentálním živým testům, což si laici rádi překládají jako podporu xMaxu.

19. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉

Vodafone DE zablokuje VoIP služby včetně Skype

Ve své 3G mobilní síti hodlá německý Vodafone zablokovat do dvou let VoIP služby včetně populárního Skype. Francouzský operátor SFR, v němž Vodafone vlastní 44% podíl, již blokování P2P programů a VoIP služeb ve své síti potvrdil v březnu 2005, takže to vypadá, že půjde o celoskupinovou strategii.

18. červenec 2005 - Pokračuj ve čtení 👉